İç Çatışma Yaşayan Altcoin 2x Yaptı! Kurucular Öfkeli

İç Çatışma Yaşayan Altcoin 2x Yaptı! Kurucular Öfkeli

Paylaş
BTC Piyasası: İç Çatışma Yaşayan Altcoin 2x Yaptı! Kurucular Öfkeli

Altcoin kesiminde ismini sıkça duyurmaya başlayan Vesta Finance, iç karışıklardan kaynaklanan bir krizle gündeme geldi. Yöneticiler ortasında yaşanan iç çatışma, fiyatların iki katına çıkmasını sağladı. Detaylar şu şekilde…

Vesta Finance kurucuları birbirine girdi

L2 kredi protokolü Vesta Finance, iki kurucu ortağın ayrılma kararı ile sarsıldı. 1,7 milyon dolar tazminat isteyen ortaklar, projeyi öfkeyle terk etmeye hazırlanıyor. CEO Mikey Milken ise karşı bir teklif sundu, krizi yatıştırmaya çalışıyor. Öfke, altcoin bölümünde bir projenin tasfiye sürecini tanımlıyor. Vesta toplumu bu durumda fikir ayrılığı yaşamaya başladı. Kimi fırsatçı yatırımcılar VSTA tokenlarına yönelirken, öbürleri kaygıyla satış yapıyor.

BTC Piyasası: İç Çatışma Yaşayan Altcoin 2x Yaptı! Kurucular Öfkeli 1

Arka plan

İnşa kademesinde olan Vesta Finance’in kurucu ortakları ortasında derin bir çatlak oluştu. İdaredeki görüş ayrılıkları, şirketin geleceği üzerine yaşanan arbedelere dönüştü. Stratejik kararlar ve finansal idare bahislerinde uyuşmazlık yaşayan ortaklar, şirketi güç bir duruma soktu. Toplum da ikiye bölündü; bir kısım kurucuların ayrılmasını desteklerken, öteki kısım durumun adil olmadığını düşünüyor.

Şu anda Vesta Finance, kurucu ortaklarının ortasında devam eden bu hengame yüzünden meçhul bir geleceğe hakikat sürükleniyor. Uzmanlar, iç dinamiklerin çözülmesi ve muahede sağlanması halinde şirketin toparlanabileceğini belirtiyorlar. Lakin şu anda ortam epeyce gergin ve altcoin projesi gelecek meçhul.

Çözüm önerileri

DAO üyeleri, bu krizde değerli bir rol oynuyor. Durumu fırsata çeviren baskıncı kümeler, bilhassa projelerdeki idare krizlerini kullanarak hareket ediyor. Bir yanda projenin tasfiyesini öneren bir küme, öbür yanda ise projenin devam etmesi gerektiğini savunan bir küme var. Milken ise projenin hukukî meseleler yaşamaması için dikkatli adımlar atılması gerektiğini vurguluyor.

Vesta Finance (VSTA) fiyatı krizi fırsata çevirdi: Altcoin boğaları erken davranıyor

Bu esnada, VSTA fiyatı iç çatışmaların gündemde olduğu son günlerde %200 civarında paha kazandı. Piyasa bedeline birinci 100’in dışında yer alan altcoin, son beş gündür çift haneli yükselişini sürdürüyor. Vesta’nın önde gelen yatırımcılarından Öğlen, DL News’e yaptığı açıklamalarda, “RFV konusunda hiç kaygı duymuyorum. Bilhassa fiyatın şu ana kadar 2,5 kat artmasını sağladı. Birçok uzun vadeli yatırımcı artık çok daha az kayıpla durumlarından çıkabiliyor” dedi.

BTC Piyasası: İç Çatışma Yaşayan Altcoin 2x Yaptı! Kurucular Öfkeli 2

Vesta Finance dünyasında yaşananlar, altcoin kesiminde sıkça rastlanan iç çatışma ve kriz idaresi problemlerine bir örnek teşkil ediyor. Btcpiyasasi.com olarak Eylül başında Gala Games’de yaşananları aktarmıştık. Vesta Finance ise iç çatışmayı fırsata çevirmeyi başardı. Fikir ayrılığına düşen altcoin yatırımcıları, boğalar lehine üstünlük sağladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap