Gizemli Balina Satışı, Bu Altcoin Fiyatını Tabana İtti!

Gizemli Balina Satışı, Bu Altcoin Fiyatını Tabana İtti!

Paylaş
BTC Piyasası: Gizemli Balina Satışı, Bu Altcoin Fiyatını Tabana İtti!

Şaşırtıcı bir biçimde, daha evvel 14 Eylül’de Binance’ten kıymetli ölçüde altcoin TRB (Tellor Tributes) çekmiş olan birden fazla adres bugün dikkat alımlı bir atak yaptı. Toplu olarak 4,06 milyon dolar pahasında 145.000 TRB’yi borsaya geri aktardılar. TRB likiditesinin bu ani akışı kripto para topluluğunda şok dalgaları yarattı ve TRB’nin fiyatında yüzde 34’lük bir düşüşe yol açarak 42 dolardan 25 dolara geriledi.

Altcoin projesinin yüzde 23’ü muhakkak adreslerde

Daha da ilgi cazibeli olan şey ise bunun münferit bir olay olmaması. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Binance’ten kıymetli ölçüde TRB çeken üç adres oldu ve toplamda 15,3 milyon USD’ye denk gelen 566.920 TRB toplandı. Bu üç adres şu anda toplam TRB arzının %23’lük kıymetli bir kısmını elinde tutuyor ve TRB sahipliğinin potansiyel merkezileşmesine ait kaygıları artırıyor. TRB sahipleri için rollercoaster seyahati 30 Ağustos’ta TRB’nin fiyatının 14,45 dolar ile 46,3 dolar ortasında değişmesiyle başladı ve kripto para piyasasının karakteristiği haline gelen çok volatilite gözler önüne serdi. Geçtiğimiz 24 saat içinde, TRB’nin spot süreç hacmi 184 milyon dolarla nispeten düşük kalırken, mukavele hacmi şaşırtan bir biçimde 6,748 milyar dolara yükseldi.

BTC Piyasası: Gizemli Balina Satışı, Bu Altcoin Fiyatını Tabana İtti! 1

Bu tuhaf durum, uzmanların ve analistlerin, bir balinanın ya da bir küme balinanın TRB piyasasını kendi çıkarları doğrultusunda stratejik olarak manipüle ediyor olabileceği istikametinde spekülasyonlar yapmasına yol açtı. Spot piyasadaki TRB arzını denetim ederek, kontrat gelirlerini ve yüksek fonlama oranlarını potansiyel olarak etkileyebilir ve değerli finansal çıkarlar için hakim pozisyonlarını tesirli bir biçimde kaldıraç olarak kullanabilirler.

BTC Piyasası: Gizemli Balina Satışı, Bu Altcoin Fiyatını Tabana İtti! 2

Tellor nedir?

TRB’ye aşina olmayanlar için, Tellor sistemi içinde yardımcı token olarak hizmet eder ve Ethereum Blockchaini üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 token olarak çalışır. TRB, madenciler tarafından stake edilerek teşvik sisteminde hayati bir rol oynar ve ayrıyeten sorgulara hakikat karşılıklar vermeleri için “ipuçları” yoluyla onları ödüllendirmek için kullanılır. Bu eşsiz yarar TRB’yi kripto dünyasında aranan bir varlık haline getirmiştir. Fakat birebir vakitte piyasa manipülasyonuna da açık hale getirmiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap