HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı!

HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı!

Derin cepli bir kripto balinası, inadına yenik düştü ve bir yıllık konumunu bugün 7 milyon dolar ziyanla kapattı. Uzun vadeli yatırımcı, 2021’in son aylarından bu yana tek bir altcoin’e bahis yapıyordu.

İnatçı kripto para yatırımı milyon dolarlar kaybettirdi

Twitter’dan @CryptoPatel’in raporuna nazaran, 2021’in son aylarından bu yana Frax Share (FXS) konumunu koruyan bir balina 12 Mayıs’ta 7 milyon dolara varan ziyanı kabul etti. Balina, son 2 gün içinde sadece 2,431 milyon USDC karşılığında 398,7 bin FXS bozdurdu.

BTC Piyasası: HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı! 1

2022 boyunca fiyat her yükseldiğinde yahut tepe yaptığında satın aldı

Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, altcoin balinası 2022 boyunca FXS fiyatı her düştüğünde satın almaya devam etti. FXS fiyatı birkaç defa balinanın ortalama satın alma fiyatının epey altında düştü. Bununla birlikte, fiyat Nisan 2022’de bir ölçü toparlandığında kayıplarını azaltma bahtı vardı. Ancak balina, daha da yüksek fiyat beklentisiyle stake etmeyi ve likidite eklemeyi tercih etti.

Sonunda, FXS fiyatının Nisan 2022’den bu yana süren kıymet kaybına yenik düştü. Balina, 2022’nin birinci aylarında satın aldığı FXS’lerin hepsini elden çıkarttı. Yaklaşık bir yıllık yatırım 7 milyon dolara varan ziyanla son buldu.

BTC Piyasası: HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı! 2

Frax Share (FXS) nedir?

Frax Share, merkezi olmayan bir stablecoin olan Frax’ın bir kesimidir. Birebir vakitte, dolar karşısında sabit bir bedele sahip bir kripto para ünitesidir. Bu altcoin, fiyat istikrarı için bir dizi sistem kullanır. Frax Share ise Frax’ın idare tokeni. Frax’ın fiyatını stabilize etmek için kullanılan bu düzeneklerin işleyişini denetim eder.

Frax Share, ERC-20 standartlarına sahip bir Ethereum tokenidir. Bu token, Frax’ın idare sürecinde kıymetli bir rol oynar. Frax Share sahipleri, Frax protokolü üzerinde değişiklik yapmak için oy kullanabilirler.

BTC Piyasası: HODL Yapan Kripto Balinası, Bu Altcoin’in Hepsini Sattı! 3

Frax Share, piyasa şartlarına nazaran esnek bir arz ile karşı karşıya. FXS arzı, arz ve talep istikrarına nazaran otomatik olarak ayarlanır. Bu, FXS’nin piyasa kıymetinin sabit olmamasına karşın, Frax’ın fiyat istikrarını koruyabilmesi için değerlidir.

Frax Share, DeFi dünyasında giderek daha fazla kabul görüyor. Bilhassa özellikle ekosistemi içinde değerli bir yer tutuyor. Frax Share, DeFi protokolleri ve merkezi olmayan borsalar üzere çeşitli platformlarda listeleniyor ve kullanılıyor. Kripto yatırımcıları, FXS’nin potansiyel kıymet artışı ve Frax’ın büyüyen ekosistemi nedeniyle ilgi gösteriyorlar.

FXS fiyatı ne durumda?

FXS fiyatı şu anda üstteki balinanın son son alım bölgesi olan 42.67 dolar ATH düzeyinden %85 indirimli süreç görüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kısa mühlet evvel Binance’in İnovasyon Kategorisi’nden delist edildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap