İşte Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahminleri İle Stratejileri

İşte Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahminleri İle Stratejileri

Paylaş
İşte Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahminleri İle Stratejileri

Kriptokoin.com – Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance’in son analizi en önemli VIP ve kurumsal müşterilerinin ticaret stratejilerini ortaya koyuyor. Şirketin araştırma ekibi 100 bin dolardan 25 milyon dolara kadar değişen kripto para varlıklarına sahip olan 76 firma, fon ve kurumun verilerini inceledi. Ayrıca raporda Binance ekibi, Bitcoin, Ripple ve Ethereum tahminlerine de yer veriyor.

Binance, kurumsal yatırımcıların Bitcoin, Ripple ve Ethereum stratejilerini ve tahminlerini ortaya çıkardı

Önde gelen Bitcoin ve kripto para borsası Binance’in, VIP ve kurumsal müşterilerin ticaret stratejileri üzerine yapılan son analizinin sonuçları şaşırtıyor. İşte kritik araştırmadan önemli noktalar:

En sık takip edilen üç yatırım stratejisi: yüzde 35,5 ile yüksek frekanslı işlem, yüzde 25 ile teknik analiz ve yüzde 19,7 ile piyasa yapımı.Araştırmaya katılanların yüzde 53’ü en fazla 1-10 aralığında farklı kripto para birimlerinin alım satımını yaptı. Katılımcıların yüzde 14’ü 51’den fazla kripto parayı alıp satarken yüzde 20’si 11-20 aralığında yer aldı. Katılanların yüzde 12,3’ünün ise alıp sattıkları kripto para birimlerinin çeşitliliği 21-50 arasında yer aldı.Popüler Bitocin borsası Binance’in VIP ve kurumsal müşterilerinin birçoğu, geleneksel finans sektöründeki deneyimlerinden sonra Bitcoin ve kripto para birimi piyasasına girdi.Düzenlemeler, bu sektörün geleceği için hem risk hem de potansiyel bir büyüme faktörü olarak çıkarların kritik yönlerinden biri olarak kaldı.Araştırmacılar ayrıca tartışmalı stablecoin Tether kullanımına odaklandı. Rapora göre, Tether (USDT), emsallerinden daha yüksek likidite ve daha yüksek piyasa değeri gibi nedenlerle, en yaygın olarak kullanılan stablecoin (%40) olarak kaldı. Alternatif seçenekler de kullanılırken, USDC (Coinbase, Circle) ve BUSD (Binance) gibi borsalarla desteklenen stablecoin’ler, birçok katılımcının (USDT) fiat destekli rakiplerinden daha fazla ilgi çekmesine neden oldu.Binance’in kurumsal ve VIP müşterileri, Bitcoin’in  2019’un sonunda %69’luk pazar hakimiyetini sürdürmesini bekliyor. BTC baskınlığı şu anda %66,4 civarında, yazı yazarken Ethereum %8 civarında ikinci sırada yer alıyor.Raporda 2019’un sonuna kadar Bitcoin’in fiyatının 10 bin dolar, Ethereum’un 210 dolar ve Ripple’ın fiyatının ise 0,30 dolar olacağı iddia ediliyor.Facebook’un Libra’sı ve merkez bankası kripto para birimlerinin (CBDC) sektör için bir risk oluşturduğu düşünülmüyor. Bunun yerine bu araçların büyüme faktörü olarak piyasa katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Büyük oyuncular piyasada yatırım stratejilerini belirlerken ne yapıyor?

Binance ekibi, farklı tipteki trader ve yatırımcıların piyasada karar verirken araştırma raporlarına başvurduğunu, uzun vadeli yatırımcıların yüksek frekanslı özel trader’lardan daha fazla araştırmaya güvendiklerini belirtti:

Katılımcıların %55,2’si yatırım kararlarını vermek için yayınlanan araştırma raporlarına atıfta bulunduğunu doğruladı. Neredeyse uzun vadeli yatırımlarını ve teknik analiz stratejilerini izleyen tüm yatırımcılar Binance Research, Messari, CoinGecko ve diğer borsa araştırma masalarından gelen araştırma raporlarını okuyor. Bununla birlikte, piyasa yapıcı ve yüksek frekanslı ticari yatırımcılar stratejilerini yönlendirmek için araştırma yayınlarını sık sık okumuyorlar.

Günlük işlem hacmi 1,7 milyar doların üzerinde ve 10 güven puanına sahip olan Binance’in raporunun tamamını buradan inceleyebilirsiniz. Binance ile ilgili kritik haberler için “Binance Yeni Launchpad Satışının Detaylarını Duyurdu: TROY” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap