Google Trends Açığa Çıkardı: SHIB, Cardano ve DOGE’u Geride Bırakıyor!

Google Trends Açığa Çıkardı: SHIB, Cardano ve DOGE’u Geride Bırakıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Google Trends Açığa Çıkardı: SHIB, Cardano ve DOGE’u Geride Bırakıyor!

Shiba Inu (SHIB), 2021’deki birinci fiyat artışından bu yana kripto yatırımcıları ortasında daima olarak tercih ediliyor. Geçen yılki fiyat düşüşüne karşın, meme coin hala yatırımcıların favorisi olarak öne çıkıyor ve büyük kripto yatırımcılarının bulunduğu ülkelerde Cardano ve Dogecoin’i geride bırakıyor. İşte detaylar…

SHIB aramaları zirvede

Google Trends, Shiba Inu’ya olan ilginin Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Dogecoin’in yanı sıra Cardano’nun da önüne geçtiğini gösterdi. Son 12 aydaki hareketleri gösteren bilgiler, Dogecoin için yapılan aramaların değerli ölçüde arttığı ve Dogecoin’in Shiba Inu ve Cardano’ya kıyasla dikkate paha bir liderliğe yol açtığı vakit noktalarını göstermektedir. Bununla birlikte, vakit geçtikçe ve kısa ani yükseliş periyotları geride kaldıkça, trendler Shiba Inu’nun yatırımcıların dikkatini çeken üç varlıktan biri olmaya devam ettiğini gösterdi. Nisan 2023’ten bu yana SHIB, Cardano ve Dogecoin’in önünde yer aldı ve bu trendin sonu görünmüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Trends Açığa Çıkardı: SHIB, Cardano ve DOGE’u Geride Bırakıyor! 1

Yalnızca Eylül ayında, Shiba Inu’ya olan ilgi Cardano ve Dogecoin’in iki katından fazla oldu. Kripto piyasasının çöktüğü ve ilginin azaldığı Ağustos ayının sonuna hakikat bile Shiba Inu aykırı istikamette ilerledi. Üstteki grafikte gösterilen ilgideki bu artış, Shibarium Blockchaininin piyasaya sürülmesiyle birebir vakte denk geliyor. Ethereum Blockchaininin üzerine inşa edilen layer 2 ağı uzun müddettir çalışıyordu ve sonunda Ağustos ayında piyasaya sürüldüğünde, şu anda resmi idare belirteci olarak hizmet veren SHIB belirtecine olan ilginin yenilenmesini tetikledi.

Kârlılık açısından Shiba, geride kaldı

Shiba Inu ilgi açısından önder olsa da, bu durum meme coin sahipleri için kârlılığa dönüşmedi. IntoTheBlock’un datalarına nazaran, SHIB sahiplerinin şu anda rastgele bir kâr elde etme oranı, DOGE sahiplerinin %41’ine kıyasla sadece %9. Bununla birlikte, SHIB bu mevzuda Cardano‘ya kıyasla hala âlâ durumda ve sahiplerinin tabanı neredeyse büsbütün ziyana batmış durumda. Bilgiler, kârda olan ADA sahiplerinin %4 üzere üzücü bir oranda olduğunu gösteriyor. SHIB’nin hala hayal kırıklığı yaratan sayılarının tersine, meme coin iki kat daha fazla sahibini kârda görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Trends Açığa Çıkardı: SHIB, Cardano ve DOGE’u Geride Bırakıyor! 2

Fiyat performansı açısından, mevcut fiyatları tüm zamanlardaki fiyatlarıyla karşılaştırıldığında her üçü de emsal performans göstermiştir. Messari’den alınan bilgilere nazaran SHIB, ATH’sinden %91,49 düşerken, Dogecoin ve Cardano sırasıyla %91,59 ve %91,89 düşüş gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap