İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin!

İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin!

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca kritik dayanak düzeylerini tutmakta zorlandı. Konsolidasyonla geçen Temmuz ayının akabinde geçen hafta 25.000 dolar bölgesini tekrar ziyaret etti. Aşağıdaki 3 altcoin, gerilemenin ortasında performans açısından öne çıkıyor.

İşte Bitcoin düşerken paha kazanan 3 altcoin

Stellar (XLM)

XLM fiyatı, 13 Temmuz’dan beri azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyor. 15 Ağustos’ta altcoin, 0,130 dolar yatay dayanak alanından kırıldı. Burası, Temmuz 2022’de başlangıçta direnç sağladığı ve akabinde Temmuz 2023’te takviyeye dönüştüğü için çok kıymetli bir alandır. Çöküşten sonra, XLM zıplamadan (yeşil simge) ve uzun bir alt fitil oluşturmadan evvel 0,105 dolara ulaştı. Sıçrama, 0,110 dolarlık yatay takviye alanını doğruladı.

Fiyat o vakitten bu yana %18 arttı ve tekrar 0,130 dolar bölgesinde süreç görüyor. Alan artık üstte bahsedilen alçalan direnç çizgisiyle de çakışıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin! 1

Fiyatın, direnç düzeylerinin bu birleşiminden çıkıp çıkmadığı yahut reddedildiği, gelecekteki eğilimin tarafını belirleyecek. Başarılı bir kırılma, analist Valdrin Tahiri’ye nazaran 0,170 dolardaki bir sonraki dirence %30’luk bir artışı tetikleyebilir. Lakin, bir ret, muhtemelen 0,110 dolar takviye alanına %12’lik bir düşüşe neden olacak.

XRP (XRP)

XRP fiyatı, yükselen bir dayanak çizgisinin akabinde yılın başından bu yana kıymetli ölçüde arttı. Artış, 13 Temmuz’da 0,938 dolarlık yeni bir yıllık doruğa yol açtı. Lakin, fiyat o vakitten beri düştü. Altcoin, 17 Ağustos’ta (yeşil simge) yükselen dayanak çizgisini doğrulayarak uzun bir alt fitil oluşturdu. Alt fitil, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilmektedir. Dayanak sınırını doğrulamanın yanı sıra %22 fiyat artışı sağladı.

Sıçramaya karşın, altcoin fiyatı 0,550 dolarlık yatay direnç alanını geri alamadı. Dava yargıcı, SEC’in devam eden Ripple ve SEC savaşında temyiz müracaatında bulunmasına müsaade verdiğinden, hafta sonu kimi olumsuz Ripple haberleri geldi. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin! 2

Yeni davanın sonucu, muhtemelen gelecekteki eğilimin tarafını belirleyecek. Başarılı bir geri alma, muhtemelen %35’lik bir artışla 0,70 dolara yol açacak. Öte yandan, bunun %13 oranında düşüşle 0,47 dolar düzeylerine yol açması kelam konusu. Tanınan altcoin şu anda 0.5235 dolar bölgesine vakit geçiriyor.

Monero (XMR)

XMR fiyatı 23 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu çizgi, kırılmadan evvel Şubat ayının başından beri yerindeydi. Altcoin, patlak verdikten sonra düşmeden evvel 172 dolara ulaştı. Ret ve akabinde gelen düşüş (kırmızı simgeler), 17 Ağustos’ta 136 dolara düşüşe neden oldu. Ret ayrıyeten 168 dolar direnç alanını doğruladı. Lakin, XMR fiyatı daha sonra sıçradı ve satırı doğruladı (yeşil simge). Şu ana kadar %8,70 kıymet kazandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bitcoin Düşerken Çok Kazandıran 3 Altcoin! 3

Yukarı hareket devam ederse, analiste nazaran boğalar 168 dolar direnç alanına baskı yapacaklar. Öte yandan, ralli suratını kaybederse, evvelki direnç çizgisini 133 dolardan doğrulamak için %9’luk bir düşüş beklenecek. Altcoin şu anda piyasa geneliyle uyumlu formda 145 dolar üzerinde yatay hareket ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap