Gözler Cardano ve Bu 7 Altcoin’de: Binance Listesi ve Daha Fazlası…

Gözler Cardano ve Bu 7 Altcoin’de: Binance Listesi ve Daha Fazlası…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gözler Cardano ve Bu 7 Altcoin’de: Binance Listesi ve Daha Fazlası…

KILT Protocol, DIDsign’ın başlatıldığını duyurdu. Cardano ağı işlem sayısı, on-chain proje sayısı arttıkça 140.000’e çıktı. Polygon, DataMynt’in entegrasyonuyla ekosistemini genişletiyor. Parallel Finance, Polkadot ekosistemi için DeFi ‘Super App’i başlattı. Ve daha fazlası. Cardano ve 7 altcoin projesine ilişkin önemli gelişmelerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

KILT, Cardano, FTM, MATIC, ETH, DOGE, PARA ve APE’den haberler var

KILT Protocol, DIDsign’ın başlatıldığını duyurdu

KILT Protocol, dosyaları özel ve güvenli bir şekilde imzalamanın ve doğrulamanın merkezi olmayan bir yolu olan DIDsign’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. DIDsign, bir sonraki internet nesli olan Web3’te online hizmetleri daha rahat ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir uygulama.

DIDsign, benzersiz bir merkezi olmayan tanımlayıcı (DID) kullanarak herhangi bir dijital dosyayı (PDF, ses, video, yazılım) doğrudan tarayıcınızda imzalamanıza olanak tanıyor. İmzalı dosyanızı (veya dosya grubunu) imzalı olarak cihazınıza zip dosyası olarak indirebilir ve tercih ettiğiniz yöntemle (e-posta, Telegram, WhatsApp vb.) istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

Fantom, akıllı sözleşme dağıtımında %4.200 büyüme gördü

Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına güç veren bir Katman-1 Blockchain platformu olan Fantom (FTM), akıllı sözleşme dağıtımında Şubat 2021’den bu yana %4.200 artış bildiriyor. Dağıtılan doğrulanmış sözleşme sayısının Şubat 2021’de kaydedilen 111’den 4.677’ye yükseldiğini belirtiyor. Bu yılın Şubat ayında, 42 katlık bir artışı temsil ediyor.

https://twitter.com/FantomFDN/status/1504506636580315139

Cardano ağı işlem sayısı, on-chain proje sayısı arttıkça 140.000’e çıktı

Cardano ağındaki işlem sayısı, ağdaki başka bir büyük DeFi projesinin yayınlanmasıyla 140.000’e yükseldi. Uzmanlar, işlem sayısındaki artışın, büyük olasılıkla, sözleşmede kilitli toplam değer açısından SundaeSwap DEX’i zaten geçmiş olan Minswap DeFi platformunun piyasaya sürülmesiyle bağlantılı olduğunu değerlendiriyor. Yayınlandıktan sonra, ağdaki TVL 221 dolara ulaştı ve bunu kesinlikle ağdaki artan sayıda işlem izledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gözler Cardano ve Bu 7 Altcoin’de: Binance Listesi ve Daha Fazlası… 1Cardano Toplam Kilitli Değer / Kaynak: DeFiLIama

Polygon, DataMynt’in entegrasyonu ortasında ekosistemi genişletiyor

Katman 2 ölçeklendirme platformu Polygon, devam eden genişleme sürecinde ekosistemine en son entegrasyonu duyurdu. Yakın tarihli bir sürümde, bir kripto para birimi ödeme çözümü olan DataMynt, iş ortakları, satıcılar ve perakendecilerle birlikte çok yakında Polygon tam yığın ölçekleme çözümüyle entegre edilebilir. DataMynt, aynı şekilde, sürümde belirtildiği gibi, Polygon’un yaygın ağını ve kullanıcı tabanını da destekleyecek.

Ocak ayının sonlarında, Polygon, ağ üzerinde çalışan 7.000’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApp) ile benimseme dönüm noktasına ulaştığını açıkladı. Merkezi olmayan finanstaki (DeFi) ve Non Fungible Token’lerdeki (NFT) yeni uygulamaların katlanarak büyümesi, Ethereum ana ağında tıkanıklığa ve ani ücretlere neden oldu. Düşük ücretlerden yararlanmak için etkinliğin çoğu Polygon’a gitti.

Robinhood tarafından tutulan DOGE, 4,9 milyar dolara ulaştı

DogeWhaleAlert hesabı tarafından kısa süre önce yayınlanan bir tweet’e göre, Robinhood kripto borsası, yatırımcıları adına yaklaşık 5 milyar dolar değerinde Dogecoin tutuyor. Bu arada, son zamanlarda anonim cüzdanlar arasında şaşırtıcı bir şekilde 34 milyon dolarlık DOGE transfer edildi. Şu anda Robinhood, dolaşımdaki Dogecoin’lerin %31,7’sine sahip bulunuyor. Tweet ayrıca şirketin Dogecoin’i depolamak için sekiz adresten oluşan iki cüzdan kullandığını belirtiyor.

https://twitter.com/DogeWhaleAlert/status/1504488986609217538

Ethereum arzının %8,3’ü artık piyasa dolaşımından çıktı

IntoTheBlock raporlarına göre, lider altcoin projesinin stake etme özelliği her geçen gün daha popüler hale geldiğinden, 10 milyondan fazla ETH halihazırda dolaşımdaki piyasa arzından çıktı. Sekiz rakamlı ETH şimdi sözleşmeye yatırılıyor, bu da en az üç aylık bir süre boyunca kilitlenen belirli bir miktarda ETH ile istikrarlı bir gelir elde edilmesini sağlıyor. Coinbase’in daha önce kullanıcılarına bildirdiği gibi, bir Proof of Stake (PoS) ağına tam geçişin ardından APY %5’ten %12’ye yükselecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gözler Cardano ve Bu 7 Altcoin’de: Binance Listesi ve Daha Fazlası… 2

Parallel Finance, Polkadot ekosistemi için DeFi ‘Super App’i başlattı

Polkadot tabanlı kredi protokolü Parallel Finance, merkezi olmayan finansın (DeFi) tüm köşeleri için tek durak noktası olmaya çalışıyor. Bu çaba, Cuma günü DeFi yelpazesini kapsayan altı ürünün ilk lansmanı ile hızlandı. Cüzdanlardan staking’e, kitle kredilerinden cross-chain köprülere, otomatik bir piyasa yapıcıya, önyüklemeye ve ürün çiftçiliğine kadar.

Binance, APE/EUR, APE/GBP ve APE/TRY trade paritelerini ekliyor

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, APE/EUR, APE/GBP ve APE/TRY trade pariteleri için 19.03.2022 tarihinde saat 10:00’da AM (UTC) arasında işlemler başlayacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap