Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste!

Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste!

Altcoin piyasası, ABD istihdam datalarının akabinde son birkaç gündür aşağı tarafa ilerliyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkmasının akabinde bir ölçü itimat kazandı. Fakat, son keskin düşüş ve fazla kıymet kaybetme mümkünlüğü piyasayı huzursuz ediyor. Bu yazıda, teknik açıdan önümüzdeki hafta için yeşil sinyaller veren altcoin’lere süratlice göz atalım.

Bu altcoin’ler potansiyel bir çıkış için hazırda bekliyor

İlk olarak Solana, 19.82 dolar direnç düzeyinin yakınında güç topluyor. Fiyat hareketleri, yatırımcıların fiyat düşüşlerinden yararlanırken, şimdi değerli bir toparlanma başlatmayı başaramadıklarını gösteriyor.

Şu an itibariyle, SOL fiyatı son 24 saate nazaran hafif bir düşüşle 21.06 dolardan süreç görüyor. 20 günlük EMA yükseliş trendi başlattı. Ayrıyeten, RSI düşüş bölgesinden toparlanıyor. Nu da boğalar için hafif bir avantaj olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste! 1

Boğalar 21,5 doların üzerine çıkmayı başarırsa, sonraki gayeleri 23-25 ​​dolar bölgesi olacak. Bu senaryoda, fiyat 27 dolara gerçek yükselmeye çalışabilir. Öte yandan, mevcut düzeyinden daha fazla düşerse, ayılar potansiyel olarak 16 dolara yönelecek.

Binance Coin (BNB)

BNB fiyatı aşağı taraflı eğilimini sürdürüyor. Fiyat şu anda 300 dolardaki kritik takviyesine yaklaştı. Yazım sırasında, dünkü fiyatından %0,5’in üzerinde artışla 310 dolardan süreç görüyor. Kısa vadede, BNB yakında 4 saatlik grafikte EMA200’ün üzerine çıkmaya çalışacak.

Bu hareket, fiyatın 338 dolarlık dirence yükselmesinin yolunu açıyor. Mevcut durumda, boğalar önümüzdeki hafta 300-338 dolar aralığını hedefleyecekler.

BTC Piyasası: Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste! 2

Polygon (MATIC) 

Boğalar fiyatı kaygı bölgesinden çıkarmaya çalışırken MATIC fiyatı şu anda büyük dalgalanmalara şahit oluyor. MATIC fiyatı, dünkü fiyattan %0,8’in üzerinde düşüşle 0,85 dolar bölgesinde geziniyor.

MATIC fiyatı, 0,89 doların üzerine çıkarsa, boğalar önümüzdeki hafta 0,99 doları hedefleyecekler. Lakin, 0,89 doların üzerine çıkamama, satıcıların pozisyonunu güçlendirecek ve MATIC fiyatı 0,8 doların altına düşebilir.

BTC Piyasası: Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste! 3

Bitcoin tarafında boğalar, sekiz haftadan uzun müddettir 31.000 doların üzerine çıkma teşebbüsünün akabinde orta vadeli satış baskısına yenik düştü. Piyasa geneli de bu ivmeye eşlik ediyor ve en kıymetli nokta, Bitcoin’in dominansını altcoin’lere devretmesi.

Kripto para piyasanın hacmi ve Bitcoin dominansı düşüyor

Verilere nazaran, toplam kripto piyasası kıymeti 12 Mayıs Cuma günü yaklaşık %3,3 düşerek 1,14 trilyon dolara geriledi. TradingView’den alınan piyasa datalarının gösterdiği üzere, Bitcoin’in dominansı süratle yüzde 48’in altına düştü. Bu esnada, kripto yatırımcıları uzun vadeli olup olmayacağını düşünmeye başladı. Birden fazla analiste nazaran, beklenen altcoin dönemi gerçekleşmeye hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Ayrıntılı Liste! 4

Ayrıca, Coinglass’ın raporlarına nazaran, son 24 saat içinde kripto piyasasındaki long konumların %82’sinden fazlası tasfiye oldu. Sonuç olarak, bu trader’ların odaklarını açığa satışa kaydırması beklenen. Bu türlü bir durumda, potansiyel olarak uzun bir sıkışıklığı körükleyecek.

Sıradaki Bitcoin ve altcoin boğa dönemin zamanlaması

Bu noktada, tanınan kripto analisti CryptoTony, piyasanın 2023 üçüncü çeyrekte toparlanacağını öne sürdü. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, sıradaki Bitcoin halving’e bir yıldan az müddet kalırken, analistler bilhassa tarihî bilgileri boğa sinyali olarak yorumluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap