İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor!

İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor!

İngiliz devi Standard Chartered‘ın kripto odaklı kolu Zodia Custody değerli bir adım atıyor. Buna nazaran, kripto saklama alanında değerli bir atağa işaret ediyor. Ayrıyeten kurumsal müşteriler için getiri fırsatları sunmaya hazırlanıyor. Bu gelişme, Zodia Custody’nin kripto varlıkları ile gerçek dünyadaki getiri beklentileri ortasındaki boşluğu doldurma konusunda uzmanlaşmış bir startup olan OpenEden ile iştirak kurmasıyla ortaya çıktı.

Kripto saklama ile gerçek dünya getirisi ortasında bağlantı

Zodia Custody ve OpenEden ortasındaki işbirliği dikkat çekiyor. Buna nazaran kurumsal müşterilerin kripto varlıklarından getiri elde etmelerini sağlıyor. Böylelikle kripto dünyasında ihtilal yaratmayı amaçlıyor. Bu teşebbüs birebir vakitte kurumlara stake hizmetlerine erişim sağlıyor. Öteki taraftan kripto ekosistemindeki seçeneklerini daha da genişletiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor! 1

Zodia Custody CEO’su Julian Sawyer, klâsik finans uygulamalarının dijital varlıklar alanına geçiş potansiyelini vurguladı. Bu yararları sağlamak için inançlı, uyumlu ve düzenleme odaklı bir yaklaşım sağlamanın zorluğunun altını çizdi. OpenEden ile iştirak, Zodia Custody müşterilerinin getiri eserlerine erişimini sağlayor. Böylelikle bu gayeye ulaşmada stratejik bir adımı temsil ediyor.

Zodia Custody’nin devam eden gelişimi

Standard Chartered ve Northern Trust’ın bir teşebbüsü olan Zodia Custody, 2021 yılında tanıtıldı. İnovasyon ve genişlemeye olan bağlılığı dikkat çekiyor. Japonya’da kripto saklama işi kuran SBI Digital Asset Holdings ile yakın vakitte yaptığı ortak teşebbüsü kelam konusu. Dahası, firma bu yılın başlarında 36 milyon dolarlık finansman sağlayarak hizmetlerine yönelik artan ilgiyi yansıttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor! 2

Standard Chartered’ın kripto odaklı kolu Zodia Custody’nin kardeş şirketi ve kurumsal bir alım satım platformu olan Zodia Markets da artan kurumsal talep nedeniyle ABD‘deki varlığını güçlendirme planlarını açıkladı.

Gerçek dünya varlık entegrasyonunun yükselişi

Atıl kripto varlıklarını gerçek dünya varlıklarına (RWA) bağlama kavramı kripto para topluluğunda ivme kazanıyor. Kısa bir mühlet evvel, Singapur’daki Helicap tarafından kuluçkaya yatırılan bir teşebbüs olan Helix, gerçek dünya varlıkları protokolü için 2 milyon dolarlık fon sağladı. Gemini’nin eski yöneticileri Jeremy Ng ve Eugene Ng tarafından kurulan Singapur merkezli OpenEden de emsal bir yaklaşım benimsedi. ABD Hazine Bonolarını tokenize ederek stablecoin varlıklarına değerli bir getiri potansiyeli getirmeyi amaçlıyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: İngiliz Devi Kripto Alanında İhtilal Yaratacak Adımı Atıyor! 3

OpenEden’in kurucu ortağı Jeremy Ng mevzuyla ilgili konuşuyor. Şu anda hareketsiz kalan stablecoinlerden getiri elde etme konusundaki kullanılmayan potansiyelini vurguluyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Zodia Custody’nin yakın vakitte Singapur pazarına girmesi dikkat çekiyor. Buna nazaran bölgede sağlam kripto saklama hizmetlerine yönelik artan talebin altını çiziyor. Kripto sanayisi gelişmeye devam ediyor. Öteki taraftan Zodia Custody ve OpenEden ortasındaki bu üzere iştiraklerin dikkat çeken bir istikameti var. Buna nazaran kurumsal kripto varlıkları için yeni fırsatların kilidini açmaya yönelik artan bir çabayı yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap