Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Google gizlice kripto para piyasasına giriyor. Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, “Kripto para çok dikkat ettiğimiz bir şey” diyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

  • Google, kripto dünyasına bir giriş yapmaya hazırlanıyor olabilir.
  • Şirket, eski bir PayPal yöneticisini işe aldı ve Coinbase ve Bitpay ile ortaklık kurdu.
  • Google’ın kripto para planları belirsiz, ancak sektöre girişinin büyük etkileri olacak.

Google, kullanıcılarının kripto para birimleri de dahil olmak üzere finansal hizmetlere erişimini genişletmeye yönelik bir hareketle ödeme bölümünü yönetmesi için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg’i işe aldı. Tarihsel olarak kriptodan uzak durmasına rağmen, şirketin ticaret başkanı Bill Ready’nin açıklamalarına göre, Google artık sektörü daha aktif bir şekilde düşünüyor.

BTC Piyasası: Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor! 1

Google sessizce kripto para piyasasına giriyor!

Bloomberg’e göre Google, ödemeler ve gelişen pazarlar bölümü için eski PayPal yöneticisi Arnold Goldberg’i yeni bir başkan yardımcısı ve genel müdür olarak işe aldı. Ödemeler ve gelişen pazarlar bölümü, Google’ın Next Billion Users (Sonraki Milyar Kullanıcı) girişiminin bir parçasıdır. Eskiden PayPal’ın baş işletme görevlisi olan Google’ın ticaret başkanı Bill Ready, işe alım hareketinin Google’ın kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha fazla finansal hizmete genişlemesinin bir parçası olduğunu vurguladı.

Ayrıca Peeyush Ranjan, Google’ın tüketici ödeme hizmetlerinden sorumlu genel müdürlüğe terfi etti. Ranjan, Google Pay’in en başarılı olduğu ülke olan Hindistan’da Google Pay’in genişlemesine öncülük eden bir Google mühendisidir.  Şirket ayrıca, kullanıcıların kripto varlıklarını “dijital kartlarda” saklamalarına izin vermek için kripto para borsası Coinbase ve dijital para ödeme sağlayıcısı BitPay ile güçlerini birleştirdi. Ancak kullanıcılar yine de kripto yerine itibari parayla harcama yapacak. Ready, Google’ın bu tür ortaklıklardan daha fazlası için planları olduğunu belirtti.

BTC Piyasası: Google Gizlice Kripto Para Piyasasına Giriyor! 2

Google ticaret başkanı: Kripto çok dikkat ettiğimiz bir şey!

Google kripto paraları ödeme olarak kabul etmemesine rağmen Ready, “kriptonun çok dikkat ettikleri bir şey olduğunu” ve “kullanıcı talebi ve satıcı talebi geliştikçe onunla birlikte gelişeceklerini” vurguladı. Ready, kripto planları hala tam olarak ortaya çıkmamış olsa da Google’ın tüm tüketici finans endüstrisinin nihai bağlayıcısı olma emellerine atıfta bulundu. Yönetici, Web3‘e dikkat çekerek ve belki de kasıtsız bir övgüde şunları söyledi:

Özgür ve açık bir ağda daha fazla etkinliğin gerçekleşmesine yardımcı olmak… Bu da doğal olarak genel işimizi destekler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap