Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin’ler Uçtu: Bu 18’ine Bakın!

Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin’ler Uçtu: Bu 18’ine Bakın!

Paylaş
BTC Piyasası: Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin’ler Uçtu: Bu 18’ine Bakın!

Geçtiğimiz 24 saat boyunca Bitcoin 43.000 dolara yükselirken diğer altcoin’ler de ivme kazandı. Bunların arasında meme, web 3.0 ve metaverse coin projeleri de vardı. İşte geçtiğimiz gün boyunca en çok yükselenler…

En çok yükselen metaverse coin projeleri, bunlar oldu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 43.000 doları aşarak piyasaya olumlu hissiyat kattı. Metaverse coin’ler de bundan yararlandı. Son 24 saatte en çok yükselen metaverse coin’lere bakıldığında, en başta DeFi Kingdoms (JEWEL) geliyor. Yakın zamanda Synapse Protocol ile entegre olan DeFi Kingdoms’ın JEWEL tokenı, yüzde 37.7’lik bir artış yaşadı. Yakın zamanda Huobi Global’de staking servisi faaliyete geçen Polkacity (POLC) yüzde 20.5 yükselirken, Axie Infinity (AXS) yüzde 14.8’lik bir artış yaşadı. AXS, yakın bir zamanda NitroEx isimli bir borsada listelenecek.

Öte yandan Merit Circle (MC) yüzde 13.6, Enjin Coin (ENJ) yüzde 11.3 oranında değer kazandı. Star Atlas DAO (POLIS) yüzde 10.7, Avocado DAO (AVG) yüzde 10.4, Yield Guild Games (YGG) ise yüzde 10.4 yükseldi. Star Atlas ekosistemindeki POLIS ve DAO tokenları, Exodus Wallet’ta trend olan metaverse coin’lerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

ATLAS and POLIS are some of Exodus’ top trending Metaverse coins in 2022! from StarAtlas

Meme coin’ler de ivme kazandı

Geçtiğimiz gün boyunca yükselen meme coin’lere bakıldığında ise, orijinal meme coin olan Dogecoin (DOGE)’in de dahil olduğu 8 coin’lik bir liste bizi karşılıyor. Öncelikle DogeGF (DOGEGF) yüzde 30 oranında değer kazanırken 1-UP (1-UP) yüzde 18.8 oranında yükseldi. 1-UP, Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Kuma Inu (KUMA) yüzde 17.5, Floki Inu (FLOKI) ise yüzde 17.3 oranında değer kazandı. Ardından Schnoodle (SNOOD) yüzde 16.3, Samoyedcoin (SAMO) yüzde 16.2 yükseldi.

BTC Piyasası: Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin’ler Uçtu: Bu 18’ine Bakın! 1

En büyük ve ilk meme coin olan Dogecoin (DOGE) yüzde 13.3 oranında yükselirken Binance’teki DOGE’u temsil eden Binance-Peg Dogecoin (DOGE) 11.5 oranında değer kazandı.

Hangi web 3.0 coin’leri artış yaşadı?

Metaverse ve meme coin’lerin dışında, web 3.0’ı geliştirmek için çaba harcayan projelerin coin’leri de göze çarpıyor. Bunlar arasında en çok yükselenler Octopus Network (OCT) ve Hive (HIVE) oldu. OCT yüzde 9.28, HIVE ise yüzde 10.83 oranında yükseliş yaşadı. Octopus Network, yakın zamanda Coin 98 ile entegrasyonunu duyurdu, yani artık Coin 98 üzerinden coin’e erişilebilecek. Ayrıca Dubai’de gerçekleşen Blockchain Zirvesi’ne katıldıklarını açıkladılar. Öte yandan HIVE, bugün piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana geçen ikinci yılını kutluyor.

BTC Piyasası: Göğüs, Web3 ve Metaverse Coin’ler Uçtu: Bu 18’ine Bakın! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap