Gizemli Analist: Bu DeFi Altcoin’inde Üstel Büyüme Bekliyorum!

Gizemli Analist: Bu DeFi Altcoin’inde Üstel Büyüme Bekliyorum!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist: Bu DeFi Altcoin’inde Üstel Büyüme Bekliyorum!

Yakın tarihli Twitter analizlerinde, “CovDuk” lakaplı gizemli teknik analisti, Türk yatırımcıları arasında popüler bir DeFi altcoin projesi hakkında boğa beklentilerini paylaştı.

Avalanche (AVAX), katlanarak büyümek için hazırlanıyor

Twitter’dan CovDuk, AVAX’ın, yarısı lansman sırasında piyasaya sürülen sınırlı 720 Milyon AVAX kaynağına sahip olduğunu kaydetti. Analist ayrıca, işlem ücretlerini yakarak “enflasyon nedeniyle değer kaybı olmadığını”, etkin bir şekilde kıtlık yarattığını vurguluyor. Ağın deflasyonist olmasının yanı sıra, çok fazla fayda sağladığını da sözlerine ekliyor:

AVAX’ın alt ağ (subnet) teknolojisi sayesinde hızlı, ucuz ve çok ölçeklenebilir ve birçok geliştiricinin AVAX’ı seçmesine yol açıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist: Bu DeFi Altcoin’inde Üstel Büyüme Bekliyorum! 1

Avax’ın yaklaşık 6500 TPS’lik hızı, ağın alt ağ teknolojisinden kaynaklanmaktadır. CovDuk, “alt ağların aslında daha büyük bir chain oluşturan ve işleri büyük ölçüde hızlandıran mini Blockchain ağları olduğunu” ve “alt ağlar aracılığıyla herkesin uygulamalarının ihtiyaçlarına uygun özel bir Blockchain oluşturabileceği söylüyor. Özellikle, Ava Labs’ın kurucusu Emin Gün Sirer, CovDuk’un başlığından alıntı yaparak analisti “mükemmel bir konu” olarak nitelendirdi.

DeFi altcoin projesinin teşvik sistemi

Son birkaç ay içinde Avalanche, geliştiricileri temel platformda projeler inşa etmeye teşvik etmek için fon yaratmasıyla ünlendi. Geliştiricileri ağın subnet teknolojisinden yararlanmaya teşvik etmek için bugünün döviz kurlarına göre “Multiverse” altyapısını geliştirmeye başlamak üzere 348 milyon doların üzerinde fon oluşturdu. Girişimin, Web3, oyun ve DeFi dahil olmak üzere kullanım durumları olan belirli uygulamalar için Blockchain’lerin geliştirilmesini teşvik etmesi bekleniyor. CovDuk’un başlığı, birkaç firmanın Avalanche’ı tam da bu nedenle geliştirmeyi tercih ettiğini ortaya koydu ve “farklı enstitüler kendi ihtiyaçlarına, gereksinimlerine ve kurallarına göre uygulamalar geliştirebilir” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist: Bu DeFi Altcoin’inde Üstel Büyüme Bekliyorum! 2

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, AVAX fiyatı geçen aydan bu yana %15.5 artışla 85,34 dolara ulaştı. DeFi altcoin şu anda 22,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değeri ile 10. sırada işlem görüyor. AVAX’ın Kasım ayında 144,96 dolar ATH fiyatına ulaştığını gördük.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap