Justin Sun Artık Binance’e Bu Altcoin’den Döküyor!

Justin Sun Artık Binance’e Bu Altcoin’den Döküyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Justin Sun Artık Binance’e Bu Altcoin’den Döküyor!

Tron kurucusu Justin Sun, SEC davasından kısa müddet sonra Binance ve Houbi borsalarına yaklaşık 4,6 milyon dolar bedelinde altcoin aktarmıştı. Yeni raporlar, kurucunun bu sefer yüklü ölçüde TRX taşıdığını gösteriyor.

Justin Sun bu sefer TRX transferiyle gündemde

On-chain datalara nazaran Sun, bu sabah Venus ve PancakeSwap üzerinden 43,19 milyon TRX taşıdı. Daha sonra, 56,19 milyon TRX’i üç farklı süreçte Binance’e transfer etti. Sun’ın transferlerinin bilhassa SEC davasından sonra ağırlaşması dikkat çekiyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere SEC, Mart sonunda Tron kurucusuna piyasa manipülasyonu gerekçesiyle dava açtı. Bu tarihte, Sun token ve Hust üzere Justin Sun kontaklı altcoin’ler çift haneli bedel kaybetti. Son TRX transferlerinden evvel, Sun’ın yeni bir duyuruyla Tron’u Twitter trendlerine ulaştırdığını belirtelim…

Tron kurucusu, HK Stablecoin lansmanını açıklarken TRON Twitter trendlerinde

Son 24 saat içinde TRON (TRX), yatırımcılar ve meraklılar kriptonun en son gelişmelerini tartışırken 5.400’den fazla tweet trend oldu.

İlgideki artışın nedeni, Sun’ın ağda Hong Kong dolarına sabitlenmiş stablecoin’i piyasaya sürme haberinden kaynaklanıyordu. Sun, gönderide 180.000’den fazla gösterimle “HK stablecoin yakında TRON’da” diye tweet attı.

Bu yılın başlarında, Huobi’de danışman olarak vazife yapan Justin Sun, 2023’ün sonuna kadar TRON’u beş ülkede resmi bir ödeme hizmeti haline getirmek için tezli bir gaye belirledi:

2023 yılına kadar, TRX’in en az 5 ülkede yaygın olarak kabul edildiğini ve yasal ödeme aracı olarak kullanıldığını görmeyi ve bunun genel olarak kripto para ünitesinin daha geniş çapta benimsenmesinin yalnızca başlangıcı olmasını umuyorum.

TRX ağı ne durumda?

Tron ağı, 2023’ün 2. çeyreğine Tron Stake 2.0’ın lansmanını duyurduğunda büyük bir patlama ile başladı. Blockchain ayrıyeten Stake 2.0’a daha fazla özellik eklendiğini duyurdu.

Ancak, Tron’un Nisan ayında sunduğu tek şey bu değil. Yeni bir aya girmek üzereyken, kripto araştırmacısı Emperor Osmo, 28 Nisan itibariyle Tron’un 5 milyar doların üzerinde TVL’ye sahip olduğunun altını çizdi. Tron ağı, Ethereum ve Binance Smart Chain’den sonra 3. sırada yer alıyor.

Bahsi geçen gelişmeye ek olarak, TronScan’den gelen bilgiler de ağdaki stablecoin’lerin günlük ortalama transfer hacminin 9.745.288.645’e ulaştığına işaret etti.

İyimser gelişmelere karşın, Santiment’ten gelen datalar Tron için tam olarak en uygun resmi göstermiyordu. Yazım sırasında, ağdaki geliştirme aktifliği en âlâ durumda değildi. Ek olarak, geliştirme faaliyeti son birkaç gün içinde bir düşüşe şahit oldu ve bu yazı yazılırken 2.31 düzeyindeydi. Fiyat açısından, gün içi %1,5 civarında yükseldiği 0.067 dolar bölgesinde süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap