Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir!

Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir!

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta boyunca 28-30 bin dolar aralığında ‘arafta’ kaldı. Piyasa liderlinin meçhul hareketleri altcoin piyasasında ayı formasyonu şekillendiriyor. Yeni teknik tahliller, DOGE, MATIC ve PEPE üzere devlerin yıkıma uğrayacağını söylüyor.

“SUI, PEPE ve ARB, önümüzdeki hafta sert düşecek altcoin’ler”

3 altcoin’de haftanın öne çıkan performansları ortasındaydı. Twitter’dan Altcoin Sherpa, önümüzdeki hafta Bitcoin’in yükselmesini, bu nedenle altcoin piyasasının baskı altında kalmasını bekliyor.

Özellikle Sui Network (SUI), hafta boyunca yükseldi ve yatırımcıların dikkatini çekiyor. Altcoin Sherpa, Fibonacci düzeltme düzeylerine dayanarak fiyatın 1,29-1,27 dolar bölgesine geri düşeceğini kestirime diyor. Lakin, Bitcoin düşerse SUI’nin daha da düşerek 1,24 dolara düşebileceği konusunda uyarıyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Sui Network bu hafta mainnet’te geçiş yaptı ve borsa listeleriyle 4 haneli yükseldi.

Pepe (PEPE)

Sherpa daha sonra Pepe ve öteki meme coinlerin sert düşeceğini kestirim etti. Analist nazaran, PEPE varyantları şu anda revaçta, fakat hepsinin mühleti dolacak ve kısa soluklu bir ralli olarak geride kalacak. Analist, önümüzdeki birkaç haftanın her vakit olduğu üzere vahim bir karışıklık olacağına inanıyor. Pepe son haftalardaki rallinin akabinde şu anda hafif eriyemeye başladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir! 1

Arbitrum (ARB)

Son olarak, Altcoin Sherpa, Arbitrum’un fiyatında 1,15-1,20 dolar bölgesine mümkün bir düşüş öngördü. Bunun son meme coin rallisinin bir sonucu olarak daha düşük likiditenin neden olduğunu argüman ediyor.

ARB fiyatında düşüş bekleyen öteki analistlerin şimdiki varsayımlarına bu yazıda yer verdik.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir! 2

MATIC geri çekilmeye devam ederken ayılar güç kazanıyor

MATIC fiyatı, ayılar fiyatının denetimini ele geçirmeyi hedeflediğinden, bugün kazanımlarını biraz kaybediyor. Fiyat, kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi ile 50 günlük ve 200 günlük SMA’nın altına düştü. Ayrıyeten, RSI’de nötr bölgede 40.24’te. Bununla birlikte, indikatörler aşağı hakikat hareket ediyor ve ayılar galip gelirse 30’luk çok satış bölgesine inebilir.

MATIC, 0.9451 dolar takviye düzeyinin yakınında süreç görüyor. Ayılar, 1.0064 dolar direnç düzeyinden fiyatı aşağı yönlendirdi. Teknik tahlillere nazaran, altcoin piyasasının mevcut şartları devam ederse, bir sonraki dayanak düzeyi olan 0,9231 dolara düşüş mümkün. Lakin, MATIC şu anda trader’ların piyasadaki tereddütlerini yansıtan yatay bir trendde. Boğalar tekrar yükselmeden evvel muhtemelen 0,9451 dolar direncine düşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir! 3

Bu ortada, bir ticaret firması olan Securitize, Polygon Blockchain’de yeni bir fon başlattı. Yatırımcılar bu fonları inançlı krediler toplamak ve platformdaki likiditeye erişmek için kullanabilirler. Ayrıyeten bu fon, Polygon ağında özel Hamilton Lane (Nasdaq: HLNE) ile işbirliği içindeydi. MATIC boğaları artık kıymetli haberlerle fiyat tekrar hareketlendirmeye çalışacak.

Graph (GRT) fiyatı daha fazla düşüşe hazır

Azcoinnews analistlerinden David, GRT fiyatının teknik açıdan %20 düşüşe işaret ettiğini söylüyor. Fiyatı Kasım 2022’de 0,52 dolar ile taban yaptıktan sonra yükselmeye başladı. Lakin, 0,17 dolar sert bir direnç olarak vazife alıyor. Analist, 0,1 dolar değeni kırması durumunda, fiyatında %20’den fazla düşüş göstereceği konusunda uyarıyor. Teknik grafiğe nazaran:

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir! 4

Altcoin boğaları Dogecoin’den uzaklaşıyor

Dogecoin piyasası, 4 Mayıs’ta 0,077 dolara kadar değerli bir fiyat düşüşü gördü, lakin sonraki gün sonunda %5,19 arttı. Ayının baskısına karşın Dogecoin boğaları, olumlu piyasa hassaslığını tekrar kazanmak için uğraş ediyor. Ancak Pazar günü bir kere daha başarısız oldular.

6 Mayıs’ın Dehşet ve Açgözlülük Endeksi 27 (Korku) olduğu için Dogecoin piyasa hissiyatı düşüş eğilimi gösteriyor. Bu, DOGE’ye karşı nispeten düşük bir yatırımcı hassaslığına işaret ediyor ve piyasanın kaygı yahut belirsizlik yaşıyor olabileceğini gösteriyor. Bugün itibariyle yatırımcıların tekrar risk iştahı kazandığını belirtelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftaya Bu 6 Altcoin İzlenmeli: Daha Fazla Düşüş Olabilir! 5

Özetle, Dogecoin’in durumu boğaların satın alma gücüne bağlı olacak. Fiyatı şu anda haftalık %4,5 paha kaybettiği 0.07706 dolar bölgesinde konumlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap