Google İle Ortak Olan Bu Altcoin İki Büyük Yükseltmeyi Oyluyor!

Google İle Ortak Olan Bu Altcoin İki Büyük Yükseltmeyi Oyluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Google İle Ortak Olan Bu Altcoin İki Büyük Yükseltmeyi Oyluyor!

İlk modüllü merkezi olmayan ağlardan biri olan Zilliqa (ZIL), tüm yönetişim varlığı gZIL sahiplerini Blockchain’in dizaynındaki potansiyel yükseltmelerle ilgili iki referanduma katılmaya davet ediyor. Önerilen yükseltmelerle ZIL mükafatları daha adil bir biçimde dağıtacak. Ayrıyeten altcoin projesi, süreçlerin modüllere bölünerek işlenmesinde kaynak tasarruf sağlayacak.

Altcoin projesi iki büyük yükseltme için oylama yapıyor!

Güçlü bir Blockchain ağı olan Ziilliqa (ZIL) iki büyük yükseltmeye hazırlık yapıyor. Birinci olarak, ‘sharding’ mimarisi değiştirmeyi hedefliyor. Geliştiriciler, Zilliqa’da (ZIL) daha verimli sharding altyapısı başlatılana kadar modülleri (birbirine bağlı alt Blockchain’leri) süreksiz olarak ortadan kaldırmayı öneriyor. Bu bağlamda altcoin projesi, şu duyuruyu yaptı:

Zilfam’ın dikkatine! Zilliqa 2.0’a geçerken ağ verimliliğini artırmaya ve ZIL enflasyonunu yönetmeye odaklanan iki yeni teklif artık Snapshot’ta oylamaya açıldı. Birinci teklif, daha verimli parçalama altyapısı başlatılana kadar kesimlerin süreksiz olarak ortadan kaldırılmasını ve bu ortada maliyet verimliliğinin artırılmasını amaçlıyor.

“Desharding” olarak isimlendirilen yükseltme, kaynak verimliliği daha yüksek bir ağ dizaynına geçiş sürecini kolaylaştıracak. Desharding, bir bütün olarak Blockchain ve doğrulayıcıları için gereksiz maliyetleri ortadan kaldıracak. İkinci yükseltme olan “Aktif Ödül Mekanizması”, ZIL enflasyonunu denetim edecek. Ayrıyeten altcoin projesi, böylelikle ağın sürdürülebilirliğini artıracak. Geliştiriciler, rekabetçi getirileri garanti etmek üzere bu doğrultuda tasarladı.

Oy kullanmak için gerekli koşullar neler?

Her iki öneriyi de oylayabilmek için Zilliqa (ZIL) meraklılarının faal bir Zilpay cüzdanına ve bir Zilliqa (ZIL) hesabına yatırılmış gZIL’e sahip olmaları gerekiyor. Bu ortada, oylama prosedürü sırasında Zilpay cüzdanının açık kalması gerekiyor. Bunun yanı sıra, Zilliqa (ZIL) meraklılarının, Zilliqa (ZIL) ekosistemi için merkezi olmayan bir piyasa bilgi portalı olan Zilstream aracılığıyla oy kullanma imkanları da var.

BTC Piyasası: Google İle Ortak Olan Bu Altcoin İki Büyük Yükseltmeyi Oyluyor! 1

Zilliqa 2.0’a sıkıntısız geçişle daha verimli olmayı amaçlıyor

Altcoin takımının açıkladığı üzere, her iki yükseltme de çağdaş kripto para segmentinin gereksinimlerine nazaran ayarlanmış yeni bir Blockchain sürümü olan Zilliqa 2.0’a geçiş için gerekli. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kısa bir mühlet evvel Zilliqa, Google Cloud’la stratejik bir iştirak kurdu. Bu işbirliği çerçevesinde Google Cloud, Zilliqa’daki (ZIL) staked tohum node (SSN) operatörlerinden birini desteklemeye başladı.

Haberin tetiklemesiyle, Zilliqa ekosisteminin temel tokenlarından biri olan ZIL’in fiyatı yükselişe geçti. Google Cloud tesiri altcoin fiyatında %11,2’lik bir artışa yol açtı. Bu hareketinde token en önemli spot borsalarda 0,1638 doların üzerine çıkarak mahallî en yüksek düzeye ulaştı. Bununla birlikte token fiyatı daha sonra piyasaya paralel bir düşüş gördü. Fakat ZIL, yeninden toparlanmayı başardı. Basın vaktinde ZIL, günlük bazda %1,28 artışla 0,1628 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap