Gözünüzü Ayırmayın: Bu 3 Altcoin Sert Pompalayacak!

Gözünüzü Ayırmayın: Bu 3 Altcoin Sert Pompalayacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gözünüzü Ayırmayın: Bu 3 Altcoin Sert Pompalayacak!

Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji’ye nazaran, Bitcoin rallisi köşede bir yerde. Önder kripto eşi gibisi olmayan bir ralli için hazırlanıyor. Ve her zamanki üzere spot ışıkları Bitcoin’in üzerinde. Bununla birlikte uzman, BTC rallisinden sonra birtakım altcoin projelerinin fiyatının güçlü artacağını söylüyor. Bu doğrultuda uzman, 3 altcoin paylaşıyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) birinci sırada yer alıyor

Birçok kişi Ethereum ve Bitcoin’in iki büyük rakip olduğunu düşünüyor. Lakin bu yanlışsız değil. Bunun yerine, tamamlayıcı bir alakayı paylaşıyorlar. Tarihî datalar bize Bitcoin rallilerinin çoklukla ETH fiyatında bir pompalamaya yol açtığını söylüyor. Ethereum resmi olmayan altcoin bekçisidir. Bitcoin havaya girdiğinde, Ethereum çoklukla bu müzikle dans eden birinci altcoin olur.

Ethereum piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi. Ve kurumsal yatırımcılar şimdiden ona ilgi göstermeye başladı. Birden fazla insan Ethereum’u eski bir altcoin olarak görüyor. Bu da Bitcoin üzere Ethereum’un da uzun vadeli âlâ bir yatırım olduğu manasına geliyor. Ayrıyeten Ethereum’daki birtakım Dapp’ler için büyük bir büyüme olacağına inanıyoruz. Yani, gözünüzü Ethereum’dan ayırmamanızın vakti geldi.

İkinci sırada Oasis Network (ROSE) var

Oasis en sevdiğimiz saklılık kripto projelerinden biri. Ayrıyeten, bu ayı piyasası sırasında etkilemeyi başaran birkaç altcoinden de biri. Münasebetiyle Oasis, saklılığı artıran özellikleriyle DeFi protokolleri için şimdiden en âlâ proje olarak öne çıkıyor. Bu proje sırf DeFi protokollerine çok gereksinim duyulan saklılığı sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte DeFi’ye ölçeklenebilirlik getiren öbür hizmetler de sunuyor.

DeFi, bildiğimiz üzere Bitcoin tarafından yönlendirilecek olan önümüzdeki boğa koşusunda merkez sahneye çıkacak. Bu nedenle, büyük bir fiyat artışı görecek altcoin projeleri, güçlü kullanım durumlarına ve gerilerinde uygun iştiraklere sahip olanlardır. Oasis halihazırda katkıda bulunanlar ve ortaklardan oluşan gelişen bir ekosisteme sahip. Kayda bedel olanlardan kimileri şunlar:

  • BMW Group.
  • Chainlink.
  • Balancer.
  • A16z.
  • Pantera, başkaları ortasında.

Bu altcoin projesini ön plana çıkaran konular neler?

  • Tıkanıklık: Ethereum üzere birinci projelerin teknik tabiatı, tıkanıklığın büyük bir zorluk olacağı manasına geliyordu. Oasis bunu, yürütmeyi mutabakattan ayırarak çözüyor. Bu biçimde ölçeklenebilirlik, düşük gecikme mühleti ve daha düşük fiyatlar sağlıyor.
  • Veri kontrolü: Bilgi, günümüz dünyasının en büyük hususlarından biridir. Beşerler Facebook üzere devlerin bilgilerini çok az kapalılıkla alıp satmasından bıkmış durumda.

Oasis Network, denetimi olağan kullanıcılara geri vermek için tokenize edilmiş dataları kullanıyor. Tokenize edilmiş datalar, oluşturduğunuz bilgilerin denetiminin sizde olduğu manasına gelir. Bu bilgileri nasıl kullanacağınıza da karar vermeniz mümkün. Bunu satabilir ve stake protokolleri aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bu model mevcut Web2 şirketlerinin modelini alt üst ediyor. Özetle, Oasis’in size şunları sağladığını söyleyebiliriz: Saklılık ve çıkar fırsatları.

Son sıradaki altcoin: SingularityNet (AGIX)

Bitcoin rallisi başladığında, SingularityNet de buna uygun bir artış görecek altcoinlerden biri. SingularityNet’in epeyce sağlam bir kullanım alanı var. Herkesin hizmetlerini çarçabuk oluşturabileceği, para kazanabileceği ve paylaşabileceği bir yapay zeka pazarı işletiyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın başlarında, yapay zeka kripto tokenleri güçlü bir yükseliş yaşadı. Ve bu trend şimdi sona ermedi. Ralli başladığında, beşerler uzun vadeli sağlam bir potansiyele sahip daha ucuz altcoin projelerine yönelecek. SingularityNet de en güzel seçeneklerden biri.

AI hizmetlerine erişmek için herkes pazarını kullanabilir. Kullanıcılar ödemelerini AGIX token ile yapar. Pazar yerleri genel olarak düzgün performans gösterme eğilimindedir. Örneğin Fiverr yahut OpenSea’yi ele alalım. Şimdiye kadar SingularityNet, tartışmasız önde gelen yapay zeka kripto pazarı. Büyüme potansiyeli epey yüksek. İşte değişik bir gerçek. SingularityNet’in ICO’su 2017’de bir dakikadan kısa bir müddette yaklaşık 36 milyon dolar topladı. SingularityNet yalnızca yapay zeka hizmetleri geliştirmenin kolay olmasını sağlamak istiyor. Geliştiricilerin geleceği bu platforma bağlı olacak. Zira bu platform onların hünerlerinden kâr etmelerini sağlayacak.

Makaledeki görüşler ve kestirimler uzmana ilişkin olup, mutlaka yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap