İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi!

İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi!

Bitcoin ve Ethereum’dan Dogecoin ve Tether’e kadar düzinelerce kripto para ünitesi var. Bu da bu alanda yeniyseniz başlamanızı zorlaştırıyor. İşte, uzmanlara nazaran, en kötüsünü atlatan ve büyümeye hazır olan 10 altcoin projesi.

Yatırım yapmaya bedel birinci on altcoin projesi

Solana (SOL)

Geliştiriciler, Solana’yı merkezi olmayan finans (DeFi), merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ve akıllı kontratların kullanımını desteklemek için oluşturdu. Süreçlerin süratli ve inançlı bir formda gerçekleştirilmesine yardımcı olan eşsiz bir hibrit proof-of-stake (PoS) ve proof-of-history (PoH) sistemi üzerinde çalışıyor. Solana’nın mahallî tokenı SOL, platformu çalıştırıyor. SOL’un fiyatlandırması 2020’de piyasaya çıktığında 0,77 dolardan başladı. Fiyatı 1 Mart 2022’de 101 dolara civarındaydı. Böylelikle, neredeyse %13.000’lik bir artış gösterdi.

Polkadot (DOT)

Polkadot, 2016 yılında piyasaya girdi. Geliştiriciler, Blockchain’i birlikte çalışabilirlik protokolü, birkaç Blockchain’i birbirine bağlamak için oluşturdu. Polkadot’u Ethereum’un baş mimarı Gavin Wood geliştirdi. DOT’un ilgi cazip istikameti, toplam arz üzerinde katı bir sınırlama olmaması. Bunun yerine, her vakit yeni bir token dağıtılıyor. Polkadot’un fiyatı Mayıs 2020’de 6,30 dolar ile tepe yaptı. Akabinde Mayıs 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 55,11 dolara ulaştı. Lakin, daha sonra Aralık 2022’de yaklaşık 4 dolara kadar düştü.

BTC Piyasası: İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi! 1

Ethereum (ETH)

Belirli şartlar yerine getirildiğinde otomatik olarak yürütülen akıllı kontratlar ve değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) de dahil olmak üzere mümkün kullanımları nedeniyle Ethereum hem bir kripto para ünitesi hem de bir Blockchain platformu. Ethereum ayrıyeten nispeten süratli büyüdü. Nisan 2016 ile Mart 2022’nin başı ortasında fiyatı %27.000’den fazla arttı. Bu süreçte, önder altcoin yaklaşık 11 dolarından 3.000 doların üzerine çıktı. Lakin Ethereum, 9 Kasım 2022’de yıllık en düşük düzeyi olan 1.091 dolara kadar geriledi.

Binance Coin (BNB)

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’te Binance Coin kripto para ünitesini kullanarak süreç yapabilir ve fiyat ödeyebilirsiniz. 2017 yılında BNB yalnızca 0,10 ABD dolarına mal oldu. Mart 2022 prestijiyle fiyatı yaklaşık %413’lük bir karla yaklaşık 410,000 dolara yükseldi.

Tether (USDT)

Tether bir stablecoin. Yani prestiji para üniteleri onu ABD doları ve Euro üzere destekliyor. Ayrıyeten, teorik olarak başka kripto para çeşitlerinin bilakis bu kıymetlerden birine eşit bir bedeli koruyor. Sonuç olarak, öbür coinlerin şiddetli oynaklığına karşı temkinli olan yatırımcılar, kıymetinin teorik olarak öbür kripto paralara nazaran daha istikrarlı olması beklendiğinden Tether’i seçiyor.

BTC Piyasası: İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi! 2

Litecoin (LTC)

Kripto para borsası Coinbase’in eski bir yazılım geliştiricisi olan Charlie Lee, 2011 yılında tanıtılan açık kaynaklı Blockchain projesi Litecoin’i (LTC) icat etti. Litecoin’in toplam yuvarlak arzı 84 milyon tokendir. Mayıs 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 413,47 dolara ulaştı. Lakin, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, daha sonra %50’den fazla düştü. Bu ortada, Litecoin kabul eden işletmelerin sayısı artıyor. Mevcut durumda, yaklaşık 95 dolar token kıymeti ile global olarak 11. en büyük kripto para.

Cardano (ADA)

Cardano, proof-of-stake (PoS) doğrulamasını erkenden kullanmasıyla öne çıkıyor. Ethereum üzere Cardano da akıllı mukavelelere ve merkezi olmayan uygulamalara güç sağlamak için kendi lokal tokeni olan ADA’yı kullanıyor. Başka kıymetli kripto paralarla karşılaştırıldığında, ADA’nın yükselişi biraz sessiz oldu. ADA’nın fiyatı 2017 yılında yalnızca 0,02 dolardı. Mevcut durumda ise ADA 0,287 dolardan el değiştiriyor.

Ripple (XRP)

XRP, prestiji para üniteleri ve öbür değerli kripto para üniteleri de dahil olmak üzere birçok para ünitesi çeşidinin alım satımına müsaade vermek için bu ağda kullanılabilen bir kripto para ünitesi. Bir dijital teknoloji ve ödeme sürece firması olan Ripple ile tıpkı kurucular geliştirdi. XRP, 2017 yılının başında 0,006 dolardı. Lakin altcoin, mevcut durumda, 0,4715 dolarda kıymetinde.

BTC Piyasası: İşte ‘Yatırım Yap’ Çığlıkları Atan 10 Altcoin Listesi! 3

Avalanche (AVAX)

Avalanche Blockchain’in lokal tokeni AVAX, akıllı kontrat yetenekleri sağlıyor. DeFi kesimindeki en süratli ve en emniyetli akıllı mukavele sistemlerinden biri olan bu sistem, PoS yoluyla çalışıyor. 720 milyon AVAX tokenı, yani Avalanche’ın tüm arzı mevcut. AVAX Eylül 2020’de piyasaya giriş yaptığında, yaklaşık 4,00 dolardı. Token, 23 Kasım 2021’de 134,87 dolar ile en yüksek düzeyine ulaştı. Basın vaktinde altcoin, 13,36 dolardan el değiştiriyor.

Zilliqa (ZIL)

Uzmanlara nazaran Zilliqa’nn, iki sentlik mevcut düzeylerden 20 katına çıkması mümkün. Ayı piyasasından çabucak evvel ZIL 25 sente fırladı. Bir sonraki boğa piyasasında bu düzeyleri aşması mümkün. Genel bir bakış olarak Zilliqa, dünyanın parçalama konsepti üzerinde çalışan birinci altcoin’i. Bu sistemde süreçler daha küçük modüllere ayrılır ve paralel doğrulama için madenciler ortasında bölüştürülür. Sonuç olarak, süreç suratı güçlüdür. Birebir vakitte, süreç maliyeti Bitcoin yahut Ethereum’a kıyasla daha düşük. ZIL’in stake etme konusunda cazip bir APR’ye sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şu anda APR %13,32 ve dolanımdaki arzın %32’si stake edilmiş durumda. Bu, arz sıkışıklığı büyük bir ralliyi tetikleyebileceğinden yükselişe geçmek için bir öteki neden.

Makaledeki görüşler ve varsayımlar uzmanlara ilişkin olup, katiyetle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap