İşte Bu Hafta Altcoinler İçin Kritik 12 Olay ve Detayları!

İşte Bu Hafta Altcoinler İçin Kritik 12 Olay ve Detayları!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Altcoinler İçin Kritik 12 Olay ve Detayları!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ve altcoinler dünyası, FED faiz kararının açıklanmasına karşın fiyatlarda çok az dalgalanma ile nispeten istikrarlı bir devir yaşadı. Yatırımcılar ve traderlar artık yeni haftada piyasayı etkileyebilecek ekonomik bilgi açıklamalarını ve altcoin gelişmelerini yakından takip ediyor. İşte detaylar…

İzlenecek ekonomik bilgiler ve altcoinler için gelişmeler

Pazartesi, 31 Temmuz’da TSİ 12:00’de Avro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Yıllık dataları açıklanacak. Ekonomistler TÜFE’nin bir evvelki yüzde 5,5’ten yüzde 5,3’e hafif bir düşüş göstermesini bekliyor. Bu bilgiler çeşitli altcoinlerin performansını etkileyebilir. Altcoin gelişmeleri ortasında, Radix (XRD) Olympia’dan Babylon’a değerli bir güncelleme geçirecek. Geliştiriciler, bu güncellemenin global Web3 ve DeFi (Merkezi Olmayan Finans) dallarını “teknoloji demosu” etabından çıkarıp ana akım benimseme haline getirmede çok değerli bir adım olacağına ve kullanıcılara ve geliştiricilere daha sağlam tecrübeler sağlayacağına inanmakta.  Ayrıyeten ICON (ICX) Teşvikli Testnet’ini ve Firo (FIRO) Lelantus Spark testnet’ini piyasaya sürüyor. Echelon Prime’ın (PRIME) da Parallel beta sürümünü tanıtması bekleniyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Altcoinler İçin Kritik 12 Olay ve Detayları! 1

1 Ağustos Salı günü tanınan meme token’ı Baby Doge Coin (BABYDOGE), token’larının kıymetli bir kısmını (1,9 katrilyon) yakmayı planlıyor. Bu da piyasadaki kıymeti ve arzı üzerinde potansiyel tesirler yaratıyor. MELD (MELD), resmi Twitter hesabı aracılığıyla potansiyel olarak piyasa hareketine yol açacak “büyük bir duyuru” yaptı. İş zekası firması MicroStrategy kar raporunu yayınlayacak. Şirketten gelecek rastgele bir güncelleme Bitcoin ve başka kripto paralara yönelik piyasa hassaslığını etkileyebilir.

Haftanın ortasında ABD’den kıymetli datalar gelecek

2 Ağustos Çarşamba günü TSİ 15:15’te ABD ADP Tarım Dışı İstihdam bilgileri açıklanacak. Yaklaşık 400.000 ABD’li işletme müşterisinden alınan bordro bilgilerine dayanan bu rapor, çoklukla iki gün sonra açıklanması planlanan hükümetin tarım dışı istihdam raporu için emniyetli bir gösterge misyonu görüyor. Ayrıyeten, tanınan ticaret uygulaması Robinhood, muhtemelen pay senedi fiyatını ve kripto para piyasasındaki genel hassaslığı etkileyecek olan yarar raporunu yayınlayacak. Evmos (EVMOS) da bu gün Evmos 2.0’ı piyasaya sürecek ve platformlarına potansiyel güncellemeler ve iyileştirmeler getirecek. Ayrıyeten, çok beklenen Litecoin (LTC) halving’i gerçekleşecek ve madencilik mükafatını 12,5 Litecoin’den 6,25 Litecoin’e düşürecek.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Altcoinler İçin Kritik 12 Olay ve Detayları! 2

3 Ağustos Perşembe günü 25 baz puanlık bir artış beklenen İngiltere Faiz Oranı Kararı açıklanacak. Ayrıyeten, ABD Birinci İşsizlik Müracaatları verisi açıklanacak ve beklentiler 227 bin ile bir evvelki sayı olan 221 binin biraz üzerinde olacak. Bu raporların her ikisi de yatırımcı hassaslığını ve piyasa eğilimlerini etkileyebilir. Ayrıyeten Perşembe günü, önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase de çıkar raporunu yayınlayarak finansal performansı hakkında bilgi verecek ve muhtemelen genel piyasayı etkileyecek.

Haftanın sonunda hangi gelişmeler yaşanacak?

Cuma günü ise merakla beklenen ABD Tarım Dışı İstihdam verisi, bir evvelki 209 bin sayısından biraz daha düşük olan 184 bin beklentisi ile açıklanacak. ABD İşsizlik Oranının da yüzde 3,6’da sabit kalması bekleniyor. Bu raporlar, ABD iktisadının genel sıhhati hakkında fikir verdiği için kripto para piyasasını değerli ölçüde etkileyebilir. Sonuç olarak, kripto para piyasası FED faiz oranı kararının akabinde nispeten istikrarlı bir seyir izledi. Lakin yeni haftada açıklanacak ekonomik bilgiler ve altcoin gelişmeleri, yatırımcılar ve tüccarlar için dalgalanmalar ve alım satım fırsatları yaratabilir. Her vakit olduğu üzere, piyasa iştirakçilerinin daima değişen bu ortamda gezinirken bilgi sahibi olmaları ve dikkatli davranmaları çok değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap