Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri

Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri

Polkadot meselesiz süreçler ve ileti yürütme için öne çıkan ihtilal niteliğindeki blockchain. Buna nazaran kripto topluluğunun dikkatini çekti. DOT ortacılar olmadan çalışan ve zincirler ortası varlık transferlerine imkan sağlayan bir proje.. Buna nazaran hem kullanıcılar hem de geliştiriciler ortasında tanınan durumda.

Polkadot parachains ile ölçeklenebilirliği güçlendirmek

Yenilikler, Polkadot DOT’un uygulamaya özel bir bilgi yapısı olan Parachain’leri tanıtmasıyla devam ediyor. Relay Chain’in doğrulayıcıları tarafından onaylanan bu paralelleştirilmiş zincirler, DOT’un ölçeklenebilirliğini değerli ölçüde artıran bağımsız blockchain’ler olarak hizmet veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 1

Polkadot’un bu alt kümesi, verimli tahliller dalgasını tetikliyor. Ayrıyeten kripto dünyasında dikkat cazibeli birkaç parachain projesinin önünü açıyor. Kriptoyu şekillendiren öne çıkan Polkadot parachain projeleri ortasında şunlar yer alıyor.

Polkadot projesi Efinity: NFT güçlendirme

Efinity, değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) konusunda uzmanlaşarak problemsiz para basımı, transferler ve ticaret sağlıyor. Dikkat cazibeli bir biçimde, sadece 6 saniyede gerçekleştirilen saniyede 7000 ila 1000 süreç suratına sahip. Buna nazaran ekosistemini besleyen EFI token, çok taraflı bir yarar sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 2

Moonbeam: akıllı kontratları yükseltmek

Moonbeam, kapsamlı bir araç setinden yararlanarak geliştiricilerin Polkadot için akıllı mukavele tabanlı uygulamalar oluşturmalarını sağlıyor. Ethereum Sanal Makinesi’nin tam entegrasyonunu sağlayarak merkezi olmayan uygulamaları birlikte çalışan ve inançlı hale getiriyor. DeFi uygulamaları gelişmiş güvenlik ve transfer zinciri uyumluluğundan yarar sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 3

Parallel Finance: Merkezi olmayan piyasa gücü

Hem Polkadot hem de Kusama ekosistemleri için tasarlanan Parallel Finance, merkezi olmayan bir piyasa protokolü, sigortalı stake etme ve otomatik piyasa yapıcılığı sunuyor. Kitle kredisi katkılarını güçlendiriyor. Ayrıyeten likiditeyi artırıyor. Sonrasında iş büyümesini teşvik ediyor. Kitle kredisi platformu aracılığıyla 55.000’den fazla kullanıcıdan oluşan gelişen bir topluluk bir ortaya geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 4

Manta Network: Kapalılık iyileştirme

Manta Network, süreç sürece için zk-SNARK teknolojisini kullanıyor. Böylelikle kapalılık tahlillerine bakıyor. Bu teknoloji şeffaflık, bilgi takibinin kolaylaştırılması ve izleme kabiliyetlerinin artırılmasını sağlıyor. Ayrıyeten platformun özel takasları, verimli ve sıkıntısız süreçleri kolaylaştırarak rekabet avantajı sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 5

Astar: Ölçeklenebilir merkezi olmayan merkez

Astar, Polkadot ekosisteminden yararlanarak ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir merkezi olmayan uygulamalar için bir merkez vazifesi görüyor. Layer 2 tahlilleri ve ZK-rollup’lar ve Ethereum Sanal Makinesi üzere özellikleri destekleyen Astar, esnekliği artırıyor. Başka taraftan teşvikleri hızlandırıyor. Buna nazaran lansmanları kolaylaştırıyor. Ayrıyeten Kusama ağında kendi projesi olan Shiden ile gümdemde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haber Geldi! İhtilal Yaratan En Âlâ Polkadot Projeleri 6

Polkadot DOT’un tesirini artırmak

Bu dinamik parachain projeleri, Polkadot ekosisteminin dönüştürücü gücünün altını çiziyor. Ayrıyeten verimli NFT süreçleri sağlıyorlar. Ayrıcaakıllı kontrat geliştirmeyi güçlendiriyorlar. Öteki taraftan saklılık ve ölçeklenebilirliği artırarak, kripto alanında daha geniş bir benimseme ve yeniliğe katkıda bulunuyorlar. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda blockchain ortamı gelişmeye devam ederken, Polkadot odaklı projeler bir ilerleme ve mümkünlük feneri olarak parlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap