Geliştiriciler HBAR ve Bu 9 Altcoinin Peşinde!

Geliştiriciler HBAR ve Bu 9 Altcoinin Peşinde!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Geliştiriciler HBAR ve Bu 9 Altcoinin Peşinde!

Analitik platformu Santiment, son 30 gün içinde GitHub geliştirme faaliyetlerine nazaran altcoin’leri sıraladı. Polkadot ve Kusama tıpkı puanla birinci iki sırayı paylaşırken, Hedera (HBAR) 5. sıradan listeye giriyor.

Geliştiriciler HBAR ve bu altcoin’leri tercih ediyor!

Kripto para piyasası son haftalarda biraz güçlü bir devirden geçiyor. Bununla birlikte, bu zorluklar birçok Blockchain ve kripto para işletmesinin ve takımlarının ilerleme ve geliştirme gayretlerine pürüz olamadı. Bilhassa Kusama (KSM), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA), kripto tahlil platformu Santiment’in paylaştığı son bilgilere nazaran, son 30 gün içinde GitHub geliştirme faaliyetleri açısından birinci üç performansı göstermeye devam etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Geliştiriciler HBAR ve Bu 9 Altcoinin Peşinde! 1Son 30 gündeki GitHub aktifliğine nazaran birinci 10 kripto para ünitesi. Kaynak Santiment

Bu metrikler bilhassa proje tertibi tarafından oluşturulan GitHub etkinliklerinin sayısını kapsıyor. Bunlar ortasında kod itmeleri, sorun etkileşimleri, çekme isteği etkileşimleri, GitHub wiki düzenlemeleri, taahhütlerle ilgili yorumlar ve açık kaynaklı depoların sayısı yer alıyor.

Kusama ve Polkadot geçtiğimiz ay boyunca ortalama 527 aktiflikle bu etkinliklerde birinci sırayı paylaşıyor. Onları 450 ile Cardano takip ediyor. Bir sonraki sırada 391 aktiflikle Internet Computer (ICP) yer alıyor. 383 ile Hedera (HBAR) ve 349 ile Vega Protocol (VEGA) (LINK) ICP’yi takip ediyor. Ayrıyeten, Status (SNT) 340 geliştirme puanıyla yedinci sırada yer alıyor. Tabloda da görüldüğü üzere, onu sekizinci sırada 326 aktiflikle Cosmos (ATOM), dokuzuncu sırada 294 aktiflikle Ethereum (ETH) ve onuncu sırada 289 puanla Decentraland (MANA) takip eediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Geliştiriciler HBAR ve Bu 9 Altcoinin Peşinde! 2

Cardano, yaklaşık altı yıldır sıfır kesinti mühletine sahip

Merkezi olmayan proof-of-stake Blockchain Cardano, daima çalışma müddetinde yeni bir kilometre taşına ulaştı. Bunun akabinde tacına bir tüy daha ekledi. Bu, Solana üzere daima kesintilerle boğuşan ağlara meydan okuyor. Cardano DEX ve geliştirme meraklısı Dave, bugün bu başarıyı yayınlayarak ADA topluluğunda sevinç yarattı. Heyecan verici güncelleme Cardano’nun en muteber ve istikrarlı Blockchain ağları ortasında yer aldığını gösterdi.

Açıklamaya nazaran Cardano, basın vaktine nazaran 5,83 yıllık bir ağ çalışma mühletine sahip. Öteki bir deyişle, Blockchain, geçtiğimiz 2,129 gün içinde hiçbir kesinti sorunu yaşamadı. Dave, ağın istikrarını daha da vurgulamak için, “Dünyanın en büyük hizmet sağlayıcılarının meydan okuyamayacağı ve asla yaklaşamayacağı bir çalışma müddeti için inşa edildi,” dedi.

Cardano’daki kullanıcı aktifliği yüksek kalmaya devam ediyor

Cardano’nun daima çalışma müddeti, daha fazla kripto kullanıcısını ağı kullanmaya devam etmeye teşvik etti. Bilhassa, ağdaki günlük süreçler son 15 gün içinde 60.000’in üzerinde kaldı. 26 Temmuz itibariyle Cardano’da gerçekleştirilen toplam süreç sayısı 68.757’ye ulaştı. Bununla birlikte, son 15 gün içinde ağda kaydedilen en yüksek günlük süreç 13 Temmuz’da gerçekleşti. Bu günde ağda toplam 89.159 süreç gerçekleşti.

Cardano Scan explorer, 27 Temmuz itibariyle ağ üzerinde gerçekleştirilen toplam süreç sayısının 72.264.823 olduğunu gösterdi. Platformdaki son datalar ayrıyeten, toplam 3.182 stake havuzunda 22,79 milyar ADA’nın stake edildiğini ortaya koydu. Daha fazla kullanıcı ADA’yı stake etmeye devam ettikçe, varlığın bedeli yılın üçüncü çeyreğinde BTC karşısında tabanı bulabilir. Bu kestirimi, ünlü bir kripto analisti yapıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, tüm ADA’sını stake ettiğini açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap