Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor

Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor

Kripto para dünyasında güçlü topluluğu ile bildiğimiz altcoin XRP için kasırga niteliğinde olacak gelişme var. Buna nazaran Ripple’ın AMM lansmanının XRP için satın alma baskısını artırması beklentiler dahilinde. Buna nazaran bu durum XRP için kıymetli bir fiyat artışı manasına geliyor.

Altcoin XRP’nin güzelleşme yolu

Ripple’ın lokal kripto para ünitesi altcoin XRP, XRPLedger’da bir Otomatik Piyasa Yapıcının (AMM) yakında piyasaya sürülmesinden optimistlik alarak bu hafta bir toparlanma seyahatine çıktı. Bu gelişme, alım baskısını artırma manasına geliyor. Ayrıyeten potansiyel olarak coin’in fiyat yörüngesini tekrar şekillendirmeye hazırlanıyor.

BTC Piyasası: Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor 1

Konuyla ilgili olarak David Schwartz’ın görüşleri var. Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) David Schwartz, AMM’nin hayata geçmesiyle birlikte ne olacağını söylüyor. Buna nazaran alım baskısında kısa vadeli bir artış öngörüyor. Öbür taraftan bu duyuru altcoin XRP topluluğu ortasında büyük ilgi uyandırdı.

XRPL Güncellemesi ve AMM lansmanı

Ripple, XRPLedger’ın (XRPL) 1.12.0 sürümü olarak belirlenen yeni bir güncellemesini kullanıma sundu. Bu son sürüm, tüm XRPL sunucu operatörlerini önerilen değişiklikleri desteklemek için yükseltme yapmaya zorluyor. Bu bağlamda, önümüzdeki AMM lansmanı değerli hale geliyor.

BTC Piyasası: Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor 2

Schwartz’ın alım baskısının arttığı tarafındaki tezi da incelemeden geçmedi. AMM’nin havuz dengelemesi sırasında potansiyel fiyat düşüşlerine ait telaşlar lisana getirildi. Schwartz, AMM’nin öncelikle altcoin XRP sahiplerinden alım yapmasının beklendiğini açıklayarak bu telaşları giderdi. Sonuç olarak, bu durum satış baskısında süreksiz bir yükselişi tetikleyebiliyor. Lakin, AMM getiri sağlamaya başladığında, bilhassa fiyat düşüşlerinde alım baskısı ivme kazanabiliyor.

AMM’nin rolü

Teorik olarak bir AMM, fiyatlar yükseldiğinde varlık satıyor. Ayrıyeten fiyatlar düştüğünde varlık satın alarak fiyat oynaklığını azaltıyor. Buna nazaran getiri hasadını kolaylaştırmak için tasarlanmış durumda. Bu düzenek XRP’nin gelecekteki fiyat istikrarı için umut vaat ediyor.

Ters rüzgarlara karşın altcoin XRP, toparlanma seyahatinde kayda kıymet adımlar attı. Kıymetli bir teknik muvaffakiyet olan alçalan düşüş kanalını muvaffakiyetle aştı. Buna nazaran Altcoin XRP bu kanalın üzerindeki pozisyonunu koruyabilirse, 0,4600 dolar düzeyini sağlam bir takviye bölgesine dönüştürme potansiyeline sahip.

Altcoin XRP fiyatı

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ripple’ın fiyatı sırasıyla 0,5107 dolar, 0,5666 dolar ve 0,5753 dolarda bulunan 200, 100 ve 50 günlük Kolay Hareketli Ortalamalarda (SMA’lar) direnç düzeyleriyle karşı karşıya. Bu pürüzlerin aşılması XRP’nin yükseliş ivmesi için çok kıymetli olacak. Bilakis, kanalın orta noktasının altında 0,4191 dolarlık belirleyici bir düşüş, altcoin XRP için olumlu görünümü bozabiliyor.

BTC Piyasası: Haberler Geliyor! Bu Altcoin Kasırgaya Hazırlanıyor 3

Ripple’ın AMM’si piyasaya sürülmeye hazırlanırken, altcoin XRP sahipleri bu yenilikçi düzeneğin coin’in piyasa dinamiklerini nasıl etkileyeceğini yakından izliyor. Teknoloji ve piyasa hassaslığının yakınsaması altcoin XRP’nin fiyat toparlanmasının geleceğini şekillendirebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap