Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor!

Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor!

Ağustos ve Eylül aylarını birbirine bağlayan hafta, SEC’in erteleme kararıyla birlikte yeşilden kırmızıya döndü. Altcoin piyasası süreç boyunca üç haneli büyüyen 2 projenin seyrini izledi. Teknik tahliller, kritik dirençlerin geride kalmasıyla yeni fırsatları ortaya çıkarıyor.

Bu 2 altcoin sessizce tepeye tırmanıyor

İlk sıradaki Toncoin (TON), şu anda uzun vadeli direnç düzeyinin üzerine çıkma sürecinde. Başarılı olması durumunda boğalar sıradaki yüksekler için güç toplayacak.

Teknik açıdan, altcoin fiyatı Aralık 2022 ATH düzeyi 2,9 dolara ulaştığından bu yana düşüş gösteriyor. Aşağı taraflı hareket, 0,9 dolara düşüşe yol açtı. Böylelikle 1,2 dolar düzeyinin takviye olarak teyit edilmesini sağladı (yeşil ok). Haftalık mum çubuğu, uzun bir alt fitilin gösterdiği 1,2 dolar düzeyine güçlü reaksiyon verdi. Bu düzeyde güçlü bir satın alma baskısının sinyalini verdi.

BTC Piyasası: Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor! 1

TON şu anda ATH düzeyinden bu yana oluşan alçalan direnç trend çizgisinin üzerine kırılma sürecinde. Haftalık RSI’da direnç trend çizgisinin üzerine çıktı. 50’nin üzerine çıkarak boğaların avantajlı olduğunun sinyalini verdi. RSI’daki bu cins kırılmalar çoklukla fiyat hareketlerinde de benzeri kırılmalara yol açar. Bu nedenle fiyatın bu direnç trend çizgisinin üzerine çıkması ve bir sonraki direnç düzeyi olan 2,6 dolara yükselmesi olası.

Kısa vadede hangi düzeyler kritik?

Günlük grafiğin tahlili, kısa vadeli bir düzeltmenin yakın vakitte gerçekleşebileceğini gösteriyor. Bunun nedeni günlük RSI’nın çok alım bölgesinin derinliklerine girmiş olması. Ek olarak altcoin fiyatı şu anda evvelki takviye ve 0,5 Fibonacci geri çekilme düzeyinin oluşturduğu 2 dolarlık yatay direnç bölgesi tarafından reddediliyor.

Bu nedenle TON fiyatı, yükseliş hareketine devam etmeden evvel evvelki direnç bölgesi olan 1,7 dolara ahenk sağlayabilir. En mümkün teknik görünüm, altcoin fiyatının gelecekte de yükselmeye devam edeceğini öneriyor. Lakin bunu yapmadan evvel 1,7 dolara yanlışsız kısa vadeli bir düzeltme olması kelam konusu.

BTC Piyasası: Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor! 2

CyberConnect (CYBER), ikinci baht için denemeye bedel mi?

Btcpiyasasi.com olarak son günlerde CYBER hakkında çok şey aktardık. Web3 odaklı altcoin projesi, Cuma günü ATH düzeyine ulaşarak altcoin dalında devam eden derde meydan okudu.

CYBER, o gün bir noktada 15,36 dolara kadar yükseldi. Bundan bir gün sonra meydana gelen likidite krizi, fiyatı %50’nin üzerinde düşüşe sürükledi.

BTC Piyasası: Gözden Kaçan Bu 2 Altcoin’e Dikkat: Sessizce Yükseliyor! 3

CYBER şu anda %70’den fazla düşüşün akabinde 7 dolar bölgesine çıkış fiyatına yaklaştı. Bu düzey, Ağustos ayının başlangıç noktasını temsil ediyor. Alıcılar bu noktadan devreye girerse, altcoin fiyatının ATH düzeyine kadar %50 yükselmesi kelam konusu. Bu direkt Bitcoin ve altcoin piyasanın yeni haftadaki görünümüne bağlı olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap