HitBTC’de Skandallar Son Bulmuyor

HitBTC’de Skandallar Son Bulmuyor

Paylaş
HitBTC’de Skandallar Son Bulmuyor

Adı sık sık skandallara karışan ünlü kripto para borsası HitBTC, yeni bir skandala daha imza attı. Ünlü platformun sorumsuzlukları artık borsa yatırımcılarının da canını sıkmış durumda. HitBTC platformundan son zamanlarda büyük göç dalgası yaşandı. Her skandalda yatırımcıların zarar görmesi ve özellikle bu son olaydan sonra iyice tahammül sınırlarının aşıldığı aşikar. Adı sürekli skandallarla anılan ünlü borsa, son yaşanılanlarla birlikte güvenini tamamen kaybetti.

Son zamanlarda altcoinlerde yaşanan yükselişler yatırımcılarında dikkatini çekmiş durumda. Öyle ki Bitcoin ve Ethereum gibi piyasanın önde gelen kripto paraları yerine yatırımcılar artık yatırımlarının büyük bir kısmını altcoinlerde değerlendiriyor. Bu sene itibariyle yükselen piyasada altcoinlerin son durumu, yatırımcıları oldukça tatmin etti. Özellikle bazı altcoinlerin değerini katlaması da dikkatleden kaçmadı. Bu altcoinlerden biri olan Maximine’de yüzde 100’ün üstüne değer kazandı. HitBTC’nin karıştığı skandalda Maximine ile alakalı. Ethereum tabanına sahip olan Maximine tokenlarının yeni akıllı sözleşmeler ile değiştirilmesi gündeme alındı. Eski olan tokenların yeni sözleşme ile birlikte yeni tokenlar ile değiştirilme zamanı gelmişti. Bunun içinde Bitcoin borsalarında tutulan rakamlara göre gönderim sağlandı. Ancak HitcBTC uygulaması gereken şeyi uygulamadı ve kullanıcılarını çok büyük bir zarara uğrattı.

Coinmarketcap verilerine göre Maximine 53. sırada yer alıyor. Yatırımcıların HitBTC borsasından ayrılmasına sebep olan kripto paranın toplam ticari hacmi 102,5 milyon dolar civarında. Bugünün yıldızı olan MXM yüzde 17 oranında değer kazandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap