İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler!

İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler!

14 Ocak’tan 21 Ocak’a uzanan haftada yatırımcılarının ceplerini dolduran 5 altcoin projesine ve analist Valdrin Tahiri’nin teknik analizlerine bakalım. Listede, altcoin’lerin trend analizlerini ve kırılım noktalarını işliyoruz.

  1. BitTorrent (BTT) : %6.56
  2. Theta Fuel (TFUEL) : %4.78
  3. Decred (DCR) : %1.99
  4. FTX Token (FTT) : %4.15
  5. Klaytn (KLAY) : %0.65

İşte haftanın en büyük kazançları

BTT, 22 Haziran’dan bu yana simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Ayrıca, formasyonun sonuna yaklaşıyor ve belirleyici fiyat hareketleri gösterebilir. Teknik kısımda, hem RSI hem de MACD önemli yükseliş sapmaları (yeşil çizgiler) oluşturduğundan, bazı yükseliş işaretleri gösteriyor. Analiste göre modelden kopuş en olası senaryo gibi görünüyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler! 1

TFUEL, 8 Mart’ta başlayan 276 günlük bir süre boyunca 0,23 dolarlık yatay alanın üzerinde işlem görüyordu. 4 Aralık’ta, ondan ayrıldı ve 27 Aralık’ta direnç (kırmızı üçgen) olarak onayladı. Token o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor.  Destek alanının yaklaşık bir yıldır yürürlükte olması nedeniyle, analiste göre geri kazanılmadıkça eğilim yükseliş olarak kabul edilemez.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler! 2

DCR, 14 Nisan’da ATH fiyatı olan 250 dolara ulaştığından beri düşüyor. 100 dolarlık yatay destek alanının dört katı üzerine sıçrarken, 5 Aralık’ta bozuldu ve on gün sonra alanı destek olarak doğruladı (kırmızı simge). Bir sonraki güçlü destek alanı 46 dolar. Bu alanın altında belirleyici bir kırılma, analiste göre 10 dolar civarında ATL seviyelerine doğru bir düşüşü tetikleyebilir.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler! 3

Altcoin FTT belirleyici destek seviyesine ulaştı

FTT, 9 Eylül’den beri alçalan bir direnç çizgisini izliyordu. 8 Ocak’ta 33.8 dolara geriledi. Ancak, token sonrasında eğilimi tersine çevirdi ve o zamandan beri yukarı doğru hareket ediyor. 14 Ocak’ta alçalan direnç çizgisinden çıktı. Yukarı yönlü hareket önemli olmasa da, FTT daha önce direnç olarak hareket eden 43,5 dolar alanının üzerinde tutunmaya çalışıyor. Başarılı olursa, analiste göre alan destek olarak doğrulanır. Yükseliş yapısının bozulmadan kalması için FTT’nin bu alanın üzerinde tutunması gerekiyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler! 4

KLAY, 4 Aralık’tan beri yükselen bir paralel kanal içinde yükseliyor. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içeriyor. Bu nedenle, terse yönde hareket beklenebilir. Ayrıca, token bu kanalın alt kısmında işlem görüyor ve kırılma olasılığını destekliyor. Gerçekleşmesi durumunda en yakın destek alanı 1,05 dolar.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Cepleri Dolduran 5 Altcoin ve Beklentiler! 5

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap