İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin!

İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin!

Bitcoin ve altcoin dünyası son devirlerde sakin bir hava içerisinde. Fiyatlarda çok fazla volatilite de kelam konusu değil. Bu türlü bir devirde Bitcoin’deki artışı geçecek kripto para üniteleri dikkat çeker. Dört kripto para ünitesi için BTC’yi sollama potansiyeli dikkat çekiyor. Ayrıntılara bakalım.

Liste başında altcoin SHIB var

Altcoin Shiba Inu güçlü bir toparlanma içinde. Fakat alıcılar 0,000012 dolar düzeyinde dirençle karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 1

Yukarı eğimli 20 günlük EMA (0,000009 dolar) ve çok alım bölgesine yakın RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcılar genel dirençten çok fazla vazgeçmezlerse, 0.000012 doların üzerinde bir ralli mümkünlüğü artacak. Bu türlü bir durum gerçekleşirse, SHIB/USDT kuru 0,000014 dolara ve akabinde 0,000016 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat 0,000010 doların altına düşerse, parite geri çekilmesini 20 günlük EMA’ya kadar uzatacak. Bu, dikkat edilmesi gereken kilit düzey olmaya devam ediyor. Zira bunun altında bir kırılma altcoin SHIB için, toparlanmanın bitmiş olabileceğine işaret edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 2

Dört saatlik grafik, fiyatın 20 günlük EMA’ya düzeltildiğini gösteriyor. Boğaların bu seviyeyi şiddetle müdafaası bekleniyor. Bunu yaparlarsa, parite tekrar 0.000011 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışacak. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse bu durum boğaların denetimlerini kaybettiğini gösterecek. Parite daha sonra 50 günlük SMA’daki bir sonraki ana takviyeye düşecek. Bu düzey altcoin SHIB boğalarının agresif alımlarına şahit olacak.

İkinci sırada altcoin Uniswap var

Altcoin Uniswap 7 Ağustos’ta 50 günlük SMA’dan (5,79 dolar) toparlandı. Buna nazaran 8 Ağustos’ta 20 günlük EMA’nın (6,09 dolar) üzerine çıktı. Bu, alıcıların daha düşük düzeylerde etkin olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 3

Altcoin UNI/USDT kuru 20 günlük EMA yakınlarında kuvvetli bir gayrete tanıklık ediyor. Ayrıyeten bu da ayıların şimdi pes etmediğini gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, satışlar ağırlaşacak. Başka taraftan parite 50 günlük SMA’ya düşecek. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’dan toparlanırsa, boğaların bu seviyeyi dayanağa çevirmeye çalıştığını gösterecek. Bunu başarırlarsa, parite 6,35 dolarlık acil direncin üzerine çıkacak ve 6,70 dolar düzeyine ulaşacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 4

Her iki hareketli ortalama da dört saatlik grafikte düzleşti. Bu durum arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, avantaj ayıların lehine olacak. Parite daha sonra 5,80 dolara düşecek. Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’dan toparlanır ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, düşüşlerde satın almayı önerecek. Parite daha sonra 6,35 dolara yükselecek. Alıcıların doruğa çıkmak için bu direnci aşması gerekecek. Parite daha sonra 6,70 dolara kadar yükselecek.

Üçüncü sırada Maker var

Altcoin Maker (MKR) son birkaç gündür 1.200 dolarlık kırılma düzeyinin üzerinde süreç görüyor. Buan nazaran bu da boğaların seviyeyi takviyeye çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 5

20 günlük EMA (1.204 dolar) kademeli olarak yükseliyor. Ayrıyeten RSI olumlu bölgede yer alıyor. Buna nazaran bu durum, boğaların avantajlı olduğunu gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 1.284 dolarlık acil direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Ayrıyeten 1.370 dolarlık lokal yüksek düzeye meydan okuyacak. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecek. Ayılar yükseliş trendini engellemek istiyorsa, fiyatı süratle 1.200 dolarlık kırılma düzeyinin altına çekmeleri gerekecek. Bu da 50 günlük SMA’ya (1.041 dolar) düşüş için kapıları açacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 6

Dört saatlik grafikteki 20 günlük EMA düzleşti. Öteki taraftan RSI orta noktanın çabucak üzerinde yer alıyor. Fiyat hareketi, boğalar ve ayılar ortasında kararsızlığa işaret eden simetrik bir üçgen deseni oluşturdu. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarırsa, altcoin MKR/USDT kuru formasyon amacı olan 1.463 dolara hakikat bir yükseliş hareketi başlatacak. Öte yandan, üçgenin altına inilmesi ayıların oyuna geri döndüğüne işaret edecek. Aşağı istikamette gaye ise 986 dolar.

Dördüncü sırada XDC Network var

Altcoin XDC Network (XDC), dikkat edilmesi gereken değerli bir dayanak olan 20 günlük EMA’ya (0,062 dolar) geri çekildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 7

20 günlük EMA düzleşiyor. Öbür taraftan RSI orta noktanın çabucak üzerinde yer alıyor. Buna nazaran bu da yükseliş momentumunun zayıflıyor olabileceğini gösteriyor. XDC alıcıları denetimi ele geçirmek istiyorsa, fiyatı 0,073 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu da 0,082 dolara yanlışsız bir yükseliş başlatacak. Bilakis, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0,056 dolarlık % 61,8 Fibonacci geri çekilme düzeyine düşürecek. Bu türlü bir hareket, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta Bitcoin’i Bile Sollayabilecek 4 Altcoin! 8

Dört saatlik grafik, bir kırılma ile tamamlanacak ve 0,061 doların altında kapanacak bir alçalan üçgen formasyonu gösteriyor. Bu gerçekleşirse, parite 0,054 dolara ve akabinde 0,040 dolarlık formasyon gayesine gerçek aşağı istikametli bir hareket başlatacak. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden daha yüksek düzeylere devam eder ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş kurulumunu geçersiz kılacak. Negatif bir heyetimin başarısız olması olumlu bir işaret. Bu da btcpiyasasi.com olarak baktığımızda 0,082 dolara kadar potansiyel bir ralli için kapıları açacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap