Google Bile Ortak Oldu! En Güzel Layer 2 Coin Bu mu?

Google Bile Ortak Oldu! En Güzel Layer 2 Coin Bu mu?

Paylaş
BTC Piyasası: Google Bile Ortak Oldu! En Güzel Layer 2 Coin Bu mu?

Polygon, zkEVM protokolünün Nisan ayına ilişkin performans ölçümlerini paylaşarak süreç ve cüzdanın %300 büyüdüğünü belirtti. Bu ortada, Google Cloud ve Polygon bugün iştiraklerini duyurdu. Polygon en uygun Layer 2 coin mi?

Polygon kıymetli büyüme metriklerini paylaştı

Nisan ayı, Ethereum tabanlı Layer 2 coin projesi Polygon için çok kıymetli bir ay oldu. Zira geçen ayın sonlarında piyasaya sürülen ve merakla beklenen zkEVM protokolü, kendi topluluğu ve daha geniş Web3.0 ekosistemi tarafından daha fazla kabul gördü. Polygon, Nisan ayına ait son performans raporunda, zkEVM protokolündeki temel eğilimlerin %300’den fazla büyüme oranıyla ay boyunca yüksek kaldığını belirtti. Bu bağlamda Polygon, şu paylaşımı yaptı:

Nisan ayında, Polygon zkEVM’deki günlük ortalama gaz, ağ aktifliğinin en ağır olduğu devirlerde bile Ethereum Mainnet’ten 7 kat daha ucuzdu.

Protokol, 24 Nisan itibariyle zkEVM Mainnet Beta’sındaki toplam eşsiz etkin cüzdan adresinin 50.000’i aştığını bildirdi. Polygon ayrıyeten yüksek performanslı Zero-Knowledge platformundaki toplam süreçlerin de yükseldiğini kaydetti. Ek olarak, toplam 95,25 ETH bedelinde yaklaşık 177.000 dolar fiyat elde edildiğini belirtti.

Polygon, Ethereum’un ölçeklendirilmesine yardımcı olmak için inşa edildi ve kuruluşundan bu yana bu rolü oynadı. Bu yüzden, kesimden çok fazla takdir gördü. Polygon, altta yatan Layer-1’e kıyasla daha ucuz bir protokol olarak fonksiyon görüyor. Bu kapsamda geliştiriciler, zkEVM protokolünü çok daha gelişmiş bir versiyonu olarak tasarladı. Rapora nazaran Polygon zkEVM protokolü, mevcut Ethereum protokolünün birebir vakit aralığında kullanıcılarına uyguladığından 7 kat daha ucuza mal oluyor. Bu ortada, etkileyici performans, zkEVM main-neti’inin ölçülebilir her istikametini kapsıyor.

Zor karar: Polygon en düzgün Layer 2 coin mi?

Ethereum man-net’inde zkEVM’nin yanı sıra, hepsi etkileyici ağ istatistiklerine ve performans tokenlerine sahip olan öteki kıymetli Layer 2 coin projeleri de var. Bağımsız bir tahlil kuruluşu olan L2Fees’e nazaran Polygon zkEVM protokolü, sırasıyla hem token gönderme hem de takas için alınan fiyatlar açısından en âlâ 5. Layer 2 coin pozisyonunda yer alıyor.

BTC Piyasası: Google Bile Ortak Oldu! En Güzel Layer 2 Coin Bu mu? 1

Polygon zkEVM, alınan yaklaşık fiyat açısından Loopring, zkSync Lite, Boba Network ve Arbitrum One’ın altında yer alıyor. Bu ilgili L2’lere güç veren temel teknoloji farklı. Bununla birlikte, sıralama Polygon’un zkEVM’sinin hala yapması gereken çok şey olduğunu gösteriyor. Öte yandan, protokolün temel performansı Polygon ekosistemi için bir bütün olarak umut vaat ediyor. Polygon, Starbucks’tan başka Web2 devlerine uzanan iştirakleriyle gündeme geldi. Bu nedenle, gelecek vaat eden pek çok kişiyi mutlu etmeye devam ediyor.

Google ve Polygon güçlerini birleştiriyor

İşbirliğinin bir kesimi olarak, Google, Polygon’u desteklemek için Blockchain Node Engine’i güncelleyecek. Btcpiyasasi.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Solana ve Ethereum, geliştiricilerin Google’ın sunucularındaki Blockchain’lerine erişmeleri ve bunları kullanmaları için kolaylaştırılmış bir sistem olan Google’ın Blockchain Node Engine tarafından şu anda desteklenen tek Blockchain. Polygon Labs Lideri Ryan Wyatt iştirak hakkında konuşurken şunları söyledi:

Bugün Google Cloud ile yapılan duyuru, oyun, tedarik zinciri idaresi ve DeFi’deki kullanım durumlarını mümkün kılan süreç hacmini artırmayı amaçlıyor. Bu, Polygon aracılığıyla daha da fazla işletmenin Blockchain teknolojisini benimsemesinin önünü açacak.

Buna ek olarak Google Cloud, Polygon’un yeni başlatılan zkEVM’sini desteklemek için altyapısını genişletecek. Üçüncü çeyreğin sonuna kadar Google Cloud, Polygon teknolojisiyle oluşturulmuş uygulama tabanlı Blockchain’leri sunucularında dağıtma konusunda da içerik oluşturuculara yardımcı olacak.

BTC Piyasası: Google Bile Ortak Oldu! En Güzel Layer 2 Coin Bu mu? 2

Layer 2 coin fiyatı yükselmeye hazır mı?

Bu gelişmeler ışığında, hem Polygon topluluğu hem de daha geniş piyasa duyuruya olumlu reaksiyon verdi. Piyasa iştirakçileri, artan sayıda node, uygulama ve kullanıcı hesabının yaratılmasından daha fazla yaklaşan yarar gördüğü için bunun sonunda MATIC için bir yükseliş senaryosuyla sonuçlanacağı görüşündeler.

Aslında, Polygon Ventures tarafından desteklenen teşebbüsler, Google Cloud’un yeni duyurulan Web3 başlangıç programına uygun olacak. Ayrıyeten, Google Cloud’un sunucularında yazılım barındırmak için krediler alacak. Şu anda MATIC 1,01 dolardan el değiştiriyor. Altcoin, son 24 saatte %2,2’lik bir artış gördü. Bununla birlikte son 1 saatte %0,35’lik bir düşüş kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap