İki Altcoin, Kritik Gelişmelerle Uçtu: İşte Yaşananlar!

İki Altcoin, Kritik Gelişmelerle Uçtu: İşte Yaşananlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İki Altcoin, Kritik Gelişmelerle Uçtu: İşte Yaşananlar!

Cosmos tabanlı bir layer-1 ağı olan Canto’nun Ethereum’a (ETH) geçme ve bir katman-2 ağına dönüşme tarafındaki savlı planını açıklamasıyla kripto para ünitesi alanı bugün kıymetli bir gelişmeye şahit oldu. Bu duyuru, kripto topluluğunda şok dalgaları yarattı ve CANTO altcoin kıymetli bir fiyat artışı yaşadı. Başka yandan DWF Labs’in satın alımı, SPELL coin’inde sıçramaya neden oldu. İşte detaylar…

Altcoin CANTO, yüzde 13 yükseldi

Verilere nazaran, şaşırtan bir formda, geçiş duyurusunun akabinde CANTO token’ın kıymeti yaklaşık %13 artarak yazı yazıldığı sırada 0,1285 dolara ulaştı. Bu değerli fiyat artışı, piyasanın Canto’nun Ethereum’un katman-2 ekosistemine geçişine duyduğu heyecanın altını çiziyor. Canto’nun çekirdek geliştirme grubu, Ethereum’un Layer-2’sinde zero-knowledge rollup oluşturmak için Polygon (MATIC) Zincir Geliştirme Kitinden (CDK) yararlanmayı seçti. Bu stratejik atılım, Canto’nun Ethereum’a kolay erişim sağlarken birleşik Polygon ekosisteminin likiditesinden yararlanmasına imkan tanıyor.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Canto’nun geçişinden ve “neofinans devrimini” hızlandırma potansiyelinden duyduğu heyecanı lisana getirdi. Ethereum’un likiditesine sağlam ve inançlı erişim sağlarken, off-chain varlıkları kripto raylarına getirmeye odaklandıklarını vurguladı. Nailwal, “Bir Canto L2, L1 egemenliğini korurken, Ethereum’a kutudan çıkar çıkmaz sağlam bir ZK köprüsüne sahip olacak” diye ekledi. Canto’nun Ethereum’un ikinci katmanına geçişi, kripto para alanındaki daha geniş bir eğilimle uyumludur. Birkaç layer-1 ağı, olgunlaşan layer-2 ekosisteminden faydalanmak için misal ataklar yapıyor.

Layer-2 ağları ehemmiyet kazanıyor

Plan, Astar, Palm, IDEX ve Gnosis Hisse dahil olmak üzere tüm CDK takviyeli zincirlerin birbirine bağlı ve birlikte çalışabilir olması ve çeşitli zincirler ortasında paylaşılan likiditeye erişim sağlamasıdır. Layer-2 tahlilleri olgunlaştıkça, belli kullanım durumlarına hitap edecek özel ağlar ortaya çıkıyor. Optimism (OP) bir muhteşem zincir olarak kendine bir yer edinirken, Arbitrum (ARB) katman-2 ağları ortasında en yüksek likiditeye ve kilitli toplam bedele (TVL) sahip olarak merkeziyetsiz finans (DeFi) ortamına hükmediyor. Coinbase Layer-2 Base de ilgi çekerek merkeziyetsiz toplumsal uygulamalar için cazip bir seçenek haline geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İki Altcoin, Kritik Gelişmelerle Uçtu: İşte Yaşananlar! 1

DWF Labs’in kripto para süreçleri dikkat çekti

Buna paralel bir gelişme olarak 19 Eylül’de kripto para piyasasının değerli piyasa yapıcılarından DWF Labs altcoin alımlarına devam etti. Tanınan bir kripto para platformu olan Lookonchain, DWF Labs’ın tıpkı gün Money MIM Hazine Cüzdanından 1,57 milyon dolar pahasında 3,3 milyon SPELL tokenı çektiğini bildirdi. Bu atılım, Binance’te SPELL’in fiyatında yüzde 16’lık bir artışa neden oldu ve SPELL kısa bir mühlet için 0,0005433 dolara ulaştı ve şu anda yazım sırasında 0,0005223 dolardan süreç görüyor. Lakin dakikalar evvel, DWF Labs’in 1.000 SPELL’i Binance’e aktardığına dikkat çekmekte yarar var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap