İngiliz Üniversite, Yapay Zeka Altcoin Projesi FluidAI İle Ortak Oldu!

İngiliz Üniversite, Yapay Zeka Altcoin Projesi FluidAI İle Ortak Oldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İngiliz Üniversite, Yapay Zeka Altcoin Projesi FluidAI İle Ortak Oldu!

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Imperial College London, yapay zeka temalı altcoin projesi FluidAI (FLD) ile kripto piyasasındaki likidite problemlerini çözmek için bir paydaşlık duyurdu. Üniversiteye ilişkin yapay zeka laboratuvarı, daha kolay kripto para ticaret sistemleri gerliştirmek için FluidAI ile birlikte çalışacak.

FluidAI, AI teknolojisi ile kripto piyasasının likiditesini yükseltmeyi maksat edinen bir altcoin projesidir. Teşebbüsün CEO’su Ahmed Ismail, klâsik finans piyasalarında düşük gecikme mühletleri için kıymetli araçlar kullandığını belirtti. Fakat geliştiriciye nazaran kripto piyasası bu çeşit bir teknolojiye sahip değil.

Yapay zeka, altcoin alım satım fiyatlarının varsayım ederek likidite sağlayıcıları ile borsalar ortasında bir köprü oluşmasına yol açabilir.

İngiltere Yapay Zeka Yatırımına Başlıyor!

İngiliz hükümeti gelişen teknolojilere yatırım yaparak bu alanlarda öncü olmak istiyor. Hükümet, geçtiğimiz günlerde AI çiplerine 130 milyon dolar yatırım yapmayı hedeflediğini açıkladı. Ada ülkesi; Google, OpenAI ve Anthropic üzere şirketler ile çalışıyor.

FLD Fiyatı

AI teşebbüsü FluidAI’ye ilişkin olan altcoin ünitesi FLD şimdi piyasalarda süreç görmüyor. Resmi olmayan bilgilere nazaran proje şu anda şimdi halka açık olmayan ön satışına devam ediyor. Halka açık ICO sürecinin ne vakit başlayacağı ise şimdi net değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap