İki Dev Yatırım Şirketi Ethereum ETF İçin SEC’e Başvurdu!

İki Dev Yatırım Şirketi Ethereum ETF İçin SEC’e Başvurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İki Dev Yatırım Şirketi Ethereum ETF İçin SEC’e Başvurdu!

Kripto piyasası kırmızı sular altında kalsa da kripto benimsenmesi devam ediyor. Yatırım şirketleri vadeli süreç Ethereum ETF’si için arka arda SEC’e müracaat yapıyor. Artık de ARK Invest ve 21Shares ETH vadeli süreç ETF’si için sıraya girdi. Bu belgenin bir özelliği de şirketlerin altcoin için ortak müracaat yapmış olması.

Dev yatırım firmaları vadeli süreç Ethereum ETF için müracaat yaptı

Kısa mühlet evvel SEC’in Ethereum-ETF müracaatlarına yeşil ışık yakmasının mümkün olduğuna dair raporların ortaya çıktı. Yatırım firmaları ARK Invest ve 21Shares, iki ETH vadeli süreç ETF’si için bir ortaya geldi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri menkul değerler düzenleyicisinin yakında müracaatları onaylamaya başlayabileceğine dair raporların ortaya çıktı. Ortak belge da bu raporlardan yalnızca bir hafta sonra geldi.

Şirketlerin Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na 24 Ağustos’ta yaptığı müracaata nazaran, önerilen iki Ethereum vadeli süreç ETF’si “ARK 21Shares Active ETH Futures ETF” (ARKZ) ve “ARK 21Shares Active Bitcoin Ethereum Strategy ETF” (ARKY). Müracaatta ARKZ’nin toplam varlıklarının en az %25’ini Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) süreç görenler üzere nakit uzlaşmalı ETH vadeli süreç kontratlarına yatıracağı belirtiliyor. ARKY ise hem başkan kripto Bitcoin hem de başkan altcoin Ethereum vadeli süreç kontratlarından oluşacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İki Dev Yatırım Şirketi Ethereum ETF İçin SEC’e Başvurdu! 1ARK 21Share, SEC’e iki Bitcoin/ Ethereum ETF müracaatında daha bulundu. Kaynak: SEC.

Firmalar Bitcoin ETF müracaatlarının sonuçlarını bekliyor

Bu ortada şirketler Empowered Funds’u, iki Ethereum eseri için yatırım danışmanı olarak atadı. Ark Invest ve 21Shares birinci olarak 2021 yılında spot Bitcoin ETF’si için iştirak kurdu. SEC, Mart 2022 ve Ocak aylarında birinci iki teşebbüsünü geri çevirdi. En son Bitcoin spot ETF başvurusu Nisan ayında yapıldı. Bu, 10 trilyon dolarlık BlackRock firmasının kendi başvurusunu yapmasından yaklaşık iki ay önceydi.

Ancak SEC kısa müddet evvel Bitcoin spot ETF müracaatlarının birçoklarını yetersiz olarak nitelendirdi. Bu da ARK 21Shares ve başka müracaat sahiplerinin müracaatlarına bir nezaret paylaşım mutabakatı eklemelerine neden oldu. Yatırım firmaları ayrıyeten Ark 21Shares Active Bitcoin Futures ETF (ARKA) ve Ark 21Shares Active On-Chain Bitcoin Strategy ETF’nin (ARKC) sonuçlarını bekliyor. Artık vadeli süreç Ethereum ETF’si için de SEC’i ikna etmeleri gerekecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap