K33 Şoke Etti: Türklerin Çokça Aldığı O Altcoin Değersiz!

K33 Şoke Etti: Türklerin Çokça Aldığı O Altcoin Değersiz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Şoke Etti: Türklerin Çokça Aldığı O Altcoin Değersiz!

Arcane olarak bilinen araştırma odaklı bir kurum olan K33 Research, piyasanın en büyük DeFi altcoin projesi hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

K33 Research, DeFi altcoin piyasası hakkında derinlemesine bir tahlil yayınladı

K33’ün bulguları, Uniswap (UNI) platformunun etkileyici 3 milyar dolarlık süreç fiyatlarından kıymetli bir hisse almakta neden zorlandığına ışık tutuyor. UNI başlangıçta kullanıcılarına fiyat dağıtmanın uygun bir yolu olarak lanse edildi. Lakin, bu vizyonun önünde çeşitli maniler ortaya çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Şoke Etti: Türklerin Çokça Aldığı O Altcoin Değersiz! 1

Uniswap’in ayırt edici özellikleri

Özünde, UNI, yatırımcılarının platformun operasyonlarında ve gelecekteki gelişiminde kelam sahibi olmasına müsaade veren bir idare sistemi olarak hizmet eder. Şu anda Uniswap, süreç başına %0,3’lük bir fiyatla çalışıyor. Bu altcoin fiyatlarının tümü likidite sağlayıcılarına yönlendiriliyor.

Bununla birlikte, idare oyları, potansiyel olarak fiyatları UNI sahiplerine temettü olarak yönlendiriyor. İştirakçiler isterlerse bu fiyat yapısını yine tanımlama gücüne sahiptirler. Ek olarak, UNI arzı da BTC üzere sonludur. Klasik bir hissedar kurulumundaki karar verme sürecine emsal biçimde, daha fazla UNI çıkarmak için çoğunluğun onayı gerekir.

İşlem fiyatlarını yakmanın getirdiği sorunlar

UNI’nin birincil kıymet teklifi, Uniswap’in süreç fiyatlarını paylaşma kapasitesi etrafında döner. Bununla birlikte, K33 Research’ün tahlili, bu vizyonun gerçekleştirilmesini engelleyebilecek çeşitli faktörleri saptıyor:

  1. Likidite için kullanıcı tercihi: Likidite, DEX platformlarının can damarı haline geldi. Kullanıcılar her vakit en düzgün fiyatları ve çok çeşitli ticaret seçeneklerini sunan borsalara akın ediyor. Uniswap’in popülaritesi büyük ölçüde çeşitli token çiftlerindeki etkileyici likidite kararlarına bağlıdır. Sonuç olarak altcoin, kullanıcılara sırf Uniswap ekosisteminde kalmaları için direkt teşvikler sağlama konusunda bir zorlukla karşı karşıyadır.
  2. Rakip platformlar: Uniswap’in fonksiyonlarını yansıtan DEX protokollerinin çoğalması giderek daha yaygın hale geldi. Bu tıp klonları hazırlamak, nispeten zahmetsiz ve uygun maliyetlidir. Bu da şiddetli rekabete yol açar. Bu rakip protokoller likidite sağlayıcılarını yüksek ödüllerle kendine çeker. Böylelikle Uniswap’in piyasadaki pozisyonunu zayıflatıp UNI fiyatını baltalayabilirler.
  3. Likidite sağlayıcılar denetimi elinde meblağ: DEX protokolleri ortasında süratle geçiş yapma yeteneği, likidite sağlayıcılarına alım satım fiyatlarını alma konusunda güçlü bir avantaj sağlar. Değerli varlıklarla donanmış olan likidite sağlayıcıları, UNI ve Uniswap protokolünü dezavantajlı duruma getirerek en kârlı platforma basitçe geçebilirler.

Gelecek için beklentiler

Belirgin manilere karşın, Uniswap’in öncü bir DEX protokolü olarak duruşu güçlü olmaya devam ediyor. Bu esnada DeFi altcoin setkörü süratle gelişmeye devam ediyor. Başka yandan, UNI, sahiplerine bedel sağlamak için alternatif yollar buluyor. Kıymetli süreç fiyatlarını yakalama potansiyeli hudutlu olmasına rağmen, Uniswap piyasa dinamiklerine ahenk süratlice ahenk sağlıyor. Böylelikle uzun vadede yeni tahlillerle gücünü koruyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: K33 Şoke Etti: Türklerin Çokça Aldığı O Altcoin Değersiz! 2

Sonuç olarak, altcoin projesinin süreç fiyatlarından adil bir hisse alma yolu zorluklarla dolu. Likidite için kullanıcı tercihi, protokol çoğaltma kolaylığı ve likidite sağlayıcılarının yararlandığı avantajlar ortasındaki karmaşık etkileşim kuvvetli bir ortam yaratır. Bununla birlikte, yararını artırmaya yönelik yenilikçi stratejiler gücünü muhafazasına yardımcı oluyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, balinaların ilgisi de inanç açısından değerli bir rol oynuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap