Herkesin Konuştuğu O Yeni Platform, Bu 2 Altcoin’i Solladı!

Herkesin Konuştuğu O Yeni Platform, Bu 2 Altcoin’i Solladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Herkesin Konuştuğu O Yeni Platform, Bu 2 Altcoin’i Solladı!

Coinbase’in layer 2 protokolü BASE, üzerinde başlatılan yeni projeler nedeniyle son vakitlerde son derece tanınan hale geldi. Paradigm dayanaklı bir proje olan Friend.tech, 24 saat içinde elde edilen toplam fiyatlarda Tron, Uniswap, Bitcoin ve başka tanınan DeFi projelerini geride bıraktı. Yeni başlatılan toplumsal medya platformu etrafındaki bu heyecan devam ederse, yaklaşık 13 milyar dolarlık TVL’ye sahip olan altcoin LidoDAO’yu bile geçebilir. İşte detaylar…

Friend.tech popülaritesi, Base’i öne çıkardı

Coinbase’in Layer 2 tahlili, friend.tech’in popülaritesi nedeniyle bir defa daha ön planda. Yeni başlatılan proje, Tron, Uniswap, MetaMask ve gibisi birtakım ağır topların üstesinden gelerek son 24 saat içinde 1,12 milyon dolarlık fiyat elde etti. Coinbase’in layer 2 tahlili BASE, yatırımcıların paralarını zincirden çekmelerine müsaade veren bir köprü olmadan evvel bile büyük bir hit oldu. Belirsizliğe karşın yatırımcılar, birkaç saat içinde kolay kolay 10 kattan fazla getiri sağlayacak yeni piyasaya sürülen tokenlerden faydalanmak için zincire milyonlar gönderdi. Çok sayıda dolandırıcılığa ve rug pull’a karşın, Layer 2 tahlili hala popülerliğini korumakta.

BTC Piyasası: Herkesin Konuştuğu O Yeni Platform, Bu 2 Altcoin’i Solladı! 1

Yükseklere çıkan bu türlü bir protokol friend.tech; yatırımcıların tanınan influencer’larının paylarını satın almalarını sağlayan bir toplumsal medya platformu. Influencer’lar, karşılığında, kullanıcılarından süreç fiyatlarının bir kısmını alırlar. Öte yandan, influencer paylarını satın alanlar, influencer’larına direkt erişim ya da bağlantı kanalı elde edebiliyor. Projenin Venture Capital Paradigm tarafından desteklendiğinin açıklanmasının akabinde platformdaki hareketlilik süratle arttı. Artık, bu protokol tarafından üretilen 24 saatlik fiyatlar Tron, Uniswap, MetaMask ve benzerlerinden daha yüksek.

Veriler, en büyük altcoin projelerinin geride kaldığını gösteriyor

DeFiLlama gösterge tablosunda görüldüğü üzere, 24 saat içinde üretilen toplam fiyat 1,12 milyon dolardır. Gelir açısından proje, yaklaşık 13 milyar dolar bedelinde toplam kilitli pahaya (TVL) sahip olan LidoDAO’yu bile geride bırakıyor.  Dune Analytics’ten alınan datalar, BASE’in günlük süreç sayısının lansmanından birkaç hafta sonra Optimism ve Arbitrum üzere büyük Layer 2 projelerini geride bıraktığını ortaya koyuyor. Şu anda Arbitrum’un günlük süreç sayısı 636.720 civarında seyrederken BASE’inki 646.440’ta bulunuyor.

BTC Piyasası: Herkesin Konuştuğu O Yeni Platform, Bu 2 Altcoin’i Solladı! 2

friend.tech etrafındaki heyecan kısmen airdrop puanları ve birinci atılım avantajından kaynaklanıyor olsa da, vakit geçtikçe birebir düzeyleri koruyup korumayacağı kesin değil. Ne olursa olsun, yakında daha düzgün bir teknoloji ve arayüze sahip taklitçi bir projenin ortaya çıkacağını ve friend.tech’in popülaritesini, fiyat ve gelir hissesini çalacağını varsaymak çok da sıkıntı değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap