Herkesin Konuştuğu Bitcoin ‘Pikachu Modeli’ Nedir?

Herkesin Konuştuğu Bitcoin ‘Pikachu Modeli’ Nedir?

Paylaş
BTC Piyasası: Herkesin Konuştuğu Bitcoin ‘Pikachu Modeli’ Nedir?

Pazartesi günü Bitcoin (BTC) fiyatı 35 bin doları ihlal ederken, sosyal medya, grafiğinin “Pikachu Modeli” oluşturmasıyla ilgili mizahla doluydu. Bu yazıda, Reddit üzerinde patlayan ve tartışmalara yol açan aşağıdaki meme’in ayrıntılarına bakalım.

Pikachu pattern? from cryptocurrencymemes

Bitcoin grafiğindeki ‘Pikachu modeli’ nedir?

Kripto gazetecisi Wong Joon Ian, CoinDesk tarafından Bitcoin’in Pikachu Modelini oluşturan grafiği hakkında bir raporuna atıfta bulunarak Bitcoin yatırımcılarının “sakin” olması gerektiği konusunda gönderme yaptı. 2022 yılından bu yana topluluk liderliği yapan Joon Ian, 23 bin takipçisine Coindesk imalı güven çağrısında bulunuyor:

dışarısı ciddileşiyor beyler güvende kalın

https://twitter.com/joonian/status/1485496206419968000

“Pikachu Modeli”, bir Reddit kullanıcısı tarafından “r/cryptocurrencymemes” forumunda vurgulandı ve Bitcoin’in grafiğinin Pokemon türü Pikachu’nun keskin sivri kulaklarına benzediğini belirtti. Bir Reddit kullanıcısı da, grafiğin insanların video oyunu perakendecisi GameStop’a veya Japon video oyunu şirketi Nintendo’ya yatırım yapmaya başlaması gerektiğini gösterdiğini söyleyerek şaka yaptı.

Başka kullanıcılar, modelin Dogecoin’e benzediğini savundu. Bu arada bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin (BTC) fiyatının art arda 73 gün boyunca düştüğünü ve yatırımcıların, modelin arka arkaya 95 gün boyunca fiyattaki önceki düşüşe tam olarak benzemesi için “biraz daha” beklemesi gerektiğini aşağıdaki tweetle ifade etti.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1485203370822541315

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri, hafta sonu borsalarla birlikte düşüşe geçtikten sonra Pazartesi günü erken saatlerde ivmesi sürdürüldü. Yatırımcılar, Fed’in olası faiz artırımlarının piyasaları nasıl etkileyeceği konusunda endişeli. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi, geçen yıl Kasım ayında ulaştığı ATH seviyesi olan 68.789.63 dolardan yarı yarıya değer kaybetti. 25 Ocak’ta durum nispeten pozitif. Piyasa değerine göre ilk 100’deki kriptolar çift haneli kazançlara ulaştı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, MicroStrategy’den Micheal Saylor ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele dipten Bitcoin satın aldıklarını açıkladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap