Gamestop Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu: Fiyat Patladı!

Gamestop Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu: Fiyat Patladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gamestop Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu: Fiyat Patladı!

Gamestop, NFT piyasası için Immutable X ile ortak oldu ve yaratıcılar için 100 milyon dolarlık hibeyi duyurdu. GameStop, Loopring ile ortaklık görüşmeleri devam ederken, Immutable X’in piyasasında NFT’lerin trade’i ve basımı için çözümlerini kullanacak. Haberin ardında kripto kışının konuşulduğu günlerde altcoin fiyatı yatırımcılarının içini ısıttı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam etmelisiniz.

GameStop ortaklığı altcoin fiyatını uçurdu

Perşembe günü GameStop, GameStop’un yaklaşmakta olan Non Fungible Token (NFT) piyasasını geliştirmek için Ethereum ölçeklendirme çözümü Immutable X ile ortaklık kurulduğunu duyurdu. GameStop, NFT’lerin trade’i ve basımı için Immutable’ın teknolojisini kullanacak.

https://twitter.com/Immutable/status/1489209166010847232

Immutable geliştiricileri, yeni NFT piyasasının gaz ücreti olmayacağını ve %100 karbon nötr olacağını iddia ediyor. Buna ek olarak, hem Immutable hem de GameStop, NFT içerik oluşturucuları ve teknoloji geliştiricileri için IMX token’leri cinsinden 100 milyon dolarlık bir hibe programı başlatacak. Bununla birlikte, GameStop, belirli kilometre taşlarını gerçekleştirdikten sonra 150 milyon dolara kadar IMX tokeni’nin haklarını alacak.

Yayınlandığı tarihte, hibe yalnızca video oyunları, Web 3.0, metaverse, BT hizmetleri ve dijital markalar geliştiren kurumsal varlıklar ve merkezi olmayan özerk kuruluşlar için geçerli olacak. Bir ay önce GameStop, 20’den fazla yeni personelin işe alındığını duyurdu ve NFT oyun geliştirmek için Blockchain firmalarıyla yaklaşan iki ortaklık hakkında bilgi verdi. Ortaklık haberinin ardından altcoin fiyatı tama anlamıyla kış günlerini ısıtarak yaklaşık %53 artış kaydetti ve 4,25 doları gördü. Basın zamanında ise 3,82 dolardan işlem görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gamestop Bu Altcoin ile Paydaşlık Kurdu: Fiyat Patladı! 1

GameStop ile Immutable X ortaklığından memnun olmayanlar da var

Öte yandan sosyal medyada, kullanıcılar LouiePikmin2’nin paylaşımında belirttiği gibi gelişmeden pek memnun görünmüyordu:

Vay canına, işinizde kalmak için gerçekten her şeyi yapacaksınız, buna bir modaya büyük yatırım yapmak da dahil.

Bu bağlamda, GameStop, Reddit kaynaklı bir kısa sıkıştırmanın hedefi olduğu geçen Ocak ayından bu yana ATH seviyesinden %70’in üzerinde düştü. Hisse senedi momentumunun azalması, mutlu yatırımcılardan daha az bir topluluk yarattı. Buna ek olarak, kullanıcılar, merkezi olmayan kripto para borsalarını güçlendirmek için tasarlanmış bir ETH token projesi olan Loopring’in, GameStop ile daha önce yapılan görüşmelere rağmen duyuruya dahil edilmemesinden hoşnutsuz görünüyor. Bununla birlikte, aynı gün dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda GameStop, Loopring’in hala NFT piyasasında yer aldığını açıkladı ve şirket şunları söyledi:

GameStop, ilk önce Immutable’ı entegre etmeden, Ethereum Katman-1 ve Loopring dışında herhangi bir Blockchain protokolünü NFT piyasalarına entegre etmeyecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap