Google Duyurdu: Bu Altcoin Talebi Pik Yaptı!

Google Duyurdu: Bu Altcoin Talebi Pik Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Google Duyurdu: Bu Altcoin Talebi Pik Yaptı!

Google arama hacimleri, yatırımcıların altcoin piyasasındaki son gelişmeleri yakından takip ettiğini gösteriyor. 9-15 Temmuz ortasında, kripto paralara yönelik eğilim bariz ölçüde güçlendi.

Google arama hacmi, bu altcoin için artan ilgiyi ortaya koyu

13 Temmuz’da Ripple, SEC davasında kısmı bir zafer elde ederek piyasanın gidişatına taraf verdi. XRP fiyatı, beklenen dava sonucunun akabinde saatler içinde %90’nın üzerinde paha kazandı. Bilhassa, XRP’nin kıymeti yükseldikçe, altcoin için Google aramaları, son 7 gün içinde kıymetli ölçüde yükselen bu eğilimi yansıtıyor.

Özellikle, ‘XRP nasıl alınır’ anahtar tabirine yönelik Google arama ilgisi bir yılın en yüksek düzeyine çıkarak ‘100 puan’a ulaştı. Böylelikle, 9 Temmuz – 15 Temmuz ortasındaki devirde azamî arama ilgisine ulaştı.

BTC Piyasası: Google Duyurdu: Bu Altcoin Talebi Pik Yaptı! 1

Benzer halde, üstteki tablodan da görülebileceği üzere, ‘Ripple nasıl alınır’ anahtar sözü için yapılan aramaların sayısı da bir yılın en yüksek notunu gördü. Bölgesel bazda XRP satın almaya en çok ilgi gösteren ülke Singapur olurken, bunu Hong Kong, Slovakya, Finlandiya ve Danimarka izliyor.

BTC Piyasası: Google Duyurdu: Bu Altcoin Talebi Pik Yaptı! 2

Bu ortada, Ripple’ı nasıl satın alacaklarını araştıran ülkeler ortasında Lübnan, Kuzey Makedonya, Trinidad & Tobago, Hırvatistan ve Litvanya yer alıyor.

XRP’ye ilgi neden artıyor?

Yukarıdaki grafik, 2023’te XRP için Google aramalarının sayısındaki genel bir yükselişi göstermektedir. Lakin en besbelli yükseliş geçen hafta ortaya çıktı ve bu tesadüf değildi. Bilhassa, kripto para ünitesine artan ilgi, Ripple’ın halka açık borsalarda XRP satışları yoluyla menkul değerler maddelerini ihlal etmediği sonucuna varan yeni bir ABD mahkeme kararının yol açtığı dikkate bedel fiyat artışlarıyla tıpkı vakte denk geldi.

Karar, yaklaşık üç yıldır menkul değerler düzenleyicisiyle mahkemede çaba eden Blockchain firması için dönüm noktası niteliğinde bir yasal kazanım oldu.

XRP’den daha fazla olumlu haber gelebilir

Bu hafta devam eden gelişmeler, XRP’nin geleceğinin gerisindeki iyimserliğin nedeninin bir kesimiydi. ABD kongresinin kripto para üniteleri ile ilgili değerli kararlar almak üzere olduğu bildiriliyor. Bahse aşina olan yetkililer, son kararın vergi siyaseti üzerinde büyük bir tesiri olacağını sav ediyor.

13 Temmuz’un dava sonucu, düzenleyicileri daha net düzenleyici kararlar alma pozisyonuna getiriyor. Bu nedenle, kripto kelam konusu olduğunda düzenleyici netlik konusunda çok fazla optimistlik var. Ripple, anlık global ödeme mutabakatları konusundaki tartışmayı yine alevlendirerek son gelişmelerden çıkar sağlıyor.

İvme devam ederse, bilhassa klâsik finans kurumlarıyla işbirliklerini teminat altına almak daha kolay olacaktır. Ağ, erişimini süratle büyüyen öteki alanlara da genişletmeyi planlıyor. Metaverse ile ilgili son duyurusu, Ripple’ın arayışlarının bir ispatı olduğunu kanıtlıyor.

Yine de, olumlu davanın kısa sonra SEC’in itirazlı ile bocalayacağını bekleyen olduğunu belirtelim. Btcpiyasasi.com olarak, eski SEC yöneticisi John Stark’ın açıklamalarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap