Japon Devi, Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

Japon Devi, Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Japon Devi, Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu!

Büyük bir Japon şirketi olan Dentsu Group, büyüyen yaratıcı ekonomiyi kucaklamaya yönelik kıymetli bir adım atarak 25 Temmuz’da Sui Blockchain’inde bir yaratıcı iktisat kurmak için altcoin geliştiricisi Mysten Labs ile işbirliği yaptığını duyurdu. İşte detaylar…

Altcoin projesi ile Dentsu Group ortak oldu

Yaratıcı iktisadı, toplumsal medya platformlarının ve yenilikçi para kazanma yollarının yaygınlaşmasıyla dünya çapında ivme kazanmakta. Bu proje ile Dentsu, Sui Blockchain’inde sağlam bir ekosistem oluşturuyor.  Bilhassa Japon oyun sanayisinde ve dijital cümbüş dalında yaratıcı iktisadın büyümesini daha da teşvik etmeyi amaçlıyor. Proje, Dentsu’nun araştırma ve geliştirme kuruluşu “Dentsu Innovation Initiative” ile küme şirketi “3RD GEAR” ortasındaki ortak bir gayrettir. Sui’nin gelişimini desteklemek için Dentsu Ventures, daha evvel Meta’dan Diem’e (eski ismiyle Libra) dahil olan uzmanlar tarafından kurulan Mysten Labs’a yatırım yaptı. Bu yatırım, Sui’nin yeteneklerini geliştirmek için Diem’den pahalı bilgi ve teknolojik uzmanlık getiriyor.

Sui, fevkalâde süreç gücü ve yüksek ölçeklenebilirliği sayesinde bir Blockchain platformu olarak öne çıkmaktadır. Web3 alanında Japon fikri mülkiyetinin (IP) benimsenmesini artırmak için Dentsu, Sui Blockchain’de Dağıtık Kimlik (DID) teknolojisinden yararlanmayı planlıyor. Bu, denizaşırı oyunlar ve Japon fikri mülkiyeti ortasında problemsiz işbirliğini kolaylaştıracaktır. Birebir vakitte sağlam bir geliştirme ekosistemini teşvik edecektir. Sui’nin en kıymetli özelliklerinden biri, Diem’in programlama lisanının geliştirilmiş bir versiyonu olan ve geliştiricilerin Blockchain’de akıllı mukaveleler oluşturmasına imkan tanıyan “Sui Move”un kullanıma sunulmasıdır. Mutabakat düzeneği olarak “Delegated Proof-of-Stake (DPoS)” kullanımı platformun verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini daha da artırmaktadır.

Sui ile Dentsu nasıl çalışacak?

Sui, akıllı kontrat fonksiyonelliğine sahip bir L1 Blockchaini olarak çalıştığından, Dentsu ve Mysten Labs, platformun süreç kapasitesini artırmak için paralel sürece uygulayarak güvenliği artırmak için itinayla çalışmaktadır. Bu yaklaşımın Blockchainin genel istikrarını ve güvenilirliğini artırması beklenmekte. Dentsu’nun bu teşebbüse yönelik vizyonu, anlık projenin ötesine uzanmakta. Şahsî kredi oluşumunun ve özerk merkezi olmayan bilgi dağıtımının, bilhassa cümbüş içeriği alanında, öncelikle Blockchain teknolojisi aracılığıyla gerçekleştirildiği bir toplum yaratmayı amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Japon Devi, Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu! 1

Dentsu, yaratıcıları ve geliştiricileri Web3 alanında Japon IP’sini kullanacak araçlar ve kaynaklarla güçlendirerek yeni bir işbirliği, yaratıcılık ve yenilik çağını başlatmayı hedefliyor. Bu projenin Japonya’daki ve ötesindeki yaratıcı iktisadı üzerindeki potansiyel tesiri büyüktür, zira muhtemelen içerik oluşturucuları katkıları için direkt ödüllendiren daha kapsayıcı ve merkezi olmayan bir ekosisteme yol açacaktır. Dentsu ve Mysten Labs ortasındaki paydaşlık, klâsik sanayi uzmanlığı ve en son Blockchain teknolojisinin güçlü bir birleşimini temsil ediyor. Dentsu’nun Japon pazarındaki esaslı varlığının ve Mysten Labs’ın Diem’den miras kalan teknik hünerinin dayanağıyla Sui blockchain, yaratıcı iktisadın büyümesini sağlamada muvaffakiyete hazır duruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap