Grayscale Zaferi En Çok XRP ve Bu 6 Altcoin’e Yaradı!

Grayscale Zaferi En Çok XRP ve Bu 6 Altcoin’e Yaradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale Zaferi En Çok XRP ve Bu 6 Altcoin’e Yaradı!

Şaşırtıcı bir gelişme olarak XRP, spot Bitcoin ETF’sine ait Grayscale v. SEC davasındaki son mahkeme kararının akabinde kıymetinde %6’nın üzerinde kayda bedel bir artış yaşadı. Bu karar sırf kripto para dünyasında olumlu şok dalgaları yaratmakla kalmadı. Tıpkı vakitte yatırımcıların bu kripto varlığa olan inancını yine canlandırarak XRP’yi de kıymetli ölçüde destekledi. Ayrıyeten, Santiment dataları, Grayscale olayından fayda sağlayan birkaç altcoin projesine daha işaret etti. İşte detaylar…

Grayscale zaferi, XRP için olumlu oldu

Grayscale v. SEC davasında verilen karar, kripto para piyasasında zincirleme bir tepkiye yol açmış duruyor. Çünkü XRP’ye değerli ölçüde yarar sağladı. XRP’nin bedelindeki bu artış, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şu anda XRP’yi menkul değer olmayan olarak sınıflandıran evvelki bir mahkeme kararına karşı temyiz müracaatında bulunduğu çok kıymetli bir vakitte geldi. Piyasa gözlemcileri ve meraklıları SEC’in Grayscale davasındaki kaybını, düzenleyicinin kripto para üniteleri konusundaki tavrında potansiyel bir dönüm noktası olarak yorumladı. SEC, kripto varlıkları ele alış biçimi nedeniyle tenkitlere maruz kalmıştır. Bir dizi yasal hezimet, düzenleyici ortamda bir değişime işaret edebilir. Bu değişimin, varlığın sınıflandırılmasıyla ilgili netlik bekleyen XRP yatırımcıları için memnuniyet verici bir gelişme olduğu kanıtlandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale Zaferi En Çok XRP ve Bu 6 Altcoin’e Yaradı! 1

XRP’nin menkul değer olmayan varlık statüsüne ait devam eden hukuksal uğraş, kripto paranın performansına ve yatırımcı hassaslığına gölge düşürdü. Grayscale kararı, kripto para ünitelerini içeren düzenleyici çatışmaların geleceğine bir bakış olabilir ve potansiyel olarak bu dijital varlıkların lehine eğilebilir. XRP’nin fiyat geçmişi, düzenleyici güncellemelerden ve piyasa hassaslığından etkilenen dalgalanmalarla işaretlenmiş olsa da, son yükseliş kısa vadeli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor üzere görünüyor. Grayscale v. SEC kararı, XRP’nin son devirdeki sakinliğinden kurtulması için gerekli katalizörü sağlamış ve yatırımcılar ortasında iyimserliğe yol açmış üzere duruyor.

BCH, TRON ivme kazandı

Haber, başta Bitcoin Cash (BCH), TRON, XDC Network, XinFin ve Stacks olmak üzere öteki kripto para üniteleri üzerinde de olumlu bir tesir yarattı. Santiment’in dataları, bu dijital varlıkların da Grayscale haberleri nedeniyle çıkarlar yaşadığını vurguluyor. Bu olgu, ETF haberlerinin birinci sefer duyurulduğu Haziran ayı ortalarında gözlemlenen misal bir modeli yansıtıyor. Hem Bitcoin (BTC) hem de Bitcoin Cash (BCH), Grayscale ile irtibatlı olumlu gelişmelerden ve ETF’lerin artan erişilebilirliğinden faydalanmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Grayscale Zaferi En Çok XRP ve Bu 6 Altcoin’e Yaradı! 2

Sonuç olarak, Grayscale v. SEC kararının akabinde XRP’nin bedelinde yaşanan son artış, kripto para piyasasında olumlu dalgalar yarattı. Devam eden tüzel çabaların uzun vadeli sonuçları belirsizliğini korurken, anlık tesir XRP ve öbür krpto varlıklar için yürek verici oldu. Yatırımcılara, olumlu bir sonuç daha da büyük fiyat karlarının yolunu açabileceğinden, ortaya çıkan durumu, bilhassa de SEC’in XRP ile ilgili temyiz başvurusunu yakından izlemeleri tavsiye edilmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap