Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar için Fuar

Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar için Fuar

Paylaş
BTC Piyasası: Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar için Fuar

Japonya başka rakiplerine nazaran merkeziyetsiz uygulamalar konusunda geri kalması sebebiyle bu alanda atılımlar yapıyor.

Japonya’da gerçekleşen aktiflikte konuşmacılar ve iştirakçiler merkeziyetsiz finans dünyasının derinliklerine dalacak. Aktiflik ülke bazında epeyce ilgi çekti.

Japonya Gerçekleştirdiği Aktiflikle İlgileri Üzerine Topladı

Japonya, hem hükümet hem de işletmeler bünyesinde merkeziyetsiz teknolojileri benimseme konusunda öbür ülkelere nazaran geride kalmadı. Fakat, Japonya’nın kripto ve Web3 teknolojilerine yönelik düzenleyici ve siyasi ortamı son birkaç yılda süratle gelişti. Aralık 2022’de Japon Finansal Hizmetler Ajansı, Japon borsalarındaki yabancı kaynaklı stablecoin’lere yönelik kısıtlamaları kaldırmayı planladığını duyurdu.

BTC Piyasası: Japonya’da Merkeziyetsiz Uygulamalar için Fuar 1

Blokchain ve kripto para alanındaki bu değerli adımların art planında, dünyanın dört bir yanından dal uygulayıcıları, Fracton Ventures tarafından düzenlenen ve merkeziyetsiz kuruluşlara (DAO’lar) odaklanan bir konferans olan DAO Tokyo 2023 için Tokyo’daki tarihi Kanda Myojin Tapınağı’nda bir ortaya geldi.

Bir dizi açılış konuşmacısı, Ethereum Naming Service DAO, Shibuya merkezi olmayan toplumsal medya platformu, dYdX merkezi olmayan borsaya adanmış dYdX Vakfı ve daha fazlası dahil olmak üzere DAO ekosisteminin çeşitli dallarını ele aldı.

Konuşmacılar DAO’ların kurumsal yönetişim ve karar alma için yeni bir paradigma olarak ehemmiyetini, sanat dünyasını dönüştürme potansiyellerini, merkeziyetsiz yaratıcılığı teşvik etme ve lokal işletmeleri ve sakinleri güçlendirme potansiyellerini tartıştılar. DAO Tokyo, iştirakçilerin kullanıcı kapalılığına ve denetimine öncelik veren ve Web3’ün yeni paha yaratma ve para kazanma biçimlerini mümkün kılmasını sağlayan merkeziyetsiz sistemler oluşturmanın ehemmiyetini tartıştıkları bir dizi panel tartışmasına konut sahipliği yaptı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap