Hacklenen Altcoin Uyardı: Tüm AVAX’ları Çekin!

Hacklenen Altcoin Uyardı: Tüm AVAX’ları Çekin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Uyardı: Tüm AVAX’ları Çekin!

22 Ağustos’ta V2 havuzlarında güvenlik açığı olduğunu bildiren Balancer (BAL), yeni bir duyuruda AVAX LST Likidite Sağlayıcılarına seslendi.

Avalanche’taki (AVAX) tüm LST likidite sağlayıcılarının likiditelerini çekmeleri tavsiye ediliyor

Balancer, yakın vakitte keşfedilen güvenlik açıkları dikkate alarak Avalanche’taki (AVAX) tüm LST likidite sağlayıcılarının likiditelerini yeni sürüme taşımasını önerdi. Bunlar BENQI, Yield Yak ve GoGoPool protokollerini içeriyor. Kullanıcıların yeni sürüme mümkün olan en kısa müddette geçmeleri gerekiyor. Balancer takımına nazaran eski sürüm şu anda inançsız ve güvenlik açıkları içeriyor. Resmi duyuruda yer alan detaylara nazaran:

Son zamanlardaki güvenlik açığıyla ilgili olarak, riskleri azaltmak için artırılan tüm havuzlar duraklatıldı ve o denli kalacak. Bu havuzlar durdurulmuştur ve İNANÇLIDIR. Lakin bunlar duraklatılmış durumda kalacak ve kullanıcıların mümkün olan en kısa müddette geçiş yapmaları tavsiye ediliyor. Balancer Kullanıcı Arayüzü, etkilenen LP’lerde likiditeye sahip olup olmadıklarını adım adım para çekme talimatlarıyla tüm kullanıcılara bildirecektir.

Balancer kullanıcıları, ihtardan bu yana 100 milyon dolarlık kripto para çekti

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Balancer (BAL) takımı, dün acil bir duyuruda V2 havuzlarında güvenlik açığı tespit ettiğini bildirdi. Balancer, on milyonlarca doları riske atabilecek kritik güvenlik açığına acil çaba etmek zorunda kaldı. Grup birinci atağında, birtakım kullanıcılarına fonlarını protokolden çekmeyi tavsiye etti. AVAX duyurusuna kadar geçen müddette, protokolden 100 milyon dolarlık kripto para çıkışı gerçekleşti.

Balancer’ın son kestirimi, kilitlenen toplam pahanın %1,4’ünün (yaklaşık 10 milyon dolar) risk altında kaldığını gösteriyor. Balancer şu anda Avalanche’taki tüm LST likidite sağlayıcılarının likiditelerini çekmeleri tavsiye ediyor.

Kritik karar AVAX için ne manaya geliyor?

Avalanche’taki (AVAX) LST likidite sağlayıcıları şu anda Balancer’den fonlarını çekmekle meşguller. Bu esnada, AVAX fiyatı 26 Ağustos’un 100 milyon dolarlık token kilit açılımına hazırlanıyor. TokenUnlocksApp’a nazaran Avalanche, en son 28 Mayıs 2023’te misal büyüklükte bir token unlock gerçekleştirdi. Akabinde, Avalanche fiyatı sadece iki hafta içinde 27 Mayıs’ta 15 dolardan 12 Haziran’da 11 dolara düşerek %27 düştü.

Fiyat düşüşü, SEC’in Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davayı çevreleyen FUD tesiriyle daha da derinleşti. Fakat on-chain datalar, 26 Ağustos AVAX token kilidinin açılmasının benzeri bir AVAX fiyat düşüş trendini tetikleyebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Uyardı: Tüm AVAX’ları Çekin! 1

Bu ortada, IntoTheBlock datalarına nazaran 28 Mayıs’tan bu yana Uzun Vadeli AVAX Yatırımcıları kademeli olarak sadece 100.000 Avalanche sattı. Öteki yandan, stratejik yatırımcılar satın almak için taban fiyatları bekliyor. Şu anda kripto yatırımcıları 950.700 Avalanche satın almak için faal siparişler verdi. Bu ortada satıcılar sırf 618.840 AVAX’ı satışa sundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Uyardı: Tüm AVAX’ları Çekin! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız 26 Ağustos’un AVAX kilit açımı, kısa vadede fiyatı etkileyecek ana katalizör olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap