Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı!

Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı!

Loom Network (LOOM), Stellar (XLM) ve Metal (MLT) hafta sonu boyunca artış gösterdi. XLM kıymetli bir direnci aşarken, LOOM ve MLT hala ana direnç düzeylerinin altında süreç görüyor. Kripto para piyasası hafta sonu boyunca nispeten sabit kalsa da, bu kripto para üniteleri kıymetli çıkarlar elde etti. Sonuç olarak, artık hafta sonunun en âlâ performans gösteren altcoinleri olarak kabul ediliyor.

Loom Network (LOOM) altcoin kazananlarının başında

LOOM fiyatı 14 Haziran’dan bu yana yükselen bir dayanak çizgisi izledi. Analist Valdrin Tahiri’ye nazaran bu çizgi son olarak Ağustos – Eylül aylarında üç defa doğrulandı. Fiyat, 10 Eylül’deki son sıçramanın akabinde keskin bir üst taraflı harekete başladı. Loom gün içinde %25 artarak 0,047 dolarlık yatay direnç alanına ulaştı. Fakat, LOOM fiyatı patlak vermedi. Bilakis, her ikisi de satış baskısı işareti olarak kabul edilen ardışık uzun üst fitiller (kırmızı simgeler) oluşturdu. Fiyatın 0,047 dolar bölgesinden çıkıp çıkmayacağı ya da reddedilip reddedilmeyeceği bir sonraki hareketin tarafını belirleyecektir. Başarılı bir kırılma, 0,062 dolar direnç alanına %40’lık bir artışa yol açabilirken, bir reddetme yükselen dayanak sınırına bir düşüşe neden olabilir. Dayanak çizgisi şu anda 0,039 dolar düzeyinde ve mevcut fiyatın yaklaşık %14 altında.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı! 1

Stellar (XLM) fiyatı kırılma yaşadı

XLM fiyatı 13 Temmuz’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Düşüş 17 Ağustos’a kadar devam etti ve 0,105 dolarlık düşük bir düzeyle sonuçlandı. Fiyat daha sonra sıçrayarak uzun bir alt fitil oluşturdu ve 0,110 dolar takviye alanını (yeşil simge) doğruladı. XLM o vakitten beri artış gösterdi. Akabinde, XLM 4 Eylül’de direnç çizgisinden çıktı ve o vakitten beri arttı. Hafta sonu boyunca, fiyat 0,130 dolar direnç alanını temizledi ve şu anda bunu dayanak olarak doğrulama sürecinde. Başarılı olması halinde XLM %22 artarak 0,160 dolar düzeyindeki bir sonraki dirence ulaşabilir. Bununla birlikte, XLM 0,130 dolar alanının altına düşerse, 0,11 dolar yatay takviye alanına %18’lik bir düşüş muhtemelen gelecekteki fiyat görünümü olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı! 2

Metal (MTL) yükselişi ne kadar devam edecek?

MTL fiyatı Kasım 2022’den bu yana yükselen bir takviye çizgisi boyunca arttı. Daha yakın vakitte, fiyat 17 Ağustos’ta (yeşil simge) çizgide sıçrayarak uzun bir alt fitil oluşturdu. Bu, hala devam etmekte olan üst istikametli bir hareketi başlattı. MTL, şu anda 1,35 dolar düzeyinde olan azalan direnç çizgisine neredeyse ulaştı. Analiste nazaran dayanak çizgisiyle birleştirildiğinde, bu nötr bir formasyon olarak kabul edilen simetrik bir üçgen oluşturur. Fiyatın direnç çizgisinden çıkıp çıkmaması ya da reddedilip düşmesi bir sonraki hareketi belirleyecektir. Bir kırılma, 1,60 dolarlık bir sonraki dirence %20’lik bir artışa neden olurken, bir reddedilme muhtemelen şu anda 1 dolar olan yükselen dayanak sınırına %30’luk bir düşüşe neden olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Sonu Yıldızları: Bitcoin Düşerken Bu 3 Altcoin Sıçradı! 3
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap