Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor?

Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor?

Son vakitlerde, Bitcoin ve altcoin dünyasında kayda bedel bir gelişme var. Hem yatırımcıların hem de meraklıların dikkatini çekiyor. Başlangıçta Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov ile bağlı olan CRV tokenleri hareket halinde. Bir kısmı Binance borsasına girdi. Buna nazaran bu durum token fiyatında süreksiz bir düşüşe yol açtı. Ayrıyeten kısa bir mühlet için 0,4 doların altına düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor? 1

Altcoin Curve Finance ve hack olayı

Önde gelen bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Curve Finance, Temmuz ayının sonlarına hakikat bir güvenlik ihlaliyle karşılaştı. Bu olayın akabinde altcoin CRV token’ın kıymeti düştü. Böylelikle Michael Egorov’un kıymetli likidite durumu tehlikeye girdi. Riskin farkına varan Egorov, süratle harekete geçti. Buna nazaran milyonlarca CRV tokenını 0,40 dolar fiyatla tezgah üstü (OTC) satmayı tercih etti.

Bir on-chain tahlil firması olan Peckshield’dan alınan bilgilere nazaran, daha evvel Egorov tarafından tutulan CRV tokenlerinin bir kısmı 13 Eylül’de harekete geçirildi. Bilhassa, Ağustos ayının başında bir milyon Tether (USDT) karşılığında kurucu Egorov’dan 2,5 milyon CRV alan “0xb0b8” adresi atılım yaptı. Buna nazaran 609.000 CRV tokenini ünlü kripto para borsası Binance’e transfer etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor? 2

Altcoin CRV fiyatı üzerindeki etkisi

Bu transferin akabinde CRV’nin fiyatı kısa bir düşüş yaşadı. Ayrıyeten evvelki düzeylerinden 0,391 dolara geriledi. OTC süreçleri yoluyla edinilen tokenlerin, mutabakata nazaran altı aylık bir müddet boyunca kilitli kalmasının amaçlandığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, transferde yer alan cüzdan, CRV tokenlerini bir satış yapmadan borsadan geri çekmiş üzere görünüyor.

Bu durumun tıpkı vakitte yatırımcılar için çıkarımları var. Altcoin CRV’nin kıymetindeki düşüşün akabinde, zincir üstü tahlil platformu Lookonchain bir data paylaştı. Buna nazaran daha evvel Michael Egorov’dan CRV tokenlerini 0,40 dolarda fiyattan satın alan yatırımcılar artık kendilerini ziyanda buluyor. Ağustos ayının başlarında Egorov atılım yapmıştı. Buna nazaran 106 milyon CRV tokeninin kıymetli bir kısmını 46 milyon dolar karşılığında muvaffakiyetle satmıştı. Buna nazaran durumuyla bağlantılı tasfiye riskini kıymetli ölçüde azaltmıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor? 3

Güncel CRV durumu

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin CRV, son 24 saat içinde %2,3’lük bir çıkar sergiledi. Bu yazının yazıldığı sırada token kıymetli bir noktada. Kripto para piyasasının dinamik yapısını yansıtacak halde 0,411 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hacklenen Altcoin Binance’e Hareket Etti! Neler Oluyor? 4

Bu transfer ve altcoin CRV’nin fiyatı üzerindeki tesiri, kripto para ünitesi ortamındaki karmaşıklıkları yansıtıyor. Ayrıyeten potansiyel dalgalanmaları hatırlatıyor. Böylelikle yatırımcılar için durum tespitinin ehemmiyetinin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap