Hyundai ve Kia, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Fırladı!

Hyundai ve Kia, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hyundai ve Kia, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Fırladı!

Otomobil üreticisi devleri Hyundai ve Kia, yeni bir karbon emisyon izleme sistemi inşa etmek için Blockchain teknolojisini tercih etti. İkilinin birlikte çalışacağı altcoin, fiyat açısından ivme kazanıyor.

Hyundai ve Kia, yeni CO2 emisyon izleme sistemi için bu altcoin ağını tercih etti

Ledger teknolojisi ve kripto iktisat platformu olarak tanınan bir şirket olan Hedera (HBAR), yeni bir işbirliğiyle tekrar gündemde. Altcoin projesi son vakitlerde bankacılık dalıyla de temas halindeydi.

2 Ağustos’ta Hedera, Hyundai Motor Company ve Kia Corporation ile yeni bir paydaşlık başlattığını duyurdu. İşbirliği, Blockchain tabanlı bir Tedarikçi Karbon Emisyonu İzleme Sisteminin (SCEMS) inşasını amaçlıyor.

Basın açıklamalarında, Hyundai Motor‘un Mühendislik Merkezi Lideri Seung Hyun Hong, şunları vurguladı:

Tedarikçi CO2 Emisyonu İzleme Sistemi, kooperatif ağımız içinde yeni bir sürdürülebilir tedarik zinciri çağını başlatarak karbon emisyonlarını yönetmeye ve iklim değişikliğiyle çabaya yönelik ihtilal niteliğinde bir yaklaşımın kilidini açıyor. Herkes için daha yeşil ve daha parlak bir geleceği şekillendirmek için ortaklarımızla işbirliği yaparak bu dönüştürücü seyahatin ön saflarında gururla duruyoruz.

Neden HBAR?

Karbon emisyonlarını yönetmek için Blockchain ve AI teknolojisinin uygulanması, iklim değişikliği azaltma gayretlerini teşvik eder. Hyundai Motor ve Kia, bu yenilikçi sistemle en son olarak, mahallî ve global etraf düzenlemelerini önleyici bir halde karşılayarak ve şirketler içinde ve işbirlikçi ortaklarıyla sürdürülebilir tedarik zincirleri kurarak iklim değişikliği sıkıntılarıyla çaba etmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda altcoin projesi HBAR’ın Blockchain teknolojisini tercih ediyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hyundai ve Kia, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Fırladı! 1

Bu ortada, HBAR Vakfı’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Shayne Higdon, iklim değişikliğini faal olarak ele alan ve global ölçekte teşvik eden tahlillerin geliştirilmesine verdiği dayanağı lisana getirdi:

Hyundai Motors ve Kia’nın karbon emisyonu izleme sistemi, HBAR Vakfı’nın misyonunun temel direklerinden biri olan sürdürülebilirlik çalışmasına dayanıyor. Hedera ağına dahil edilmiş bir dizi karbon denkleştirme ve izlenebilirlik projesinin yanı sıra iklim pazarlarını ve gezegenin bilançosunu iyileştirmemizi sağlayan müdafaa, ESG ve güç projelerini desteklemekten gurur duyuyoruz.

Altcoin fiyatı %5’ten fazla yükseldi

Hyundai ve Kia işbirliğinin akabinde HBAR, birinci 5 dakika içinde %5’ten fazla kıymet kazandı. Şu anda çıkarlarının bir kısmını iade ettiği 0.05213 dolar bölgesinde süreç görüyor. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, altcoin paydaşlık haberi kısa müddette yeni alıcıları çekti. Lakin ralli epeyce kısa solukluydu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hyundai ve Kia, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Fiyat Fırladı! 2

Güncel HBAR teknik tahlilleri ve fiyat iddialarına Btcpiyasasi.com’un bu yazısında yer verdik. Altcoin projesi kısa müddet evvel imza attığı Shinhan Bank paydaşlığıyla uzmanlardan övgü toplamıştı.

Hyundai ve Kia hakkında

Hyundai, mobilite, çelik ve inşaatın yanı sıra lojistik, finans, BT ve hizmete dayalı bir kuruluştur. Dünya çapında yaklaşık 250.000 çalışanı var. Kia ise 1944 yılında Seul’de kurulmuştur. Güney Kore’nin birinci bisiklet ve araba üreticisidir. 1998 yılında Hyundai Motor Company ve Daimler-Chrysler iştirakindeki konsorsiyum tarafından satın alınmıştır. Kia gerçek manada atılımını bu noktadan sonra gerçekleştirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap