ImmutableX (IMX) yüzde 35’lik bir patlama yaptı!

ImmutableX (IMX) yüzde 35’lik bir patlama yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ImmutableX (IMX) yüzde 35’lik bir patlama yaptı!

NFT platformu ImmutableX’in lokal token’ı IMX, Upbit bosasının hacim artışıyla birlikte harekete geçti.

Güney Kore’nin önde gelen borsası Upbit’te listelenen IMXKore wonu paritesi (IMX/KRW), global ticaret hacminin yaklaşık olarak yüzde 20’sini oluşturdu. NFT platformu ImmutableX’in mahallî tokenı olan IMX, Güney Koreli tüccarların öncülüğünde Perşembe günü yükselişe geçti. Asya süreç saatlerinde yüzde 35 artışla 0,74 dolara yükseldi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve BNB üzere en önemli kripto para üniteleri %0,5 ile %1 ortasında daha düşük süreç gördü.

IMX’e olan ilgi giderek artıyor

Fiyattaki yükselişe, 24 saatlik global ticaret hacminde yüzde 22’nin üzerinde artış eşlik etti. Bu artış 556 milyon dolara ulaştı. Upbit borsasında listelenen IMX/KRW paritesi, global aktivitenin yaklaşık yüzde 20’sini oluştururken, Binance‘in IMX-tether (IMX/USDT) çifti toplam hacme yüzde 7 katkıda bulundu.

Blockchain tahlil firması LookonChain‘e nazaran, Upbit’e bağlı cüzdanlar, kripto para ünitesinin yükselişiyle birlikte 12,53 milyon IMX (9,27 milyon dolar) biriktirdi. Bakiye, daha sonra 21 milyondan fazla IMX”i tutan farklı bri kripto cüzdanına aktarıldı. LookOnChain, mevzuyla ilgili X’te yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Yatırımcılar, IMX fiyatının artması ve muhtemelen piyasaya düşmesinin akabinde Vakıf Hazinesi Kilitli cüzdanından 3,05 milyon IMX’in (2,3 milyon dolar) kilidini açtılar.”

Ethereum blockchain üzerinde faal olan, NFT’ler için katman-2 protokol ve ölçeklendirme sunan IMX, üzerinde topladığı ilgiyi giderek artıyor. NFT pazar yeri sistemlerinde düşük komite fiyatları sunarak, öteki pazar yerlerine nazaran yaklaşık olarak 600 kat fazla daha fazla bir saniye başına süreç (TPS) kapasitesine sahip olan IMX, günün altcoin piyasasını sallayan projeler ortasında yer aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap