Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti!

Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti!

13 Temmuz’un Ripple zaferi, altcoin piyasasının üzerinden büyük bir yük kaldırdı. Olumlu gelişmeler, fiyat açısından da bir ölçü toparlanma sağladı. Yakından takip edilen analistlere nazaran, çeşitli indikatörler rallinin devam edebileceğine ait değerli sinyaller veriyor.

Bu 5 altcoin ‘gerçek ralli’ için uygun zeminde

XRP (XRP)

XRP, son vakitlerde güçlü fiyat rallisi nedeniyle değerli ölçüde dikkat çekti. Bununla birlikte, esaslı değişim arayanların radarında kalmaya devam ediyor. XRP vadeli süreç kontratlarında filizlenen açık konum (OI), devam eden piyasa hassaslığının ve daha fazla büyüme için gerçek potansiyelin daha net bir fotoğrafını sunuyor.

Açık faiz, vadeli süreçler ve opsiyonlar üzere ödenmemiş olan ödenmemiş türev mukavelelerinin toplam sayısını tabir eder. Artan açık faiz, piyasaya yeni para akışını temsil eder ve mevcut eğilimin ivme kazandığını gösterir. XRP için, OI’deki artış, yatırımcılar piyasaya faal olarak katıldığını gösteriyor. Bu da potansiyel olarak daha değerli bir yükseliş koşusuna işaret edebilir.

Bununla birlikte, XRP’ye olan açık ilgi artsa bile, süreç hacmini kaybediyor. Hacimdeki bu düşüş, piyasa iştirakçilerinin Ripple Labs lehine olan son mahkeme kararını çevreleyen birinci heyecandan sonra durumlarını yine değerlendirmelerinden kaynaklanıyor olabilir. XRP’nin fiyat rallisi büyük ölçüde ferdî yatırımcılar takviyesini aldı. Fakat hacimdeki düşüş kurumsal yatırımcıların temkinli olduğunu gösteriyor. Datalara nazaran XRP, son bir aylık hacim sayılarında BTC ve ETH’yi geride bıraktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti! 1

Hedera (HBAR)

Hedera’nın listede yer almasının nedeni, stablecoin’ler için geliştirdiği Ledger Teknolojisi (DLT). Shinhan Bank’ta Blockchain lideri Byunghee Kim, son yaptığı açıklamada stablecoin’lerin muazzam potansiyeline övgü yağdırırken, Hedera’ı da etkiketledi:

Stablecoin’ler, ulusötesi kıymet transferi için uygun maliyetli, süratli ve sağlam bir usul sağlayarak, finansal iştiraki teşvik ediyor ve yetersiz hizmet alan bireyler ve işletmeler için finansal hizmetlerin erişilebilirliğini artırıyor.

Kim, Hedera’nın aracıları ortadan kaldırarak süreçleri kolaylaştıran, böylelikle maliyetleri düşüren ve havaleleri hızlandıran EVM uyumlu teknolojisinin avantajlarını vurguluyor. Bu en son teknoloji, Hedera’nın akıllı kontrat yeteneklerinin temelini oluşturarak Ethereum ile meselesiz uyumluluk sağlar.

Teknolojik gelişmeler, son 24 saat içinde Hedera (HBAR) piyasasında bir yükseliş dalgasına yol açtı. Boğalar, yazının yazıldığı sırada 30 günün en yüksek düzeyi olan 0,0606 dolara ulaşarak 24 saatin en düşük düzeyi olan 0,05433 dolardan kıymetli bir yükselişe işaret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti! 2

Stellar (XLM)

Stellar’de (XLM) öne çıkan bir oyuncu olarak ortaya çıkıyor. Coingecko datalarına nazaran, geçen hafta Stellar’ın fiyatı şaşırtan bir halde %74,7 artarak yılın en etkileyici haftalık rallilerinden biri oldu. Fiyat bugünde çift haneli kazanımlarını sürdürmeye devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti! 3

Stellar’ın dikkate bedel başarısına katkıda bulunan değerli bir faktör, Stellar protokolünün Axelar ağının Latin Amerika bölgesinde (LATAM) süratle artan benimsenmesidir. Bu son gelişme, çok sayıda kullanıcı için sıkıntısız ve erişilebilir bir ödeme modeli olarak Stellar’ın yararını ve alaka seviyesini kıymetli ölçüde artırdı. Btcpiyasasi.com olarak XLM fiyatını harekete geçiren yakın tarihli Bitso iştirakine bu yazıda yer verdik.

Stellar’ın etkileyici gidişatını vurgulayan temel ölçütlerden biri, süreç hacmindeki dikkate paha artıştır. Şu anda, süreç hacmi %240’tan fazla artarak etkileyici bir formda 1 milyar dolara yükseldi. Bu artan hacim, XLM’ye artan ilgi ve inancın bir kanıtıydı

Chainlink (LINK)

LINK piyasası, bir makro konsolidasyondan yakın bir kopuşun birinci basamaklarında. Altcoin, Perşembe günü yüzde 10 artışla kritik 8 dolar direncini aştı. Enteresan bir halde, CMC datalarına nazaran, günlük süreç hacmi yüzde 237’den fazla artarak yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

LINK rallisi, bu haftaya piyasa çıkan yeni bir protokol ile irtibatlıydı. Bu protokol artık 5 yeni ağa daha genişleyecek. Bunlar: Arbitrum Goerli, Avalanche Fuji, Ethereum Sepolia, Optimism Goerli ve Polygon Mumbai. LINK rallisi hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti! 4

Fiyat varsayımlarına gelince, altcoin analisti Captain Faibik’e nazaran LINK, düşen bir takoz kırılmasının eşiğinde. Analist, artan süreç hacmiyle birlikte orta vadede yüzde 260-280’lik bir kâr potansiyeli öngörüyor. Ayrıyeten, haftalık RSI’nin 2 yıllık düşüş trendi direncine yaklaştığı gerçeğiyle LINK yükseliş görünümünü destekledi.

Dogecoin (DOGE)

DOGE fiyatı da trend istikametini belirleyecek kritik bir direnç-destek bölgesinde süreç görüyor. Haftalık grafik, fiyatın Mayıs 2021 tepesi 0. 739 dolara ulaşmasından bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Bu düşüş, Haziran 2022’de 0,049 dolar diniyle son buldu.

Bunu takiben, DOGE fiyatı bir toparlanma (yeşil simge) yaşadı. 0,060 dolar yatay takviye düzeyinin üzerinde süreç görmeye başladı. Lakin 805 gündür yürürlükte olan uzun vadeli alçalan direnç çizgisini şimdi aşamadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gerçek Ralliyi Kaçırmayın! Ünlü Analistler, 5 Altcoin Seçti! 5

Yükseliş tarafında, DOGE fiyatı 22 Haziran’da alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bunu takviye (yeşil simge) olarak onayladıktan sonra, fiyat yükseliş hareketini sürdürdü. Ayrıyeten DOGE, 0,065 dolarlık yatay takviye alanını geri aldı. Uzun vadeli DOGE fiyat varsayımı, uzun vadeli direnç çizgisinden mi yoksa uzun vadeli yatay takviye alanından mı kırılacağını belirleyecek. Birincisi durumunda, teknik analist Valdrin Tahiri’ye nazaran fiyat bir sonraki dirence 0,15 dolardan yükselebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap