Google’dan 9 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru: Dayanak Verildi!

Google’dan 9 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru: Dayanak Verildi!

Paylaş
BTC Piyasası: Google’dan 9 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru: Dayanak Verildi!

Google Cloud, BigQuery açık data programını 11 önde gelen Blockchain’den gelen dataları dahil ederek değerli ölçüde genişlettiğini duyurdu. Bu atak, kripto topluluğundaki geliştiricilere ve araştırmacılara bu Blockchain ağları hakkında bedelli bilgiler sağlayarak onları güçlendirmeyi amaçlıyor. Ayrıyeten, kelam konusu 11 Blockchain ağlarının lokal 9 altcoin projesi de bu gelişmelerle spot ışığı altına girebilir. İşte detaylar…

Google açıklaması, altcoin projelerine dikkat çekti

Google Cloud’un BigQuery açık data programına yeni entegre edilen Blockchainler aşağıdaki formda. Ayrıyeten Blockchainlerin yanında, ağların lokal tokenlarını da görebilirsiniz:

 1. Avalanche (AVAX)
 2. Arbitrum (ARB)
 3. Cronos (CRO)
 4. Ethereum (ETH – Göerli)
 5. Phantom (PHM – Opera)
 6. Near (NEAR)
 7. Optimism (OPT)
 8. Polkadot (DOT)
 9. Polygon Mainnet (MATIC)
 10. Polygon Mumbai (MATIC)
 11. Tron (TRX)

BTC Piyasası: Google’dan 9 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru: Dayanak Verildi! 1

Bu eklemelere ek olarak Google Cloud, Bitcoin BigQuery data setini de geliştirdi ve Satoshi (sats) / Ordinals ağını açık kaynaklı Blockchain bilgi setlerine ekledi. Bu genişleme, Blockchain datalarına daha geniş erişim için kripto para topluluğundan gelen artan taleple uyumlu.

Bu genişlemenin ehemmiyeti nedir?

Google Cloud’un global Web3 yöneticisi James Tromans, bu genişlemenin kripto topluluğunun gereksinimlerini karşılamadaki değerini vurguladı. Tromans, “Blockchain vakıfları, Web3 tahlil firmaları, iş ortakları, geliştiriciler ve müşteriler her vakit daha fazla zinciri incelemek istediklerini ve daha kapsayıcı bir bakış açısına gereksinim duyduklarını söylediler. Biz de talep gören bu Blockchainleri sisteme ekledik,” dedi.  Bu genişlemenin en değerli yararlarından biri, birden fazla Blockchain ağından içgörü toplama hünerinin artmasıdır. Tromans kelamlarına şöyle devam etti:

Genel olarak beşerler ‘Bugün bu 3 zincirde kaç NFT oluşturuldu?’ ya da ‘EVM zincirlerinde kaç etkin cüzdan var?’ diye soruyor. BigQuery’de daha fazla zincire erişebilmek Web3 topluluğunun pek çok cevabı çok daha kolay bulmasını sağlayacak.

BTC Piyasası: Google’dan 9 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru: Dayanak Verildi! 2

Google Cloud’un BigQuery’si petabayt seviyesinde kapasitelere ölçeklenebilen bir tahlil data deposu olarak hizmet veriyor. Kuruluşların büyük ölçüde bilgiyi süratli ve verimli bir biçimde tahlil etmesini sağlıyor. Bu genişletilmiş data setinin, bu Blockchainler hakkında daha derin içgörüler elde etmek isteyen kripto geliştiricileri, araştırmacılar ve analistler için pahalı bir kaynak olması beklenmekte.  Kripto para bölümü gelişmeye ve çeşitlenmeye devam ederken, Google Cloud’un kapsamlı bilgi kaynakları sağlama taahhüdü, Blockchain ve Web3 alanındaki yenilik ve keşifleri destekleme konusundaki kararlılığını yansıtıyor. BigQuery açık bilgi programının bu formda genişletilmesi, kripto ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine değerli ölçüde katkıda bulunacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap