Hafta Sonu, Bu 11 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Hafta Sonu, Bu 11 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Paylaş
BTC Piyasası: Hafta Sonu, Bu 11 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Hafta sonu yaklaşırken, kripto para dünyası Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecek bir dizi heyecan verici aktifliğe hazırlanıyor. Yüksek profilli konferanslardan Blockchain teknolojisi tepelerine kadar, yaklaşan bu toplantılar hem meraklılar hem de yatırımcılar için varlıklı bilgiler ve fırsatlar sunmayı vaat ediyor. Bu makalede, altcoin piyasasının geleceğini şekillendirecek hususları ve tartışmaları vurgulayarak hafta sonu için planlanan değerli kripto aktifliklerine daha yakından bakacağız. İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri için kritik günler başladı

• Bugün, Hydranet (HDN), mainnet’inin beta lansmanını yapıyor.
• WEB3FC konferansı bugün son buluyor.
• TUM Blockchain Conference, bugün sonlanıyor.
• Moonbeam (GLMR), USDC’nin Moonbeam ağına gelmesine yönelik bir oylamayı bugün sonlandırıyor.
• Tezos (XTZ), KAYO testing sürecini başlatıyor.
• Kaspa, Çin topluluğu ile bugün bir soru yanıt aktifliği gerçekleştirecek.
• Overnight ve 1inch, bugün ortak bir soru yanıt aktifliği gerçekleştirecek.
• Cryptube IOS uygulamasını Kryza yarın piyasaya sürüyor.
• Merit Circle (MC), MIP-28 oylamasını bugün ve yarın gerçekleştiriyor.
• Kyber Network Crystal (KNC), KNC on Aave V3 oylamasını gerçekleştiriyor.
• Gnosis (GNO), GIP-89 oylaması sürecinde.

BTC Piyasası: Hafta Sonu, Bu 11 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar! 1

Piyasada son durum nedir?

Peki, bu sırada piyasada neler oluyor? Geçen hafta, Cumartesi günü Bitcoin’i 26.400 dolarlık çok günlük doruğa taşıyan kısa bir yükseliş dışında, daha az değişken olması bekleniyordu. Üst gerçek devam edemeyen BTC 26.000 dolara geri çekildi ve hafta sonunun geri kalanını orada geçirdi. Pazartesi günü de pek olumlu başlamadı fakat bu halde bitti. Bitcoin taarruza geçti ve haftalardır birinci kere 27.000 doların üzerine çıktı. Kısa bir mühlet sonra düşüşe geçti, lakin boğalar baskıyı sürdürdü ve kripto para ünitesini Salı günü 27.500 dolarla yeni bir 20 günlük doruğa taşıdı.

BTC Piyasası: Hafta Sonu, Bu 11 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar! 2

Sonraki birkaç gün hayli sakin geçti. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yükseltmeyi durdurma kararından sonra bile 27.000 doları korudu. Fakat, Bitcoin’in ivmesi Cuma günü kayboldu ve 26.400 dolara kadar düştü. Günün sonunda sıçrama yapmaya çalıştı lakin başarısız oldu ve şu anda 26.500 dolar düzeyinde duruyor. Piyasa kıymeti 520 milyar doların güneyinde yer alırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hala %49’un yalnızca birkaç santim üzerinde. Birden fazla altcoin de günlük ölçekte daha sakin. Bir yandan ETH, BNB, DOGE, ADA, DOT, MATIC ve LTC küçük kayıplar gösterirken, öteki yandan XRP, TRX, TON ve SHIB yavaşça yeşil renkte. Solana, %1’in üzerinde kayıpla büyük sermayeli altcoinler ortasında en çok geri çekilen oldu. Sonuç olarak SOL, 20 doların çabucak altında çaba ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap