Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Bored Ape Yacht Club, NFT token konusundaki tartışma ve sohbetlerin sıklıkla bahsedilen mevzusu durumunda. Bu, projenin ilk tokeni olan ApeCoin’in piyasaya sürülmesiyle bu hafta da değişmiş değil. Bu arada Zuckerberg, Instagram’da NFT token projeleri hakkında ileriye dönük hızlı bir açıklama yayınladı. Ayrıca YouTube’un sansasyonel isimlerinden Dr. Disrespect, NFT tokenler ve oyun oyun konusunda açıklamalarda bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler! 1

NFT token aleminde bu hafta bilmeniz gereken gelişmeler

Kriptokoin.com olarak haftanın öne çıkan NFT token haberleriyle bir kere daha karşınızdayız, burada NFT alanındaki haftanın tüm önemli etkinliklerini özetliyoruz. Bu haftanın takas edilemez token haberlerinden ilki Ape Coin ile ilgili. Bu hafta NFT alanında açık ara en çok konuşulan konu ApeCoin. Bored Ape Yacht Club için yeni, ilk token, şimdiye kadar NFT tarihindeki en dikkate değer airdropların arasında kesinlikle yer alıyor. Birkaç gün içinde token, piyasa değerine göre ilk 100 içinde olmak için yükseldi. NFT topluluğundaki ApeCoin (BAYC sahipleri dışında) biraz karışık eleştirilerle karşılandı. İşler olgunlaştıkça APE token sahipleri için işlerin nasıl şekillendiğini göreceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler! 2

Coinbase cüzdanı, Solana NFT’leri için destek ekliyor

Coinbase Cüzdanı şimdi bu hafta Solana NFT’leri için destek sunuyor. Coinbase, Solana entegrasyonu ile ilgili olarak daha fazlasının geleceğini ve bunu daha fazla dApp entegrasyonunun takip etmesinin beklendiğini söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler! 3

Öte yandan Spotify söylenti değirmenine giriyor. Spotify, müzik akışı hizmeti firması potansiyel NFT’ye elverişli davranışlara atıfta bulunan yeni iş listeleri yayınladığı için bu hafta NFT söylenti değirmenine girdi. Raporlara göre Spotify, sanatçı kazançlarını artırabilecek NFT desteğini serbest bırakmaya hazırlanıyor. Spotify’ın iş modeline yönelik önemli bir eleştiri noktasıydı bu konu. Müzikteki NFT’ler, birçok proje ve platformun piyasada doğrudan harekete geçmesiyle büyük ölçüde konuşuldu, ancak hiçbiri diğer NFT’ler gibi kitlelere ulaşmadı. Spotify CEO’su Daniel Ek genel olarak kripto hakkında şunları söyledi: “Bu, Japonya’daki bir müşterinin birdenbire Arjantin’deki bir üreticiye ödeme yapabileceği devasa açık kapılar açabilir. Dahası, bu, ana hedefimizi nasıl ilerletebileceğimize dair muazzam açık kapılar açar.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler! 4

Zuckerberg: “Yakın Gelecekte” NFT token projeleri Instagram yolunda

Bu hafta Austin, Teksas’taki SXSW’de bol miktarda NFT etkinliği vardı. NFT projesi ‘Doodles‘ bir sıçrama yaptı ve tartışmasız NFT manşetlerine hakim oldu; ancak yelpazenin daha kurumsal ucunda, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın sahip olduğu platform Instagram’da NFT’lerin geleceği hakkında soru sorulduğunda aşağıdakileri belirtti:

Yakın vadede NFT’leri Instagram‘a getirmek için çalışıyoruz… Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizden bazılarını getirme yeteneği, umarım zamanla bu ortamda bir şeyler oluşturabilir.

Eskiden Facebook olan Meta, şimdiye kadar sınırlı bir başarı ile kripto dostu ürünler oluşturmaya yönelik sayısız girişimde bulundu. Şirketin blockchain teknolojisiyle ilgili geçmişi, Instagram’ın bunları ileriye dönük bir şekilde uygulayacağı konusunda pek çok şüpheli yön bırakıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık NFT Token İncelemesi: İşte Bilmeniz Gerekenler! 5

YouTuber Dr. Disrespect, Polygon üzerine kurulu NFT oyununu başlatıyor

Dr. Disrespect, benzersiz kişiliği, Twitch’ten sessiz ama tartışmalı ayrılığı ile biliniyor. NFT oyunlarıyla tanınır. Şimdi oyun geliştirme şirketi Midnight Society’ye bağlı 10.000 NFT’yi piyasaya sürüyor. Bu haftaki raporumuza göre, NFT sahipleri oyun yapılarına, benzersiz bir şekilde oluşturulmuş “VisorCortex” kask tasarımına, stüdyo etkinliklerine erişime ve oyun özelliklerinde oy kullanma haklarına erken giriş yapacaklar. NFT’ler Polygon blockchaini üzerine inşa edilecek. Oyun ve e-spor endüstrisi, bazıları için görünüşte doğal bir uyum sunsa da, NFT’lerin benimsenmesi konusunda büyük ölçüde isteksizdi. Benimsenme, kesinlikle kırılması zor bir ceviz olacak gibi görünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap