Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu!

Altcoin piyasası, 24 Temmuz haftası boyunca nispeten sessiz kaldı. Önümüzdeki haftanın haber akışı, 4 özel altcoin için daha fazla hareketliliğe işaret ediyor.

Ağustos ayında bu 4 altcoin’e dikkat

ABD Merkez Bankası (Fed), bu hafta Çarşamba günü faiz oranlarını %0,25 arttırdı. Yeni faiz oranları akabinde altcoin piyasası çok az dalgalanma gösterdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) mütevazı artışlar görürken, Bitcoin sabit kaldı.

Sonuç olarak, Bitcoin’in 29,5 bin doların altındaki konsolidasyonu, LTC, SOL ve XRP üzere önde gelen altcoin’lerin önümüzdeki hafta daha âlâ performans göstermesinin yolunu açıyor. Bilhassa, Litecoin, yaklaşan halcing döngüsü nedeniyle dikkat gerektiriyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin fiyatı, yaklaşan halving nedeniyle son haftalarda artan bir dalgalanma gösterdi. LTC fiyatı, bir noktada 92 dolara gerileme yaşadı ve 88 doların altına düştü. Bununla birlikte, fiyat 92 dolardaki birinci direnç bölgesine geri döndüğünden boğalar şimdilik düşüşü muvaffakiyetle savunuyor.

BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu! 1

Önümüzdeki haftaya kadar, LTC fiyatının bilhassa 95 doları muhafazası gerekiyor. Bu düzey, başlangıçta 106 dolar ve akabinde 115 dolara potansiyel bir ralli için yer hazırlıyor. Öte yandan, fiyat düşerse ve 87 doları kırarsa, LTC halving etkinliğinden evvel keskin bir biçimde düşüş gösterecek. Bu da ayıları bir sonraki kritik takviye 81.8 dolara yönlendiriyor.

Solana (SOL)

Solana fiyatı anda 25 dolar sonuna yakın bir yerde konsolide oluyor. Lakin son yedi gün içinde değerli bir artış kaydetti. Mevcut konsolidasyon, boğalar piyasaya girerken, önümüzdeki bir yükseliş fırtınasının işareti olabilir.

Ayrıca, boğaların son düşüşleri tesirli bir biçimde satın almayı tercih ediyor. Bu nedenle, yakında fiyatı yükseltip mevcut konsolidasyonu bozabilirler. SOL fiyatı 26 doların üzerine çıkarsa, daha fazla alım inancı yaratacak. Bu da fiyatı potansiyel olarak 30 dolardaki sıradaki kritik dirence yönlendiriyor. Öte yandan, 22 doların altına düşüş, 18-20 dolara yanlışsız bir konsolidasyon getirecek. Tanınan teknik analist Pentoshi, şimdilik üst istikametli beklentilerini koruyor.

BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu! 2

XRP (XRP)

XRP fiyatının son vakitlerde sağlam bir formda yükselmesine karşın, boğalar momentumdan yararlanamadı. Bu da fiyatlar yükseldikçe talebin azaldığını gösteriyor. Gelecek hafta, boğalar fiyatı 50 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya ve 0,75 doları aşmaya çalışacak. Bu olursa, boğaların satın almak için düşüşlerden yararlandığı onaylanacak. Bu da sıradaki ruhsal amaç olan 0,85 doları gündeme getiriyor.

Tersine, ayılar fiyatı 0,7 doların altına çekerek hakimiyet kazanabilirler. Başarılı olursa, XRP fiyatı 0,65 dolarlık takviyeye değerli bir düşüş yaşayıp daha sonra 0,56 dolara düşüş mümkünlüğünü artıracak.

BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu! 3

Worldcoin (WLD)

OpenAI’nin kurucu ortağı Sam Altman takviyeli Worldcoin, haftanın en çok konuşulan altcoin projesiydi. San Francisco ve Berlin merkezli Tools for Humanity’nin bir projesi olan Worldcoin (WLD), yakın vakitte Binance’te listelendi. Kısa müddet evvel 115 milyon dolar toplayan firma, küre biçimindeki bir tarayıcı aracılığıyla kullanıcılar için bir Dünya Kimliği oluşturuyor. Bununla birlikte World App isimli bir dijital cüzdan geliştirmeyi planlıyor.

20 ülkede 2 milyondan fazla kullanıcıyı çekmesine karşın, proje data saklılığı konusunda incelemeye tabi tutuldu. Fransız ve İngiltereli düzenleyiciler, bilgi toplama metotlarını ve biyometrik bilgilerin depolanmasını sorguluyor. Olumsuz haber akışına, fiyat açısından çift haneli düşüş eşlik ediyor.

BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu! 4

Kullanıcılar, projeye kaydolarak ve iris taramasından geçerek potansiyel olarak bilgilerinin üçüncü taraflara satılması riskini alarak potansiyel bir zımnilik ihlaline yol açar. Bu nedenle, bu kapalılık telaşları, uygun halde ele alınmazsa WLD için düşüş eğilimi yaratacak.

Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, yakın vakitte bir blog gönderisinde Worldcoin’in yüksek teknolojili biyometri kullanımının muhakkak eşsiz olmasına karşın problemsiz olmadığını belirtti. Kullanıcıların datalarının çevrimiçi olarak ifşa olma riski ve saklılık ihlalleri üzere muhtemel problemlerden bahsetti.

WLD fiyat önümüzdeki hafta kar sağlayabilir mi?

Worldcoin nispeten yeni bir projedir. Bekleme, gelişimini, benimseme oranını ve genel potansiyelini kıymetlendirmek için daha fazla vakit sağlar. WLD fiyatı Binance’te şimdiden %50’nin üzerinde düştü ve şu anda 2,3 dolardan süreç görüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Kaiko analistleri fiyatın 3 aya kadar bu bölgede vakit geçirebileceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Haftaya İzlenecek 4 Altcoin Aşikâr Oldu! 5

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap