Halving İçin Geri Sayım: Litecoin Balinalarından Kıymetli Hamle!

Halving İçin Geri Sayım: Litecoin Balinalarından Kıymetli Hamle!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Halving İçin Geri Sayım: Litecoin Balinalarından Kıymetli Hamle!

Geri sayım sayacı, Litecoin halving aktifliğine 15 günden az bir mühlet kaldığını gösteriyor. Litecoin’in büyük cüzdan yatırımcıları, yaklaşan halving öncesinde, son 48 saat içinde 590.000 LTC token biriktirdi. Balinalar, LTC varlıklarını artırmak için iki günlük bir müddet içinde yaklaşık 55 milyon dolar harcadı.

Litecoin halving etkinliğinde geri sayım başladı!

Litecoin merakla beklenen halving aktifliğine yaklaşıyor. Nicehash geri sayım sayacına nazaran, LTC’nin blok ödülünün yarıya inmesine 15 günden az bir mühlet kaldı. Yarılanma ekseriyetle altcoin için bir yükseliş olayı olarak kabul edilir. Litecoin’deki büyük cüzdan yatırımcıları, son 48 saat içinde daima olarak altcoin biriktiriyor. Böylelikle, piyasa iştirakçileri ortasında yükseliş tezini körüklüyor. Bitcoin’in yarılanmasına neredeyse bir yıl var. Fakat BTC’nin çatallanmasıyla oluşturulan Litecoin yarılanma olayına yaklaşıyor. Nicehash geri sayım sayacına nazaran, LTC blok mükafatı 3 Ağustos’ta yarıya indirilecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Halving İçin Geri Sayım: Litecoin Balinalarından Kıymetli Hamle! 1Litecoin halving geri sayımı

Litecoin madencileri darbeye hazırlanıyor. Blok sübvansiyonu blok başına 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek.

Litecoin halving aktifliği öncesinde balinalar LTC biriktiriyor

Balinalar ortasında, piyasa bedeline nazaran 12. en büyük kripto para ünitesi olan Litecoin’in (LTC) benimsenmesi giderek artıyor. Önde gelen kripto analisti Ali Martinez, yaptığı bir paylaşımda piyasanın önde gelen balinalarının büyük ölçülerde LTC biriktirdiğini belirtiyor. Santiment’in bilgilerine atıf yapan Martinez, bu balinaların 48 saat içinde 590 binden fazla LTC satın aldığını söylüyor. Martinez, tokenlerin rapor sırasında 59 milyon dolar kıymetinde olduğunu da kelamlarına ekliyor.

Martinez’in paylaştığı Santiment bilgilerine nazaran, son birikim çılgınlığına 100 bin ila 1 milyon Litecoin tutan balinaları katıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Halving İçin Geri Sayım: Litecoin Balinalarından Kıymetli Hamle! 2Kaynak: Santiment

LTC fiyat performansı ve gelişmeler

Litecoin’in fiyatı, kripto balinalarının son birikimine olumlu reaksiyon vermeye devam etti. Basın saatinde LTC son 24 saatte %3 artışla 93,12 dolardan süreç görüyordu. Lakin, LTC ayın büyük bir kısmında düşüş yaşadı. Bu doğrultuda, kripto para bugüne kadar aylık %0,5 düşüş gösterdi (MTD). Ayrıyeten, LTC’nin süreç hacmi de son 24 saatte %6,26 düştü. Böylelikle, şu anda 457,64 milyon dolara geriledi. Bilhassa LTC, 6,8 milyar dolarlık kıymetiyle piyasadaki en büyük 12. kripto para ünitesi olarak sıralanıyor.

Bu ortada Litecoin, yatırımcıların varlık sınıfına olan itimadının arttığını gösteren öbür olumlu gelişmeler de kaydetti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu ayın başlarında Litecoin, Ekim 2011’deki başlangıcından bu yana 170 milyon süreçle tarihi bir dönüm noktasına ulaştı. Kripto para ünitesinin gerisindeki takım bu başarıyı Twitter’dan duyurdu.

Ayrıca, Litecoin’in resmi Twitter adresi de LTC’nin BitPay’de bir numaralı ödeme kriptosu olarak sıralandığını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap