İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Etkileyebilecek 3 Kritik Gelişme

İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Etkileyebilecek 3 Kritik Gelişme

Paylaş
İşte Bu Ay Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u Etkileyebilecek 3 Kritik Gelişme

Kriptokoin.com – Bitcoin son günlerde analist ve yatırımcıları fazlası ile şaşırttı ve kripto para her iki yönde de beklenmeyen fiyat hareketleri sergiledi. Kısa süre önce 7.500 dolarlık kritik seviyeyi geri alan BTC buradan daha fazla yükselmek için alıcıların desteğini bulamadı. 2019 yılı sonlanmanın eşiğindeyken bazı uzman ve analistler Bitcoin ve diğer kripto paraların beklenmedik bir fiyat hareketi ortaya koyacağını öne sürüyor. Bu uzman ve analistlerin BTC ve altcoin öngörülerinin gerekçesi nedir? İşte 2019 Aralık ayında Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin fiyatlarını etkileyebilecek önemli gelişmeler…

İşte Aralık ayında Bitcoin ve altcoin’lerin fiyatını etkileyebilecek gelişmeler

2019 yılının sonlanmasına sayılı günler kala herkes Bitcoin ve diğer altcoin’lerin yıl bitmeden nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor. Bizde sizler için bazı uzman ve analistlerin öngörülerini de destekleyen Bitcoin fiyatını etkileyebilecek nitelikteki birkaç önemli gelişmeyi makalemizde derledik…

SFOX: Noel ve Yılbaşı tatilleri Bitcoin fiyatını pompalayabilir

Bazı uzmanlar Bitcoin fiyatları ve ABD’deki tatil günleri arasında bir bağlantı olduğunu öne sürüyor. Ayrıca kripto paraların mevcut fiyat eğilimlerini birçok kez doğru öngören bir şirket olan SFOX, yeni kripto para analiz raporunu yayınladı. Şirket raporunda, Bitcoin fiyatının 2019’un geçtiğimiz günlerinde Amerikan Bağısızlık Günü, Şükran Günleri ve İşçi Bayramı tatilleri zamanında sırasıyla yüzde 14, 21 ve 5 arttığını öne sürdü. Bu nedenle SFOX, Bitcoin’de benzer bir eğilimin Noel ile Yılbaşı tatillerinde de görülebileceğini iddia ediyor. SFOX raporunda, özellikle Bitcoin fiyatının tatillerden sonra değil önce yükselişe geçtiğini öne sürüyor.

Uzmanlar: Bakkt’ın iki yeni Bitcoin ürünü piyasa fiyatlarını dalgalandırabilir!

Kriptokoin olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi ICE’nin sahip olduğu Bakkt platformu, yeni BTC ürünleri piyasaya sürüyor. Platform kısa süre içinde Bitcoin opsiyon sözleşmelerini ve nakit ödemeli Bitcoin vadelilerini müşterilerine sunacak. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre, iki yeni Bitcoin ürünü 9 Aralık’ta platformda işleme açılacak. Bazı uzman ve analistlere göre, Bakkt’ın yeni BTC ürünlerinin performansları piyasa fiyatlarını dalgalandırabilir.

Sektör öncüleri: CME Bitcoin vadeli işlemlerinin sona erme tarihi, piyasaya volatilite getirebilir

Daha önceki yazılarımızda geniş bir şekilde ele aldığımız üzere, sektörde ün salmış olan bazı kripto para analist ve uzmanları, Bitcoin fiyatı ile BTC vadeli işlem sözleşmelerinin vade sonu tarihi arasında bir bağlantı olduğunu iddia ediyor.  Bu nedenle CME’de işlem gören Bitcoin vadeli sözleşmelerinin son işlem gününün Bitcoin fiyatında volatilite oluşturduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Chicago Mercantile Exchange (CME)’de işlem gören Aralık ayı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri 27 Aralık’ta sona erecek.

Bazı uzman ve analistler, 27 Aralık’ın öncesinde ve sonrasında Bitcoin ve dolayısıyla altcoin fiyatlarında değişim olmasını bekliyor. Bu analistlere örnek olarak; Wall Street analisti ve Bitcoin boğası Tom Lee, Luke Martin ve Brian Kelly verilebilir. Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili önemli fiyat tahminleri için “İşte 4 Usta Analistten “Destansı Bitcoin” ve “Korkutan Altcoin” Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap