Gamestop, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı İnanılmaz Arttı!

Gamestop, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı İnanılmaz Arttı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gamestop, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı İnanılmaz Arttı!

Bir süredir, GameStop’ın NFT pazaryeri açacağı konuşuluyordu. Beklenen platformun beta versiyonunun piyasaya çıktığı ve Loopring üzerine inşa edildiği belirlendi. Bu haber, Loopring’in Medium gönderisi aracılığıyla verildi. Haberin ardından, Loopring’in altcoin projesi LRC, artış yaşadı. İşte detaylar…

GameStop, Loopring’i tercih etti: Altcoin LRC artış yaşadı

Bir layer-2 ölçeklendirme projesi olan Loopring, yakın zamanda paylaştığı bir gönderide uzun zamandır beklenen GameStop NFT Marketplace’in (beta) artık işleme alındığını ve Loopring L2 üzerine inşa edildiğini aktardı. Medium’da  “GameStop, Loopring ile ortak olarak, bu yeni NFT ve oyun paradigmasının ön saflarında yer alma ve yeni küresel dijital ekonomiler için odakta olma fırsatına sahiptir,” ifadeleri yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gamestop, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı İnanılmaz Arttı! 1

Loopring L2, Ethereum’un kendi kendine saklama güvenliğini devralırken, pahalı gas ücretlerini ortadan kaldırıyor. Söz konusu duyurunun ardından LRC, yüzde 40’a yakın bir yükseliş yaşadı. Coin, sabah saatlerinde 0.80 dolardan işlem görüyorken gün içerisinde en yüksek 1.18 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında, 1.15 dolara geri çekilse de, yeşil tahtada işlem görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gamestop, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı İnanılmaz Arttı! 2

GameStop’ın NFT yolculuğu

GameStop’ın karmaşık dördüncü çeyrek finansal sonuçlarına rağmen, video oyunu perakendecisi kripto meraklıları bir duyuruda bulunmuştu. Firmanın finansal sonuçları, merakla beklenen NFT pazarının “2022 mali yılının ikinci çeyreğinin sonunda” piyasaya sürülmesinin beklendiğine yönelik bir duyuru içeriyordu. Bu, GameStop’a verdiği sözü tutması için 30 Haziran’a kadar süre verdi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, oyun şirketinin hissesi, 2020’de finans piyasalarında “meme stok” çılgınlığını körükleyen birincil varlıklardan biri olarak manşetlere taşındı. Blackberry, AMC Theatres, Nokia ve Bed Bath & Beyond dahil olmak üzere diğer hisse senetleri, çaylak yatırımcıların bu hisse senetlerine para yatırmasıyla yükseldi. Bu ivme ile, bu şirketlerin bazıları, kripto alanına odaklandı.  GameStop’ın yaklaşmakta olan NFT lansmanı buna bir örnektir, AMC Theatre zinciri ayrıca Dogecoin dahil olmak üzere kripto ödemelerini bilet satışları için kabul etmeye başladı. Hatta hissedarlara ücretsiz NFT’ler bile teklif ettiler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap